پاورپوینت درباره برهان های قضیه ی اول از ابوریحان بیرونی در کتاب استخراج الاوتار-1703132

پاورپوینت,قضیه ی اول از ابوریحان,کتاب استخراج الاوتار|1703343|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت درباره برهان های قضیه ی اول از ابوریحان بیرونی در کتاب استخراج الاوتار آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب پاورپوینت (power point) و قابل ویرایش در 30 اسلاید تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این پاورپوینت و اطمینان از خرید، مطالب چند اسلاید آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

ابوریحان بیرونی

ابوريحان محمدبن احمد در سوم ذیحجه 362(4سپتامبر973) در خوارزم متولد شد. بسیار خردسال بود که تحصیل علم را آغاز کرد و ابو منصور منجم وریاضیدان بزرگ خوارزمی به پرورش او همت گماشت. در سن 17 سالگی با استفاده از یک حلقه مدرج که جز نیم درجه را نشان نمی داد ارتفاع نصف النهاری (نیمروزی) خورشید را در کاث اندازه گرفت واز روی آن عرض آن شهر را بدست آورد. ابو ریحان در 11جمادی الاول خسوفی را رصد کرد وپیش از ان با ابو الوفائ بوز جانی قرار گذاشته بود که او نیز همان خسوف را از بغداد رصد کند .وی از روی اختلاف زمانی که بدین طریق بدست می آمد توانست اختلاف طول جغرافیای دو شهر را حساب کند. وی در کتاب تحدید اندازه گیری طول یک درجه از قوس نصف النهار راشرح می دهد.در393ه.ق دو خسوف را از گرگان رصد کرد.

مطالب دیگر:
پاورپوینت اداره امور استخدامی عمومیپاورپوینت بازاریابی و مدیریت بازاریابیپاورپوینت تصميم‌گيري در مديريت و فرايند تحليل سلسله مراتبي(AHP )پاورپوینت قوه مجریه و دستگاه اداری مرکزی جمهوری اسلامی ایرانپاورپوینت مالیه عمومی و بودجه دولتیپاورپوینت با موضوع اداره امور استخدامی عمومیپاورپوینت با موضوع بازاریابی و مدیریت بازاریابیپاورپوینت با موضوع تصميم‌گيري در مديريت و فرايند تحليل سلسله مراتبي(AHP )پاورپوینت با موضوع قوه مجریه و دستگاه اداری مرکزی جمهوری اسلامی ایرانپاورپوینت با موضوع مالیه عمومی و بودجه دولتیپاورپوینت با موضوع نظریه های کلاسیک، نئوکلاسیک، سیستمی و اقتضائی در مدیریت دولتیپاورپوینت با موضوع آشنایی با متدولوژی فروش در هزاره سومپاورپوینت با موضوع مدلهای خط مشی گذاریپاورپوینت با موضوع مديريت پرسنليتحقیق درباره عوامل مؤثر بر قاچاق كالاتحقیق درباره كشت چاي در زمينهاي جلگه اي و يا دشتتحقیق درباره بوتها و ربوتهاتحقیق درباره سيستم تشخيص نفوذ IDS تحقیق درباره دو و ميدانيتحقیق درباره شيوه بازيگري با توجه به سيستم استانيسلاوسكيپاورپوینت با موضوع مدیریت تحول استراتژیکپاورپوینت با موضوع مدیریت تحول استراتژیک و مدیریت راهبردیپاورپوینت با موضوع اهمیت، زیرساخت ها و چالش های مدیریت دانش در دانشگاهپاورپوینت با موضوع مدیریت راهبردی (استراتژیک)پاورپوینت با موضوع مدیریت زمان