تحقیق در مورد سرطان پستان -1563602

تحقیق در مورد سرطان پستان ,سرطان پستان,دانلود تحقیق در مورد سرطان پستان ,سرطان,پستان|1563813|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق در مورد سرطان پستان آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 14 صفحه

قسمتی از متن .doc :

سرطان پستان

· سرطان پستان چیست ؟

سرطان پستان بیماریی است که در آن سلولهای سرطانی در بافت پستان شروع به رشد و تکثیر می کند. پستان دارای 15 تا 20 بخش است که اصطلاحاً لوب نامیده می شود و هر کدام از این بخشها خود به قسمتهای کوچکتری تقسیم می شوند که لبول نامیده می گردند. لوبها و لوبولهای پستان توسط لوله های بسیار کوچکی که اصطلاحاً مجاری شیری نامیده می شوند با یکدیگر در ارتباط می باشند.

شایعترین فرم سرطان پستان که اصطلاحاً سرطان مجاری پستانی نام دارد در سلولهای موجود دراین مجاری منشاء می گیرد. سرطانهایی که منشاء آنها از لوبها یا لوبولها می باشد. را اصطلاحاً سرطان لوبی می نامند. معمولاً سرطانهای لوبی در مقایسه با سایر سرطانها بیشتر هر دو پستان را درگیر می کنند. نوع سومی از سرطانهای پستان نیز وجود دارند که اصطلاحاً سرطان التهابی پستان نامیده می شوند و در مقایسه با دو فرم دیگر از شیوع کمتری برخوردار می باشند.

· عوامل خطرساز

در صورتیکه خواهر، مادر و یا وابستگان نزدیک فرد، مبتلا به سرطان پستان باشند شانس ابتلا به سرطان در آن فرد بیشتر خواهد بود. فرمهای وراثتی سرطان پستان 5 تا 10 درصد کل موارد سرطانهای پستان را شامل می شوند. که ژنهایی که اطلاعات مربوط به بروز این سرطانها را با خود حمل می کنند. می توانند از والدین به فرد انتقال یابند. ژنهای ناقصی که در بعضی افراد می توانند منجر به بروز این سرطان شوند شناسایی شده اند. وابستگان فردی که مبتلا به سرطان پستان بوده و حامل این ژنها می باشد. نیز شانس بیشتری برای ابتلا به سرطانهای پستان و تخمدان خواهند داشت. بعضی از این ژنها در بعضی نژادها شایعتر می باشد. امروزه روشهای آزمایشگاهی خاصی وجود دارد که می توانند این ژنهای معیوب را حتی سالها قبل از بروز سرطان مورد شناسایی قرار دهند.

عوامل خطر ساز دیگری که شانس ابتلا به سرطان پستان را افزایش می دهند شامل : شروع زودرس قاعدگی، یائسگی دیررس، داشتن اولین کودک بعد از 30 سالگی، عدم داشتن فرزند و داشتن سرطانهای تخمدان، اندومتر ( پوشش داخلی رحم ) یا سرطان پستان قبلی می باشد.

· علائم و تشخیص

هر زن باید بصورت ماهانه پستان خود را از نظر وجود علائم ذیل مورد معاینه و بررسی قرار دهد.

- تغییر در اندزاه و شکل پستان

- ترشحات از نوک پستان

- توده یا ناحیه ای ضخیم شده در پستان یا زیر بغل

- فرو رفتگی یا پیدایش چین خوردگی پوستی یا هرگونه تغییر در رنگ پوست پستان

پزشک یا پرستار می تواند به شما در مورد نحوه انجام این معاینه آموزش دهد. در صورت مشاهده هرگونه تغییر در پستان حتماً به پزشک مراجعه نمائید.

ممکن است بعد از آن ، انجام ماموگرافی که در آن از طریق عکسبرداری بعضی از تومورهایی که بتوان آنها را بامعاینه تشخیص داد، قابل شناسایی می باشد، توصیه شود.مطالب دیگر:
📎فروشگاه ساز اوجینال هیکاشاپ فارسی hikashop business 2.6.4 به همراه الحاقات📎خود هیپنوتیزم کاهش وزن📎دانلود نمونه نامه های اداری با فرمت - pdf📎دانلود موبوگرام جدید با امکانات فراوان📎ریزپردازنده چند هسته ای و یک هسته ای📎بازیابی و پیدا کردن رمز وای فای📎فایل صوتی جذب پول و ثروت!📎بازی ماشیناریوم /machinarium با قیمت ارزان برای اندروید📎سوت بزن ،گوشیتو پیدا کن .📎دانلود کتاب آموزش کورل دراو📎طراح نام واستیکر تلگرام📎دانلود پروژه بررسی رضايت زناشويي خانواده‌هاي زنان شاغل و خانه دار (فرمت word وباقابلیت ویرایش )تعداد صفحات 120📎فضولگیر حرفه ای اندروید📎اینستا بگیر بی نهایت📎دانلود دوربین تلسکوپی برای اندروید📎یادگیری سرعتی!📎دانلود پک مخصوص شامل ردیاب گوشی اصلی+بازی پیکان جوانان📎تولید شکر از چغندر قند📎جدول ثبت ورود و خروج کارگران و کارمندان📎تشریح کامل مقاومت مصالح پوپوف📎ضمان معاوضی در بیع📎مقاله ارشد الگوریتم کلونی زنبور عسل📎مکان یاب هوشمند📎بررسي تطبيقي اشتباه در حقوق ايران، انگليس و آمريکا📎بیع زمانی یا تایم شر چیست