تحقیق درباره اولين رياضي دان زن-50373498

|50373709|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق درباره اولين رياضي دان زن آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فرمت فایل: ورد - Word


( مرجع فایل - قابل ویرایش )تعداد صفحه : 7
اولين رياضي دان زن نام اولين زن رياضيدان، هيپاتيا بود. او در سال 370 ميلادی در شهر بندری "اسکندريه " ( مصر) به دنيا آمد. پدرش تئون، رياضيدان و منجم بزرگی بود که در دانشگاه اسکندريه تدريس می کرد. اوهنر، ادبيات وعلوم را به دخترش آموزش داد و سپس او را به" آتن" فرستاد تا تحصيلاتش را ادامه دهد.هيپاتيا پس از مطالعاتش به مدت 10سال سراسراروپا را زيرپا گذاشت و با دانشمندان بسياری آشنا شد. هيپاتيا تفسيری بر کتاب جبرديوفانتوس يونانی نوشت و رساله هايی درباب قانون ستاره شناسی ديوفانتوس ومقاطع مخروطی آپولونيوس و... نوشت، ولی بيشترآنها با به آتش کشيده شدن کتابخانه اسکندريه از بين رفت و تنها چند کتاب او در قرن 15 در کتابخانه واتيکان پيدا شد.او راهی برای شيرين سازی (تقطير) آب اختراع کرد و در ساخت اسطرلاب برای يافتن زاويه ستارگان کمک شايانی نمود. دربحبوحه اختلافات بين مسيحيان و نو افلاطونيان هيپاتيا در يکی از روزهای سال 415ميلادی راهی محل درس بود که توسط اوباش مورد حمله قرار گرفت ، موهای او را کشيده از ارابه بيرون آوردند، تا کليسای شهر بردند و با صدفهای برنده، گوشت تنش را تراشيدند وازاستخوان جدا کردند.پس از آن گوشت تنش را در آتش ريختند و شروع به پايکوبی کردند تا پايان زندگی يک رياضيدان را جشن بگيرند. بامرگ هيپاتيا رشد رياضيات تا هزار سال در تمدن غرب به پايان رسيد اما نام هيپاتيا، به عنوان اولين رياضيدان زن در همه کتابهای تاريخ رياضی، می درخشد. برای کسب اطلاعات بيشتر می توانيد به سايتهای ذيل مراجعه کنيد هيپاتيا شهيد حقيقت هيپاتيا رياضي – فيزيكدان بزرگ يوناني‘ پدرش تئون از دانشمندان بزرگ زمان خود و صاحب كرسي استادي دانشگاه آتن بود. او معتقر بود مي تواند انسان برتري را تربيت كند به همين دليل تمام انرژي خود را صرف تربيت هر چه بيش تر دخترش هيپاتيا كرد.هيپاتيادر تمام علوم زمان خود به كمال رسيدقسمتی از محتوی متن پروژه میباشد که به صورت نمونه ، بعد از پرداخت آنلاین در فروشگاه فایل آنی فایل را دانلود نمایید .
« پرداخت آنلاین و دانلود در قسمت پایین »


مطالب دیگر:
🔥برقراری ارتباط صحیح با دانش آموزان با انگیزه ی جذب آنان به کلاس های فارسی🔥برکه های تثبیت🔥برگ ها🔥برگزاری کارگاه نقد با حضور جمعی از دانشجویان ادبیات🔥برنامه مضمون حقوق رسانه ها🔥برنامه اجرايي کار پيمانکاران🔥برنامه استراتژیک سوپرکورس🔥برنامه استراتژیکسوپرکورس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی🔥برنامه استراتژيك دانشكده بهداشت🔥برنامه آموزشی مدیریت پسماند نیروهای خدماتی بیمارستان🔥برنامه بازگشت به اجتماع🔥برنامه بيمارستان در حوادث غير مترقبه🔥برنامه پيشگيري از ايدز در محيط كار🔥برنامه درسی مضمون قانون رسانه ها🔥برنامه ریزی استراتژیک با رویکرد قطعی و فازی🔥برنامه ریزی استراتژیک با رویکرد قطعی🔥برنامه ریزی استراتژیک دانش🔥برنامه ریزی اقتصادی اصول برنامه ریزی بخش اول🔥برنامه ریزی اقتصادی بخش اول اصول برنامه ریزی🔥برنامه ریزی اقتصادی🔥برنامه ریزی آموزشی و درسی🔥برنامه ریزی بهبود بهره وري🔥برنامه ریزی خطی پیشرفته 21715🔥برنامه ریزی سود و اهرم های مالی🔥برنامه ریزی کاربری اراضی شهری