پاورپوینت اثر گلخانه ای (Greenhouse Effect) چیست؟-39018644

پاورپوینت اثر گلخانه ای (Greenhouse Effect) چیست؟,پاورپوینت اثر گلخانه‌ای گرم شدن زمین,دانلود پاورپوینت بررسی گازهای گلخانه‌ ای,پاورپوینت اثر گلخانه ای و گرمایش جهانی,تحقیق گازهای گلخانه ای,اثر گلخانه اي هواكره ي زمين,اثر گلخانه اي چیست؟,مفاهی,,,|39018855|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت اثر گلخانه ای (Greenhouse Effect) چیست؟ آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مشخصات فایل:
اثر گلخانه ای (Greenhouse Effect) چیست؟
قالب بندی: پاورپوینت
تعداد اسلاید: 14
قابل ویرایش


بخشی از متن:

* زمين و اتمسفر اطراف آن به شكل شيشه گلخانه عمل مي كند. تابش نور خورشيد سطح زمين را گرم مي كند، پرتو از درون جو به سمت بالا بازتابيده مي شود، اما راه خروج آن با گازهاي گلخانه اي سد مي شود. گازهاي گلخانه اي عبارت اند از: دي اكسيد كربن، بخار آب، گاز متان ، اکسید نیتروژن . اين پديده به «اثر گلخانه اي» معروف است.بدون وجود اين پديده، دماي زمين سردتر خواهد بود.
* تابشهای خورشیدی پس از عبور از فضا به زمین و اتمسفر می رسد و قسمت
بزرگی از آن در کره‌ زمین جذب می‌شود. کره زمین، پس از گرم ‌شدن، امواج گرم را به صورت تابشهای فرو سرخ به فضا باز می‌‌تاباند. قسمتی از این تابشهای فروسرخ از اتمسفر عبور می کند و قسمتی دیگر را گازهای‌ گلخانه‌ای موجود در اتمسفر جذب‌ می کند و به سطح زمین بازتابانیده می‌شود. گازهای ‌گلخانه‌ای موجود در جو زمین کسری از انرژی خورشیدی رسیده به زمین را در داخل اتمسفر نگه می‌دارند و دمای زمین بر اثر این انرژی در حد مناسبی ثابت باقی می‌ماند. این عمل گازهای‌ گلخانه‌ای را «اثر گلخانه‌ای» نامیده‌اند.

* بشر با سوزاندن سوختهاي فسيلي (مثل زغال سنگ و نفت) باعث زیاد شدن مقدار دی اکسید کربن در اتمسفر به میزان 0.3% در سال می‌شود.
* گفتنی است که اگر اثر ‌گلخانه‌ای در جو زمین وجود نداشت، دمای کره زمین حدود 15/5 درجه سانتیگراد نسبت به حال کمتر می‌شد و عصر یخبندان دیگری را رقم می‌زد.

مطالب دیگر:
🔗کاربرد الگوی ارتقا سلامت بر فعالیت جسمانی دانش آموزان🔗کاربرد IT در حمل‌ونقل🔗کاربرد جغرافيای طبيعی در برنامه ريزی شهری وروستايي🔗کارآفريني و توسعه کسب و کار دانش بنيان🔗کارآفريني و توسعه کسب و کار دانش بنيان چتر حمايت از نوآوری🔗کارآفرینی با قرار داد آتی🔗کارآفرینی ؛عشایر و اقتصاد مقاومتی🔗کار و کارگر🔗کار گروهی🔗کار گروهی و مهارتهاي رهبري گروه🔗کار گاه آموزشی مرور ساختار يافته و متاآناليز🔗کار درمانی🔗کار آفرینی🔗کار آفرینی و ایده پردازی خلاق🔗کار آفرینی در عرصه فناوری اطلاعات🔗کار انفرادی کشور دانمارک🔗قیمت گذاری انتقالی🔗قهوه🔗قوانين ومقرارت حرفه اي در پرستاري🔗قوانين ومقرارت حرفه ای در پرستاری🔗قوانين موفقيت🔗قوانین و سیستم های بایگانی پزشکی🔗قندها و پیشگیری از پوسیدگی دندان ها🔗قند ها و پیشگیری از پوسیدگی🔗قنات