تحقیق در مورد ساختمان موشك -1563539

تحقیق در مورد ساختمان موشک ,ساختمان موشک,دانلود تحقیق در مورد ساختمان موشک ,ساختمان,موشک|1563750|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق در مورد ساختمان موشك آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .docx ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 7 صفحه

قسمتی از متن .docx :

موشَک پرتابه‌اي است که با نيروي واکنش ناشي از خروج گاز (معمولاً ناشي از سوختن سوخت) حرکت مي‌کند. در موشک ماده اکسيدکننده نيز به همراه سوخت حمل مي‌شود و سوختن سوخت در آن نياز به اکسيژن هوا ندارد. از اين نظر موشک با راکت و فشفشه فرق دارد.

موشک‌ها از ديد سوخت به دو دسته موشک با سوخت مايع و موشک با سوخت جامد بخش مي‌شوند.

انواع موشک‌ها

/

موشک آگني-۲ در روز جمهوري در دهلي

موشک‌هاي بالستيک

موشک‌هاي اتمي

موشک‌هاي فضايي

موشک‌هاي ضد ماهواره

موشک‌هاي ليزري

موشک‌هاي شيميايي، ميکروبي، صوتي،...

موشک‌هاي دوربرد زمين به زمين

موشک‌هاي ميانبرد زمين به زمين

موشک‌هاي برد نزديک زمين به زمين

موشک‌هاي دوربرد دريا به زمين

موشک‌هاي ميانبرد دريا به زمين

موشک‌هاي برد نزديک دريا به زمين

موشک‌هاي زمين به دريا

موشک‌هاي زمين به هوا

موشک‌هاي زمين به فضا

موشک‌هاي دريا به دريا

موشک‌هاي دريا به هوا

موشک‌هاي هوا به هوا

موشک‌هاي هوا به دريا

موشک‌هاي هوا به فضا

موشک‌هاي جنگ شهري

موشک‌هاي ضدتانک

موشک‌هاي ضدزره

موشک‌هاي ضدهوايي

موشک‌هاي دفاع هوايي

موشک‌هاي دفاع دريايي

موشک‌هاي دفاع فضايي

موشک‌هاي زيردريايي

موشک‌ها را همچنين مي‌توان بر اساس نوع سطح پرتاب به درياپايه، زمين‌پايه و هواپايه تقسيم کرد

ساختمان موشك

ديد کلي

امروزه تعداد متنوعي از موشکها موجود است و اغلب آنها اختلاف عمده‌اي باهم دارند. با اين وصف ، موشکها در قسمتهاي اصلي تشکيل دهنده شبيه به هم هستند. هر موشک از چهار قسمت اصلي به نام سازه (AIRFAME) ، سيستم هدايت موشک (GUIDANCE SYSTEM) ، کلاهک يا سرجنگي (WarHead) ، بخش پيشران Prou plision unit) يا موتور که نيروي لازم را براي هدايت موشک به جلو و سمت هدف تامين مي‌نمايد، تشکيل شده است.

/

اجزاي اصلي موشک

بدنه موشک

قطعات بدنه موشک شامل اسکلت که الحاق کننده يا محافظ و نگهدارنده ساير قسمتهاي موشک مي‌باشد و در واقع اتصال قسمتهاي مختلف موشک و استواري آن در حين پرواز در هوا به اين قسمت متکي است. شاسي ، خود از بخشهاي ديگر به نام بدنه اصلي موشک (Missils Main Body) با بالها و بالچه‌ها تشکيل شده است. سيستم هدايت ، موشک را به سوي هدف يا محوطه آن سوق مي‌دهد.وقتي موشک به شعاع مشخصي از هدف رسيد، سرجنگي که قسمت از موشک و حاوي مقدار مشخصي از مواد منفجره مي‌باشد ، منفجر و باعث انهدام و صدمه زدن به هدف مي‌شود. بدنه اصلي موشک معمولا به شکل لوله از جنس محکم و از فلز سبک مانند آلومينيوم با ديگر فلز است که در مقابل درجه حرارت زياد و فشارهاي بالا (که در حين پرواز در هوا به موشک وارد مي‌شود.) مقاوم باشد، ساخته مي‌شود.

بالهاي موشک (Wings)

بالها در اطراف و بيرون بدنه اصلي قرار گرفته‌اند و نيروي اصلي جهت پرواز در هواست تامين مي‌نمايد. لبه جلويي بالها به لبه مقاوم ، لبه عقبي آن به لبه فرار (Trailing EDGE) و بالاي آن تيپ (TIP) گفته مي‌شود.

بالکهاي موشک (FINS)

بالکها کوچکتر از بالها بوده و بطور معمول در قسمت عقب موشک قرار مي‌گيرند، ولي در بعضي از موشکها در قسمت جلو بدنه طراحي شده است. هدف از به کارگيري بالک ، متعادل نگهداشتن موشک و تامين پديداري آن (انطباق محور موشک با زاويه حرکت) ، در مسير پرواز مي‌باشد به همين علت به بالکها ، تثبيت کننده نيز اطلاق مي‌شود.مطالب دیگر:
بررسی سودمندی سود،ارزش دفتری و ارتباط آن با ارزش سهام شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران(تعداد صفحات:16)91- بررسی مدلی پدیده پلانج جریان چگال در مخزن پشت سد92-بهینه یابی ارتفاع سد و ابعاد سرریز با استفاده از الگوریتم ژنتیك93- تعیین میزان آبگذری دریچه تخلیه كننده ی تحتانی سدها با استفاده از مدل ریاضی ومدل فیزیكی94- بررسی تاثیر رگه های ژیپس بر تراوش از پی سد گتوند علیا95- تعیین میزان آبگذری دریچه تخلیه كننده ی تحتانی سدها با استفاده از مدل ریاضی ومدل فیزیكیبررسی عوامل مؤثر بر نگرش و رفتار مصرفکننده نسبت به تبلیغات دیجیتال(تعداد صفحات:20)96-آنالیز عدم قطعیت برآورد حجم رسوب مخازن سدها97- عدم قطعیت پارامترهای ژئوتكنیكی و تحلیل تراوش سد سنگریزه ای بارویه بتنی سیاه بیشه98-ارزیابی احتمال وقوع پدیده روانگرایی در محل احداث سدهای خاكی99-مقایسه روش شبیه سازی مونت كارلو و روش نقطه ای هار در محاسبه عدم قطعیت برآورد حجم رسوب مخازن سدها100- شناسایی و ارزیابی ترخیص بهینه آب از مخزن سد ارس101-تاثیر شكل دره بر تغییر شكلها وتنش های حاصل از تحلیل های استاتیكی و دینامیكی (مطالعه موردی سد سنگریزه ای میدوك)102- توسعه مدل دو بعدی در پلان جهت مدل سازی شكست سد103- اعتبار بخشی مدلهای رفتاری ارتجاعی خمیری برای تحلیل دینامیكی سدهای خاكریز104- تحلیل عددی پرده آب بند سد سیازاخ كردستانمقاله راههای ارتباط با دیگران (۹صword)مقاله درباره اسهال (۱۲صword)ارائه مدل ارتقای مدیریت منابع انسانی در سازمانهای ایرانی(تعداد صفحات:13)بررسی رابطه هوشمندی رقابتی با عملکرد صادرکنندگان نمونه استان همدان(تعداد صفحات :11)بررسی رابطه بین بیش اطمینانی مدیرعامل و سررسید بدهی شرکتها()تعداد صفحات :15)مقاله اسهال چیست (۲۵صword)نشریه دهه فجر لایه باز 8 صفحهمقاله اسيلاتور (۱۲صword)مقاله درباره اسلام (۱۹صword)