مبانی نظری سیگار و دخانیات-31013968

مبانی نظری سیگار و دخانیات دارای 22 صفحه و با فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد|31014179|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد مبانی نظری سیگار و دخانیات آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مبانی نظری سیگار و دخانیات
دارای 22 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::تعریف
سیگار برگبریده یا خردکرده¬ی توتون که معمولاً در کاغذ نازک پیچیده شده‌است که برای «کشیدن دود» آن بکار می‌رود. سیگار به این معنی را فرنگی‌ها سیگارت می‌گویند و در اصطلاح آن¬ها به آنچه ما سیگار برگ می¬گوئیم، سیگار اطلاق می‌شود. طرز استفاده¬ی آن این طور است که یک طرف آن را آتش می‌زنند، و از طرف دیگر (که معمولاً فیلتر دارد) هوا را به درون ریه‌ها می‌کشند (پُک زدن). نیکوتینموجود در دود تنباکوسبب مسمومیت خفیف و بروز حالت سرخوشی کوتاه‌مدت می‌شود. سیگار را با پیچیدن تنباکو در کاغذ سیگار که کاغذ نازکی است درست می‌کنند، و یا، در بیشتر موارد، سیگارهای آماده داراینام تجاری ساخت کارخانه‌های تولید سیگارت را خریداری می‌کنند (صالحی، 1380).
................
تاریخچه دخانیات
در سال 1902 جیمز باکان دوک شرکت دخانیات بریتانیا آمریکا را بنیاد نهاد که در آن سوی اقیانوس رقیب معتبرتری به نام دخانیات سلطنتی داشت. در این زمان که یک دهه تا تولید خودروهای فورد مدل تی باقی مانده بود دوک برای نخستین بار محصولی تولید کرده بود که در سطح دنیا توزیع می¬شد و جهانی¬سازی سیگار توسط وی بنیان¬گذاری شد (قمری و رجبی، 1389).
.................
ریشه دخانیات
علل اصلی گرایش نوجوانان به سیگار شامل: رفع عصبانیت، کنجکاوی، احساس شخصیت، ترس از طرد از گروه، تأثیر محیط، تقلید، احساس خوشی و نشاط، لجلجت و مخالفت با روش¬ها و سخت¬گیری¬های والدین، کمبود محبت در خانواده، عشق زودهنگام، تحریک صحیح ناخواسته از طرف والدین، وجود افراد سیگاری در خانواده، رفع تنهایی، اعتراض به مدیران و مسئولان اجتماعی بود (قمری و رجبی، 1389).
................
اثرات سیگار بر سلامت انسان
نیکوتین ماده¬ی شیمیایی روان‌گردان اصلی موجود در سیگار، اعتیاد آور است. مصرف نیکوتین بزرگترین عامل منفرد قابل پیشگیری مرگ و میر در سطح جهان است. نیکوتین به وسیله¬ی سیگار کشیدن به درون ریه‌ها وارد می‌شود و در عرض مدت ۶ ثانیه به مغز می‌رسد. سیگار کشیدن بیشتر از همه منجر به بیماری¬های قلبی، کبدی و ریوی است. مصرف سیگار، ریسک فاکتور اصلی برای بیماری‌هایی هم¬چون سکته قلبی، سکته مغزی، بیماریهای مزمن انسدادی ریه، شامل آمفیزمو برونشیت مزمنو سرطان (به خصوص سرطان ریه، سرطان حنجرهو سرطان پانکراس) است، همچنین سیگارکشیدن می‌تواند منجر به بیماری-های عروق محیطی و پرفشاری خونشود. شروع زود هنگام سیگار کشیدن در طول زندگی و کشیدن سیگار با درجه¬ی قطران بالاتر، ریسک بروز این بیماری‌ها را افزایش می‌دهد. سازمان بهداشت جهانی تخمین زده که مصرف سیگار منجر به 4/5 میلیون مرگ در سال ۲۰۰۴ شده است و ۱۰۰ میلیون مرگ در طی دوران مصرفش در قرن بیستمکه این میزان خیلی بیشتر از مجموع تلفات ایدز، سل، تصادفات رانندگیو خودکشی‌هااست (سازمان بهداشت جهانی ، 2008).
.........
ویژگی¬های افراد سیگاری
مرور ویژگی¬ها و نمودهای درونی و بیرونی افراد سیگاری کمک خواهد کرد تا از عوارض مصرف آن آگاهی دقیق¬تر و کامل¬تری به دست آید.
- ورم زیر چشم
حتماً توجه کرده¬اید در شب¬هایی که خواب خوب و راحتی ندارید، پوست شما در روز بعد شادابی کافی ندارد و احتمالاً زیر چشمانتان ورم می¬کند. مطالعه¬ای در دانشگاه جان هاپکینز نشان می¬دهد سیگاری¬ها ۴برابر غیرسیگاری¬ها بعد از خواب شبانه احساس خستگی می¬کنند. به نظر می¬رسد کاهش میزان نیکوتین بدن در هنگام خواب باعث ناآرامی و بدخوابی می-شود.
- پسوریازیس


مطالب دیگر:
🔑بررسی روشهای بهبود كیفیت فشرده كننده JPEG برای انتقال تصویر در کانال نویزی🔑مسیریابی ربات های متحرک بر مبنای ANT COLONY🔑بهبود عملكرد واحتمال خطای بیت سیستم ofdm با كدینگ رید-سولومان دركانال فیدینگ🔑ارائه یك فاكتور فراموشی پویا در الگوریتم RLS و بكارگیری آن در شناسایی و ردیابی🔑یك الگوریتم جدید پیش بینی با استفاده از كوانتیزاسیون خطا در فیلتروفقی RLS🔑طراحی و ساخت ربات پردازشگر تصویر در متلب🔑طراحی و ساخت مدارات کلاک ریکاوری SDH توسط مدارات FPFA🔑استفاده از آمارگان مقاوم در جدا سازی كورسیگنال برای كاهش اثر داده های پرت🔑MEMS برای كاربردهای جدید بی سیم RF یا مایكروویو (موج بسیار كوتاه)🔑پنهان سازی داده در سیگنال صحبت فشرده شده با آشكار سازی كور🔑مقایسه عملكرد سیستمهای ANC پیشخور و پسخورتك كاناله در تضعیف نویز سینوسی و هارمونیكهای آن🔑روش جدید پشته سازی مكانی-زمانی حركت در تصاویر ویدیویی و استفاده از آن در شناسایی حالت چهره🔑روش جدید مدل سازی مجازی ساختارهای مایكروویو در FDTD🔑Segmentation سریع تصویر با استفاده از شبكه فازی هاپفیلد🔑سنجش كیفیت تصاویر دیجیتال فشرده شده زبان اشاره فارسی🔑شناسایی فازی نقاط در متون تایپی چند فونتی🔑طراحی و ساخت آینه تمام دی الكتریك باند وسیع در طیف مرئی🔑فشرده سازی اطلاعات با استفاده از تبدیل موجك🔑كنترل هوشمند وضعیت موتور DC🔑معادله مشخصه یك موجبر صفحه ای ساخته شده با مواد دستگردان🔑منطق فازی گره گشای نویز و اعوجاج متغیر با زمان و مكان در سیستم های مخابراتی غیر خطی🔑تحلیل فیلتر موجبری پنجره ای در صفحه H با روش تطبیق مد🔑پروپوزال بررسی تاثیر ساختار سازمانی بر رضایت شغلی🔑پیشینه پژوهشهای ساختار سازمانی و رضایت شغلی و ارائه مدل مفهومی🔑بررسی ارتباط بین رضایت شغلی و تعهد سازمانی