تحقیق درباره اولين تمدن در بين النهرين-50373497

|50373708|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق درباره اولين تمدن در بين النهرين آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فرمت فایل: ورد - Word


( مرجع فایل - قابل ویرایش )تعداد صفحه : 5
اولين تمدن در بين النهرين بيشتر مورخان و باستان شناسان عقده دارند که بين النهرين محل پيدايش تمدن بوده است . وجود رودخانه پر آب ، آنرا مهد مهمترين تمدنهاي رودخانه اي ساخت و موقعيت ارتباطي بسيار مناسب آن ، موجب تماس با سرزمين هاي ديگر و در نتيجه پيشرفت و انتشار تمدن گرديد . چنانچه بعضي از علوم و از همه مهمتر احتملا پيدايش خط از بين النهرين باستان مي باشد . نخستين شهر هاي مهم تاريخ نيز در همين سرزمين بوجود آمدند و بدنبال خود قواعد زندگي مدني را پديد آوردند . برتري محسوس تمدن بين النهرين باستان ، آن سرزمين را کانون توجه اقوام همجوارش ساخته بود و از اين رو رفت و آمد اقوام و درگيري ميان آنان ، اگر چه از يک سو موجب پر تلاطم شدن تاريخ آن گرديد از سوي ديگر موجب تنوع و توسعه فرهنگ نيز مي شد . در پي اين تاريخ پر فراز و نشيب در حاليکه بيش از 3000 سال از حيات تمدني بين النهرين باستان مي گذشت در حدود 500 ق . م حيات سياسي آن به پايان رسيد و جزئي از تاريخ ايران باستان گرديد . بين النهرين رودهاي دجله و فرات هر دو از کوهاي پر برف مشرق آسياي صغير سر چشمه مي گيرند . اين دو رود پس از پيچ و خم هاي فراوان به سمت جنوب جريان يافته و با پيمودن صدها کيلومتر به خليج فارس وارد مي شوند . اين دو رود بسيار پر آب و بزرگ هستند . بخصوص در فصل بهار که برفهاي نواحي کوهستاني آسياي صغير آب مي شوند ، آب آنها بسيار زياد مي شود که معمولا منجر به طغيان و سيلاب رود مي گردد . جز نواحي علياي دجله و فرات ، بقيه مسير آنها در دشت وسيعي جريان دارد که بين النهرين ناميده مي شود و به معناي ميان دو رود است . تاريخ سياسي بين النهرين جنوب بين النهرين را سومر مي ناميده اند . کشفيات باستان شناسان نشان مي دهد که سومر از هزاران سال پيش ساکناني داشته که کم کم فنون بهره برداري از آب رودخانه راقسمتی از محتوی متن پروژه میباشد که به صورت نمونه ، بعد از پرداخت آنلاین در فروشگاه فایل آنی فایل را دانلود نمایید .
« پرداخت آنلاین و دانلود در قسمت پایین »


مطالب دیگر:
📜تحقیق در مورد رابطه بين تدريس و يادگيري📜تحقیق در مورد تفاوتهاي جنسي در پذيرفتن پيشنهادات جنسي📜تحقیق در مورد تاريخ ايران از صفويان تا قاجار📜تحقیق در مورد نقش زن در توسعه📜تحقیق در مورد زندگي عشايري📜تحقیق در مورد ساختار دولت رضا شاه📜تحقیق در مورد سازمان ملل و نقش آن در مسائل مختلف📜تحقیق در مورد پديده شهرنشيني📜تحقیق در مورد تاريخ ايران از سقوط دولت ساساني تا خلافت عباسي📜تحقیق در مورد سكولاريسم وآسيب‌شناسي‌فرهنگي واجتماعي‌نسل‌ها📜تحقیق در مورد شوراها📜تحقیق در مورد شوراي نگهبان📜تحقیق در مورد ضرب المثل ها و ريشه هاي آنها📜تحقیق در مورد نابرابري هاي اجتماعي📜تحقیق در مورد مشاركت انتخاباتي📜تحقیق در مورد اندازه گيري ضرايب فعاليتهاي محلولهاي الكتروليت📜تحقیق در مورد آئين نامه آموزش صنايع الكترونيك ايران📜تحقیق در مورد جنگ الكترونيكي📜تحقیق در مورد پشتيباني الكترونيك📜تحقیق در مورد ديودهاي قدرت📜تحقیق در مورد دي الكتريك و كاربرد آن📜تحقیق در مورد آموزش فناوري اطلاعات و الكترونيك و كاربرد آن📜تحقیق در مورد تجارت الكترونيكي (كسب و كار)📜تحقیق در مورد جنگ الكترونيك📜تحقیق در مورد تعاريف اساسي الكترونيك