تحقیق در مورد سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده) -1563546

تحقیق در مورد سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده) ,سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده),دانلود تحقیق در مورد سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده) ,سازمان,|1563757|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق در مورد سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده) آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 22 صفحه

قسمتی از متن .doc :

نقش COPOLCO (سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده)

COPOLCO چگونه کار می کند؟

برای اطمینان ار اینکه صدای مصرف کننده در پیشرفت و توسعه استانداردهای ایزو شنیده شده است COPOLCO حوزه هایی را در کالاهای ایزو انتخاب می کند که حق تقدم با مصرف کننده است و سپس یک مشارکت همه جانبه توسط نمایندگان مصرف کنندگان در کمیته های فنی ایزو برای توسعه این حوزه ها در استانداردها می باشد. COPOLCO همچنین نشریات و انتشارات را برای بالا بردن مشارکت مصرف کنندگان در کار استانداردها و تعلیم نمایندگان برای این وظیفه یا کار توسعه و گسترش می دهد. به علاوه COPOLCO فعالیتهای ترتیبی وقایع و یا رویدادهایی که مصرف کنندگان با آن درگیر هستند و انجام استانداردسازی را یکسان می سازد.

COPOLCO کارگاههای سالیانه ای را سازمان می دهد که امکان می دهد نمایندگان مصرف کننده، مراجع عمومی، مالکین کارخانه ها و تولیدکنندگان و کارشناسان استانداردسازی باهم باشند. این کارگاهها در مکان های ویژه مخصوصی که در ارتباط با مصرف کنندگان باشند قرار دارند. آنها یک میدان برای ارایه پیشنهاد و اجرا کردن خط مشی سیاست و اظهارات سیاسی، راهنمایی هایی برای نویسندگان استانداردها و یا پیشنهادهایی برای حوزه های جدید استانداردسازی در COPOLCO آماده کردند.(کارخانجات وابسته به دیدگاه مصرف کننده، از جمه مثالهایی از موضوعات کارخانه ها یا کارگاههای جدید می باشند.)

کمیته حمایت از مصرف کننده/ ایزو ISO/COPOLCO

امروزه در محیط ساخت و ساز و تجارت جهانی، مصرف کنندگان به طور چشم گیری انتظار دارند که از کالا و خدمات گسترده ای بهره مند شوند، قیمت کمتر، اطلاعات بیشتر.

آنها تمایل دارند کالاهایی که خریداری می کنند از کیفیت بالایی برخوردار باشند و به آسانی کاربرد داشته و از نظر ایمنی و تطبیق با محیط در حد مطلوب باشند. استانداردها به منظور رسیدن به این اهداف، ابزار حیاتی هستند... زیرا که آنها در یک فرایند آزاد توسعه یافته و موقعیتی را برای شرط بندان شامل مصرف کنندگان فراهم می نماید، نقطه نظرات آنان مورد توجه قرار می گیرد. این یک اصول کلیدی است بر اساس استاندارد کردن در سازمان بین المللی ایزو، زیرا که اثر بخشی استانداردها را تضمین می کند و بر اعتماد مصرف کننده نسبت به استفاده از کالاهای خریداری شده می افزاید. استانداردها بازوی اصلی حمایت از مصرف کننده هستند، همانگونه که اغلب که قوانین ملی و طرحهای تایید صلاحیت را پی ریزی می نمایند. از طریق فرایند توسعه طبق زیر استانداردها، محصولات و خدمات را بهبود می بخشند: - کیفیت و اعتبار- حمایت از ایمنی و بهداشت- سازگاری بین محصولات- توافق در ارائه خدمات- انتخاب بهتر برای محصولات و خدمات- اطلاع رسانی شفاف در مورد محصول- هزینه های کمتر و رقابت بیشتر، در نتیجه کاهش قیمت برای مصرف کنندگان- تناسب محصولات برای جمعیت آسیب پذیر- حمایت زیست محیطی ISO/COPOLCO یا به عبارتی کمیته حمایت از مصرف کننده سازمان بین المللی استاندارد، از طریق این کمیته، ایزو نسبت به موارد زیر متعهد می گردد:

ارایه خدمات COPOLCO به هیات استانداردهای ملی(NSB ) در سراسر دنیا

حمایت از اعضاء در ترویج مشارکت مصرف کننده در زمینه استانداردسازی

چگونه مصرف کنندگان از استاندارد کردن بهره می گیرند.

ایجاد نقش مثبت استانداردها که منجر به حمایت از مصرف کنندگان می گردد.

تبادل تجربه در کار استانداردهای ذی نفع مصرف کننده.

استفاده از نقطه نظرات مصرف کنندگان هم در پروژه های استانداردهای جاری و هم در پیش نویس کار جدید.

■ نقش استانداردها در تامین حقوق مصرف کننده

استانداردها عنصر کامل حمایت از حقوق مصرف کننده می باشند که منجر به راحت زیستن، اطمینان، ایمنی از کالاها و خدماتی که ما استفاده می کنیم می گردند.

از دستگاههای ضبط ویدئویی گرفته تا الزامات ایمنی جهت آشپزها، استاندارد کردن به مصرف کنندگان این اطمینان را می دهد کالاهایی که خریداری می شود و خدماتی که ارایه می گردد از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

آیا تا به حال فکر کرده اید که چطور می توانید از کارت اعتباری خود در تمام نقاط دنیا استفاده کنید؟ یا این که علایم روی داشبورد ماشین ژاپنی با ماشین فرانسوی در کشوری مثل ایران همانند هستند؟ و .... اینها و دیگر مثالهایی که برای آسایش و راحتی مصرف کننده در زندگی امروزه وجود دارد، در نتیجه استاندارد سازمان های بین المللی است که توسط ISO و دیگر همکاران انجام شده است. در تولید کالاهای بین المللی که امروزه به سرعت انجام می گیرد، مشتریان توقع دارند که حق انتخاب بیشتر در کالاها و خدمات، قیمت کمتر، اطلاعات بیشتر بر پایه چیزی که انتخاب کردند را دارا باشند. همچنین در مقابل محصولات و خدماتی که خریداری می کنند انتظار دارند نه تنها کیفیت و دوام کالاها مد نظر باشند بلکه امنیت، از نظر اکولوژیکی نیز سازگاری داشته باشد. در پیگیری تمام نگرانی های مهم مشتریان (مصرف کنندگان) استانداردهای ISO با ارایه بهترین روشها و دانشها و تجربیات موجود در دنیا به این امر کمک می کنند.

قوانین و راهنمائیهایی که استانداردهای ایزو شامل می شوند کمک می کنند به اطمینان از:

محصولات ایمن تر- سالم تر- سازگارتر با محیط زیستمطالب دیگر:
تعيين چگونگي رابطه بازي با رشد اجتماعي و فعاليتهاي حركتي كودكانبررسی تاثير مهد كودك بر رشد هوش علمي كوكان 7 تا 9 ساله شهرستان ابهربررسی تأثیرمشاوره گروهی به شیوه مراجع محوری درتغییرخودپنداره نوجوانان بزهکارنگاهی به فرهنگ و ویژگیهای آن و بررسی تأثيرات محيطي بر رفتار مشترينگاهی به سرمایه و بازار مالی و پول و بررسی نقش بانکها در سرمایه کشورآشنایی با زرتشت و آموزه های او و نگاهی به فرهنگ و دین کهن و یکتاپرستی ایرانیانآشنایی با شهرستان بجنورد و تاریخ و جغرافیا و طبیعت آنآشنایی با تاریخ بلوچستان و جغرافیای آن و مدعیان و سلطنت طلبانآشنایی با تكنيكهای تصويرسازي در گروه سني هاي متفاوت و نقش نقاشی بر شخصبت کودکطراحي بذرانداز دمشي و بررسی اثر آن بر عملكرد كارنده های خلاییآشنایی با عايقکاری رطوبتی و اجزا و مواد تشکیل دهنده عایقتکنولوژی استفادده از ازن در گندزدایی آب فاضلاب و نیروگاه و مروری بر آب معدنینگاهی به تقويم تاريخ اسلام و وقایع و مناسبات آنآشنایی با تكنيك RBS و خصوصیات آنآشنایی با تقويت كننده هاي ابزار دقيق، انواع، ساختمان و کاربرد آنهانگاهی به درس سايبرنتيك و اطلاعات و اصول كنترل و اجزا در سيستمهاي زنده و سيبرنتيكيتفسير مثالهاي قرآن و نتایج مهم از شرح داستانهای گشتهتفسير قران کريم، جزء اولمروری بر مفهوم تقارن و تعادل از اصول بنیادی معماری و ارتباط آن با طراحی کالبدیتاریخچه طلاق ، انواع طلاق ، احکام و فلسفه طلاق ، طلاق از نگاه دین ، علل و آمار طلاق در ایرانتفسیر موضوعی قرآن، تفاسیر سوره های قارعه و نصرآشنایی با تفکر اشاعره در قرن 5 و 6تفسیر موضوعی قرآن، آیه های 41 ، 43 و 44 الرحمننگاهی به استان‌های ایران، شهرستانها، شهر ها و نقاط دیدنی آنهاآشنایی با اوراکل و تغيير محيط اوراكل و شاخص ها