تحقیق در مورد سلامت و بهداشت 12 ص -1563654

تحقیق در مورد سلامت و بهداشت 12 ص ,سلامت و بهداشت 12 ص,دانلود تحقیق در مورد سلامت و بهداشت 12 ص ,سلامت,و,بهداشت,12,ص|1563865|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق در مورد سلامت و بهداشت 12 ص آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 11 صفحه

قسمتی از متن .doc :

سلامت و بهداشت

تهيه کننده :

مژگان ميرزا نژاد

دبير مربوطه :

خانم محمد پور

نام کلاس :

2/2

فهرست مطالب

عنوان صفحه

وظايف کلسيم 2

4 نکته مهم براي سلامتي شما 6

وقتي نيکوتين سيگار زياد شود 6

ويروس ايدز 8

نارسايي قلبي 9

کلسيم به غير از استحکام استخوانها وظايف ديگري هم دارد

از جمله حفظ سلامت عضلات ، اعصاب و خون و...

حتماً مي دانيد که برنامه غذايي روزانه شما بايد حاوي کلسيم کافي باشد تا استخوان هاي محکمي داشته باشيد و به پوکي استخوان دچار نشويد* اما آيا مي دانيد کلسيم براي حفظ سلامت بدنتان از جمله سلامت عضلات سيستم اعصاب و تشکيل لخته خون هم لازم است * محققان مي گويند کلسيم ممکن است در حفظ سلامت قلب پيشگيري از سرطان کولون و کاهش وزن نيز نقش داشته باشند . کلسيم يک ريز مغزي ضروري است که در بدن ساخته نمي شود بنابر اين بايد آن را از غذاها به دست آوريم . بيشتر شما مي دانيد که کلسيم براي استحکام دندان و استخوان ضروري است اما بايد بدانيد که کلسيم براي عملکرد طبيعي عضلات تشکيل لخته خون و فعاليت طبيعي سيستم عصبي هم لازم است . بدون کلسيم سيستم عصبي قادر به انتقال پيام هاي عصبي نيست .

مطالعات اخير نشان داده است که کلسيم در کاهش و زن پيشگيري از سرطان کولون کاهش عوارض يائسگي و تنظيم فشار خون و پيشگيري از بيماري قلبي نيز نقش مهمي دارد .

مادر تمام دوران زندگي به کلسيم نياز داريم . در دوران کودکي و نوجواني که استخوان ها در حال رشد هستند حتي پس از توقف رشد هنوز استخوان سازي ادامه دارد . زنان باردار براي رشد جنين به کلسيم بيشتري نياز دارند . مادران شيرده نيز براي توليد شير بايد کلسيم بيشتري مصرف کنند . در دوران يائسگي به دليل کاهش هورمون استروژن کلسيم براي جلوگيري از تخليه کلسيم استخوان ها لازم است . حتي مردان نيز در دوران سالمندي براي پيشگيري از تخليه کلسيم استخواني به کلسيم نياز دارند . متخصصان در آخرين توصيه هاي خود مصرف 1000 ميلي گرم کلسيم در غذاي روزانه را براي بزرگسالان ضروري دانسته اند .

بدن ما مازيرک است . اگر در برنامه غذايي ما کلسيم کافي وجود نداشته باشد ، بدن ما مجبور است کلسيم مورد نياز را از ذخيره آن در استخوان ها بردارد . در حقيقت بدن براي حفظ عملکرد طبيعي کلسيم را از استخوان ها مي دزدد . ادامه اين وضع کاهش کلسيم استخوان پس از آن نرمي استخوان و نهايتاً پوکي استخوان را به دنبال دارد .

البته بايد بدانيد که کمبود کلسيم تنها علت بيماري هاي استخواني نيست و ساير عوامل مثل نداشتن تحرک و فعاليت بدني کم شدن ميزان هورمون استروژن و سابقه فاميلي نيز در بروز مشکلات استخواني نقش دارند . شير و مواد لبني مثل ماست و پنير بهترين منابع غذايي کلسيم هستند و تمام انواع کم چرب و پر چرب آن به يک اندازه کلسيم دارند . اما اگر مي خواهيد از کلسيم شير و لبنيات بهره بيشتري ببريد بدانيد که هر چه ميزان چربي اين محصولات کمتر باشد کلسيم آن بهتر جذب مي شود . نکته مهم و قابل توجه اين است که تنها کلسيم شير نيست که به استحکام استخوان کمک مي کند بلکه مواد جامد موجود در شير که رنگ سفيد شير را موجب مي شود نيز نقش مهمي در سلامت استخوان دارد . کشک که در غذاهاي ايراني جايگاه ويژه ايي دارد نيز غني از کلسيم است .مطالب دیگر:
رژیم حقوقی دریای خزرمقاله سازمان همکاری شانگهایمقایسه شرط نامشروع و شرط خلاف مقتضای عقدبررسی تأثیر شاخص ادراک فساد بر نرخ تورم (مطالعه موردی: کشورهای منطقه MENA)پایان نامه کارشناسی رشته حقوق با عنوان دعوای تصرف عدوانی و ممانعت و مزاحمت از حقاثر ثبت بر وضعیت حقوقی شركت‌های تجاریاثر صمغ گوار و آنزیم آلفا آمیلاز بر بهبود کیفیت نان بربری نیم پز منجمدمقاله اثرات هارمونیک‌هاامنیت شبکه های بی سیم Wi-Fiپاورپوینت و ارائه کامل مدیریت زنجیره تامین SCMمقاله الکترونیک مولکولیانواع مدلهای ریاضی تحلیلی پراکنش آلاینده های گازی از منابع نقطه ایانواع مدل های قیمت گذاری سهامبررسی اثر سیلابزنی میكروبی بر نمونه های مغزی مخزن نفتی آغاجاریبررسی اثر مواد فعال سطحی بر ازدیاد برداشت نفتبررسی تاثیر عوامل واكنشی بر كوپلیمریزاسیون پیوندی نشاسته-آكریل آمیدبررسی رابطه ریسک اعتباری با قیمت تمام شده پول در بانک کشاورزی (مطالعه موردی استان کرمان)بررسی کیفیت آب دریاچه سد کرخه با استفاده از شاخص های کیفی آب (W.Q.I) و سامانه GISتاثیر موم‌زدایی ابتدایی بر میزان افزایش حجم واقعی برج استخراج RDCتاثیرکیفیت خدمات و شرایط عاطفی کارکنان براعتماد مشتریان شعب بانک ملت درشهر مشهدمقاله تجزیه و تحلیل صورتهای مالیتجزیه و تحلیل صورتهای مالی بین‌المللیتعیین حداقل فشار امتزاجی با استفاده از روش تحلیلیتمییز عامل زیان در فرض تعدد اسبابچگونگی جبران خسارت ناشی از آراء قضات در حقوق ایران