تحقیق در مورد سرما خوردگی -1563609

تحقیق در مورد سرما خوردگی ,سرما خوردگی,دانلود تحقیق در مورد سرما خوردگی ,سرما,خوردگی|1563820|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق در مورد سرما خوردگی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 6 صفحه

قسمتی از متن .doc :

سرما خوردگی:

سرماخوردگی یک عفونت ساده ناحیه بینی و گلو می باشد که بوسیله انواع مختلفی از ویروسها می تواند ایجاد شود .سرماخوردگی ممکن است چیزی حدود یک هفته طول بکشد، گرچه گاهی از این هم طولانی تر می شود خصوصاً در بچه ها و یا افراد سالمند و کسانیکه از سطح سلامت پائینتری نسبت به بقیه برخوردار هستند. در اکثر کشورها این بیماری شایعترین علت مراجعه به پزشک می باشد.

بزرگسالان بطور متوسط سالانه 4-2 بار دچار سرماخوردگی می شوند ولی در اطفال این رقم به 8-6 بار در سال می رسد.

این بیماری مسری می باشد و اکثراً توسط قطرکهای ریزی که هنگام عطسه، سرفه و یا حتی صحبت کردن به بیرون پرتاب می شود منتقل شده و باعث ابتلای سایر افراد به بیماری می شود.

علائم و نشانه ها:

یک تا سه روز پس از ورود ویروس سرماخوردگی به بدن، علائم شروع می شود. این علائم شامل:

آبریزش بینی، احتقان و گرفتگی بینی، عطسه، کاهش حس چشائی و بویائی، احساس خارش در گلو، سرفه و ... می باشد.

دلایل انتشار سرماخوردگی:

مطالعات جدید نشان می دهد که علت اصلی انتقال سرماخوردگی انتشار ویروس آن در فضا می باشد و نه وجود سرما و یا گرمای بیش از حد.

تا کنون تئوریهای بسیار زیادی راجع به دلایل ابتلا به سرما خوردگی و راههای جلوگیری و درمان سریعتر آن مطرح شده است. در این مقاله بعضی از واقعییهای پذیرفته شده و متداول درباره سرماخوردگی ارائه میشود.

مطالعات جدید نشان می دهد علت اصلی انتقال سرماخوردگی انتشار ویروس آن در فضا است و نه وجود سرما و یا گرمای بیش از حد و حتی در معرض هوای خنک بودن نیز احتمال ابتلا به سرماخوردگی را افزایش نمیدهد.

در واقع قرار گرفتن در مکان های سربسته هست که انتقال ویروس را بین افراد گسترش می دهد.

از روشهای متداول برای جلوگیری از انتشار این ویروس شستن دستها با آب و صابون و ضد عفونی کردن سطوح قابل دسترس را میتوان در این مکانها پیشنهاد کرد. بعضی از این ویروسها به مدت سه ساعت بر روی پوست و سطوح ، زنده میمانند و ضد عفونی کردن و شستشو با آب و صابون میتواند راه موثری برای از بین بردن آن باشد. مطالعات علمی بسیاری برای یافتن بهترین روش برای جلوگیری از مبتلا شدن به این بیماری در طول سال و گسترش آن در میان مردم جوامع انجام شده است ، ولی مشکل اینجاست که روش یکسانی برای درمان و جلوگیری از این بیماری وجود ندارد و هر فرد بنا به خصوصیات جسمی خود باید از روش های خاص خود استفاده نماید.

بر ای مثال تعداد زیادی از مطالعات از این ایده حمایت میکنند که مکمل های ویتامین ث روش مناسبی برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری است اما موسسات بزرگ سلامتی درباره تاثیر ویتامین ث در جلوگیری از مبتلا شدن به سرماخوردگی ابراز تردید کرده اند و زیرا 25 % از مردم که مبتلا به این بیماری میگردند علایم و نشانه های یکسانی ندارند.

علت پدیدار شدن علائم این بیماری در بعضی از افراد و ظاهر نشدن آنها در افراد دیگر مطلب قابل بحثی است ولی تحقیقات اخیر بیانگر اینست که سیستم ایمنی هر فرد نقش تعیین کننده ای در این امر دارد.

به عنوان مثال فردی که مبتلابه بیماری آسم است در مقابل ویروس سرماخوردگی آسیب پذیرتر می باشد زیرا این فرد تولید پروتین ضد ویروس در بدنش کمتر از یک فرد عادی است.

این پروتئین که در گلبولهای قرمز خون تولید میشود به دیواره ویروس چسبیده و به داخل آن نفوذ کرده و از تکثیر آن در بدن جلوگیری میکند.

متخصصین معتقدند افرادی که سیستم ایمنی مناسبی دارند کمتر علائم این بیماری در آنها بروز می کند و در مقابل اشخاصی که دارای سیتم ایمنی ضعیفی هستند غالبا درگیر علائم و آثار این بیماری هستند.

بطور کلی برای درمان سرماخوردگی روش واحدی پیشنهاد نشده است اما میتوان بیان کرد که با بالا بردن سیستم دفاعی بدن میشود با این بیماری بهتر و سریعتر مقابله کرد.

سرماخوردگی و آنفلوآنزا:

هرشخصی شاید بخواهد بداند که چگونه باید علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا را درمان کند و چه زمانی به پزشک مراجعه کند . باید به خاطر داشته باشیم که بسیاری از بیماریهای ویروسی دیگر نیز در مراحل اولیه بصورت گریپ و علائم سرماخوردگی ممکن است خود را نشان دهند .مطالب دیگر:
📗تلويزيون و ساير رسانه هاي خبري📗ارزشيابي آزمون تعيين سطح مهارت‌هاي شنوايي براي كودكان 3 و 4 ساله دچار آسيب شنوايي شديد و عميق فارسي زبان شهر تهران.📗برخورد يا گفتگوي تمدنها📗تاريخچه حفظ ميراث فرهنگي بين المللي📗تعریف گروه📗رضايت شغلي📗منوگرافي و براي عملكرد اقتصادي- اجتماعي- فرهنگي شركت تعاوني توليدي چيني بهداشتي ايساتيس📗طرح هادي روستاي دره📗برنامه ریزی شهری جهت توسعه پایدار و عدالت اجتماعی📗گزارش کار آموزی مهندسی عمران📗تعریف رضایت شغلی📗نقش جنبش دانشجويي در تحولات اجتماعي📗تحليل مردم شناسي اماكن مذهبي تاريخي شهر صائين قلعه📗چارچوب نظري ارتقاء زندگي عشاير📗بر انگيختن مراجعين و كارمندان📗چرا برخي از روابط سرانجام خوبي ندارند؟📗ازدواج و موانع پيش رو📗تاثیر محیط بر زندگی📗روابط عمومي📗نقش خانواده در تقويت رفتارهاي مذهبي📗دموكراسي📗نطرات و مقالات مختلف پيرامون ازدواج خويشاوندي📗علل و پيامدهاي بيكاري جوانان در زمينه هاي اجتماعي و فرهنگي📗زنان روستایی📗نظريه‌هاي انسان شناسي