تحقیق درباره وصیتنامه دکتر علی شریعتی-1703084

دکتر علی شریعتی,وصیتنامه دکتر علی شریعتی,تحقیق درباره وصیتنامه دکتر علی شریعتی|1703295|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق درباره وصیتنامه دکتر علی شریعتی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 17 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

امروز دوشنبه، سیزدهم بهمن ماه پس از یک هفته رنج بیهوده و دیدار چهره های بیهوده تر شخصیتهای مدرج، گذرنامه را گرفتم و برای چهارشنبه، جا رزرو کردم که گفتند چهار بعداز ظهر در فرودگاه حاضر شوید که هشت بعداز ظهر احتمال پرواز هست. (نشانه ای از تحمیل مدرنیسم قرن بیستم، بر گروهی که به قرن بوق تعلق دارند). گرچه هنوز از حال تا مرز، احتمالات ارضی و سماوی فراوان است اما به حکم ظاهر امور، عازم سفرم و به حکم شرع، در این سفر باید وصیت کنم. وصیت یک معلم که از هیجده سالگی تا امروز که در سی و پنج سالگی است، جز تعلیم کاری نکرده و جز رنج چیزی نیندوخته است، چه خواهد بود؟ جز اینکه همه قرضهایم را از اشخاص و از بانکها با نهایت سخاوت و بی دریغی، تماماً واگذار می کنم به همسرم که از حقوقم (اگر پس از فوتم قطع نکردند) و حقوقش و فروش کتابهایم و نوشته هایم و آنچه دارم وندارم، بپردازد که چون خود می داند، صورت ریزش ضرورتی ندارد. همه امیدم به احسان است در درجه اول و به دخترم در درجه دوم. و این که این دو را در درجه دوم آوردم، نه به خاطر دختر بودن آنها و امل بودن من است. به خاطر آن است که، در شرایط کنونی جامعه ما، دختر شانس آدم حسابی شدنش بسیار کم است. که دو راه بیشتر در پیش ندارد و به تعبیر درست دو بیراهه:

یکی، همچون کلاغ شوم در خانه ماندن و به قاقار کردنهای زشت و نفرت بار احمقانه زیستن، که یعنی زن نجیب متدین، و یا تمام شخصیت انسانی و ایده آل و معنویش در ماتحتش جمع شدن، و تمام ارزشهای متعالیش در اسافل اعضایش خلاصه شدن، و عروسکی برای بازی ابله ها و یا کالایی برای بازار کیسه مدرن و خلاصه دستگاهی برای مصرف کالاهای سرمایه داری فرنگ شدن که یعنی زن روشنفکر متجدّد. و این هر دو یکی است، گرچه دو وجهه متناقض هم. اما وقتی کسی از انسان بودن خارج شود، دیگر چه فرقی دارد که یک جغد باشد یا یک چُغُوک.[1] یک آفتابه شود یا یک کاغذ مستراح. مستراح شرقی گردد، یا مستراح فرنگی. و آن گاه در برابر این تنها دو بیراهه ای که پیش پای دختران است. سرنوشت دخترانی که از پدر محرومند، تا چه حد می تواند معجزه آسا و زمانه شکن باشد، و کودکی تنها، در این تند موج این سیل کثیفی که چنین پر قدرت به سراشیب باتلاق فرو می رود، تا کجا می تواند برخلاف جریان شنا کند و مسیری دیگر را برگزیند؟


[1] گنجشک.مطالب دیگر:
دانلود تحقیق آموزش اتوکد حرفه ایدانلود تحقیق انواع سنگ های زینتی و روش استخراج سنگ های زینتی از معدندانلود تحقیق بررسی حركت شتابداردانلود تحقیق بهره‌ برداری از انرژی زمین‌ گرماییپاورپوینت تحلیل مالی و ارزیابی سرمایه ‌گذاریدانلود تحقیق بیوگاز، انرژی جانشیندانلود تحقیق پدیده فیزیكی موجدانلود تحقیق پمپ های سانتریفیوژپاورپوینت جرثقیل ها در 27 اسلاید کاملا قابل ویرایش همراه با شکل و تصاویرآگهی لایه باز فوت مادردانلود تحقیق تبخیر کننده هادانلود تحقیق تبخیرتحقیق تحلیل ورقهای مرکب پیزوالکتریک با استفاده از تئوری لایه ای به روش اجزاء محدوددانلود تحقیق تشریح و تحلیلی از جنبه های فلسفی قوانین ترمودینامیکدانلود مقاله مکان بهینه تولید پراکنده در بازار الکتریسیته غیر قانون منددانلود تحقیق جایگاه انرژی های نور در تامین انرژی قرن آتیدانلود تحقیق حرکت نوسانی سیستمهای دینامیکیدانلود تحقیق حرکت شناسیدانلود تحقیق خزش سیکلی مس به دلیل تنش های متوسط کشی و سیکلی محوریپاورپوینت انواع غلتک و کاربردهای آن در 25 اسلاید کاربردی و کاملا قابل ویرایشدانلود تحقیق دیود زنردانلود تحقیق ساختار نیروگاه های اتمی جهاندانلود تحقیق ساختمان یخچالدانلود تحقیق ستاره شناسیدانلود تحقیق سیاره و ستاره