بررسی انواع اختلالات رفتاري و عوارض و درمان آنها-30012877

بررسی انواع اختلالات رفتاري و عوارض و درمان آنها|30013088|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد بررسی انواع اختلالات رفتاري و عوارض و درمان آنها آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

شخصيت يعني مجموعه‌اي از رفتار و شيوه‌هاي تفکر و هيجاني شخص در زندگي روزمره که با ويژگي هاي بي همتا بودن، ثبات(پايداري) و قابليت پيش بيني مشخص مي‌شود. از اين تعريف اين نکات قابل استنباط است:بي همتايي و تفاوت:شخصيت يک فرد بي‌همتاست و با وجود بعضي مشابهت‌ها، دو شخصيت يکسان و همسان وجود ندارد.ثبات داشتن و پايداري:اگر چه افراد در شرايط و محيط هاي گوناگون، ظاهرا رفتارهاي متضاد و مختلفي دارند، ولي در طول زمان (مثلا چندين دهه) رفتار و همچنين شيوه تفکر آن ها داراي يک ثبات نسبتا دائمي است.قابليت پيش بيني:با توجه و مطالعه رفتار و نوع تفکر اشخاص مي‌توان سبک رفتاري و تفکري آنها را با احتمال زياد پيش بيني کرد. قابليت پيش بيني رفتار با "ثبات در رفتار" رابطه متقابل دارد.اختلال شخصيت چيست؟آيا تا به حال کسي را ديده‌ايد که در برابر يک انتقاد ساده، واکنش خشمگينانه شديدي داشته باشد؟آيا از خود پرسيده‌ايد که:چرا بعضي از افراد انواع "خال کوبي" را روي پوست خود دارند؟چرا بعضي از افراد براي خود، خانواده و ... برنامه ريزي سختگيرانه دارند، به صورتي که در شرايط بحراني هم حاضر به تغيير آن نيستند؟اختلالات شخصيتي گروهي از حالات رواني مي باشند كه بيماري نبوده، بلكه شيوه هاي رفتاري هستند. خصوصيات اين اختلالات عبارتند از:* الگوهاي رفتاري نسبتاً ثابت، انعطاف ناپذير و ناسازگار كه به بروز مشكلاتي در ارتباط برقرار كردن با ديگران و مشكلات شغلي و قانوني منجر مي گردد.* افراد دچار اين حالات تصور مي كنند كه الگوهاي رفتاري شان طبيعي و صحيح است.* شخصيت اين افراد در برخورد با موقعيت‌هايي که واکنش با آن ها مستلزم تغييرات و تصميمات جديد است، ناسازگارمي باشد، يعني تفکر و رفتار انعطاف ناپذيري از خود بروز مي‌دهند.بنابراين، اختلال شخصيت يعني رفتارهاي ناسازگار و انعطاف ناپذير در برخورد با محيط و موقعيت ها.انواع اختلال شخصيت:بدبين(پارانوييد):اين افراد داراي شك و بي اعتمادي غير منطقي هستند و حالت تدافعي و حساسيت بيش از حدي نسبت به ديگران دارند.منزوي(اسكيزوييد):از نظر هيجاني سرد هستند. در برقراري ارتباط با ديگران مشكل دارند. گوشه گير ، خجالتي، خرافاتي و از نظر اجتماعي منزوي هستند.وسواسي:كمال گرا، داراي عادت خشك و مردد بوده و نيازهاي طبيعي خود را مهار مي كنند.نمايشي(هيستريك):وابسته، فاقد بلوغ فكري، زود رنج، عاطل و باطل، دائم خواستار تشويق و توجه ديگران بوده و با ظواهر يا رفتار خود با ديگران ارتباط برقرار مي كنند(جلب توجه مي كنند).

مطالب دیگر:
📃دانلود ESET Smart Security 7.0.302 32bit📃2015 Full HD Wallpaper pack📃نرم افزار متن رو عکس برای اندروید📃نمونه سوالات تاپ ناچ فاندامنتال a📃ساخت چت روم اختصاصی با امکانات ویژه📃نقشه کامل معماری و سازه ویلا دوبلکس📃بهترین مکان سفارش و دانلود انواع کتاب های خارجی و زبان اصلی📃برنامه چاپ ستاره📃برنامه محاسبه مالیات📃برنامه محاسبه بزرگترین عدد📃آنتی ویروس ESET NOD32 برای اندروید با تخفیف 80 درصد📃کتاب راز ، پرفروش ترین کتاب سال📃مترجم سخنگو (باقابلیت مکالمه)📃فروش کتاب هفت راز پروازکسب و کار اینترنتی📃محاسب سود سپرده آتیه هدف (بیمه عمر)📃Emulator 8086📃کسب و کار اینترنتی در منزل📃کاغذ میلیمتری📃آپدیت پایونیر 7950📃مجموعه رمان📃افزایش فالوئر های اینستاگرام با فالوئر های کاملا ایرانی (VIP+)📃پکیج آموزش 0 تا صد php📃دانلود فایل ورد Word پروژه تاثیر خازن گذاری درشبکه های توزیع📃برنامه خرید رایگان امکانات پولی برنامه ها و بازی های اندروید📃مجموعه کتاب مذهبی