تحقیق در مورد سفارشات امام رضا -1563626

تحقیق در مورد سفارشات امام رضا ,سفارشات امام رضا,دانلود تحقیق در مورد سفارشات امام رضا ,سفارشات,امام,رضا|1563837|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق در مورد سفارشات امام رضا آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 1 صفحه

قسمتی از متن .doc :

سفارشات امام رضا(ع(

نمي‌داني اعمال شيعيان هر صبح و شام به ما عرضه مي‌شود؟ اگر در اعمال آنها تقصيري مشاهده كنيم از خداوند گذشت و بخشش براي آنان طلب مي‌كنيم و اگر پرونده عالي باشد و اعمال نيكو در آن ثبت شده باشد توفيقات بيشتر و شكر الهي را براي آن نيكوكار تقاضا مي‌نماييم.

عبدالعظيم حسني مي‌گويد كه حضرت رضا(ع) به او فرمودند:

اي عبدالظيم؛ از طرف من به دوستانم سلام برسان و به آنها بگو: شيطان را بر خود مسلّط نكنند. و ايشان را دستور بده به راست‌گويي و امانت‌داري، و امر كن كه سكوت را پيشة خود سازند و از مجادلة با يكديگر خودداري كنند، با روي خوش يكديگر را ملاقات كنند، و به زيارت هم بروند كه همانا اين عمل باعث تقرّب به من مي‌باشد.

درّنده خويي نداشته باشند كه بخواهند يكديگر را پاره كنند.

زيرا من قسم ياد كرده‌ام كه هر كه چنين كند و يكي از دوستان مرا خشمگين سازد از خدا بخواهم كه او را در دنيا به عذاب سختي گرفتار كند و در آخرت از گروه زيان‌كاران باشد.

مناقب حضرت امام رضا(ع)

ابن شهر آشوب(ره) در كتاب مناقب از موسي بن يسار نقل كرده است كه گفت:به همراه حضرت رضا(ع) بودم، هنگامي كه نزديك ديواره‌هاي شهر طوس رسيده بودند، ناگهان صداي ناله و فريادي شنيدم و به دنبال آن صدا رفتم، ديدم جنازه‌اي است، همين‌كه چشمم به جنازه افتاد، آقا و سرورم را ديدم كه مي‌خواهند از اسب پياده شوند، سپس طرف جنازه آمدند و آن را بلند كردند و همانند برّه‌اي كه مادرش را در بر مي‌گيرد و به او مي‌چسبد جنازه را در برگرفتند، آنگاه به من رو كردند و فرمودند:

اي موسي بن يسار! هر كس جنازة دوستي از دوستان ما را تشييع كند، از گناهان خارج مي‌شود مانند روزي كه از مادر متولّد شده است و هيچ‌گونه گناهي ندارد.و چون جنازه را كنار قبر نهادند، ديدم آقا و سرورم جلو آمدند و مردم را كنار زدند تا ميّت براي آن حضرت پديدار شد، دست مبارك خود را بر روي سينة او نهاده، فرمودند:

اي فلان بن فلان! تو را بشارت باد به بهشت، و بعد از اين ساعت ديگر هراس و وحشتي نخواهي داشت.

و من كه اين رفتار حضرت و فرمايش ايشان را دربارة آن شخص شنيدم، عرض كردم: فدايت شوم، آيا اين مرد را مي‌شناسيد؟ به خدا قسم اين سرزميني است كه قبلاً در آن قدم نگذاشته‌ايد؟ به من فرمودند:

اي موسي بن يسار! آيا نمي‌داني اعمال شيعيان هر صبح و شام به ما عرضه مي‌شود؟ اگر در اعمال آنها تقصيري مشاهده كنيم از خداوند گذشت و بخشش براي آنان طلب مي‌كنيم و اگر پرونده عالي باشد و اعمال نيكو در آن ثبت شده باشد توفيقات بيشتر و شكر الهي را براي آن نيكوكار تقاضا مي‌نماييم.2----------

پي‌نوشت:

1. الإختصاص، ص 240؛ مجلسي، بحارالانوار، ج 49، ص230، ح 27؛ المستدرك، ج 9،ص 102، ح 8.2. مناقب ابن شهر آشوب، ج 4، ص 341؛ مجلسي، بحارالانوار، ج 49، ص 98، ح 13؛ المستدرك، ج 12، ص164، ح9؛ بحراني، مدينة المعاجز، ج 7، ص 228، ح 179.مطالب دیگر:
🔥ریز پردازنده Microprocessor🔥پروتکل اینترنت ورژن 6 یا Ipv6🔥تحقیق بوستر ترمز🔥پاورپوینت حقوق معاهدات بین المللی🔥پاورپوینت اتاق بازرگانی بین الملل🔥پاورپوینت نکات جالب قرآن🔥آشنایی با پست های کمپکت🔥كتاب استفاده اقتصادي از الكتريسيته در ساختمانها🔥پاورپوینت كميته تخصصي دامنه هاي سطح بالاي جديد🔥پاورپوینت نقش فن آوري اطلاعات در كشورداري🔥پاورپوينت رله و حفاظت الکتریکی🔥پاورپوینت فن آوري اطلاعات و كاربردهاي آن🔥جزوه درسي مديريت مالي🔥جزوه اصول حسابرسي🔥پاورپوينت كنترل اتوماتيك🔥تحقیق با موضوع نرخ تورم و بیکاری🔥روشهای علمی مقابله با زلزله🔥بررسی نجومی مراحل زندگی یک ستاره🔥تحقیق کاربرد راديوايزوتوپ ها (عناصر راديواکتيو) در پزشکي🔥مهار استرس در کنکور و شب امتحان🔥دهخدا شاعر یا استاد شعر🔥بهینه سازی فعالیت میکروارگانیسم ها در تصفیه فاضلاب🔥تحقیق آشنايي با ماهواره هاي هواشناسي🔥استاندارهای تابلوهای مورد استفاده در شبکه توزیع🔥آموزش متلب