تحقیق درباره رضايت شغلي -1793357

تحقیق درباره رضایت شغلی ,رضایت شغلی , شغلی |1793568|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق درباره رضايت شغلي آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 37 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

به اعتقاد بسياري از صاحبنظران، از ميان همه مفاهيمي‌كه روانشناسان و متخصصان رفتار سازماني و مديريت در موقعيتهاي سازماني مختلف مطالعه كرده اند، رضايت شغلي از مهم ترين زمينه هاي پژوهشي بوده است به همين دليل ديدگاه ها و مفهوم سازي هاي[1] متعدد و گاه متناقض درباره آن شكل گرفته و توسعه يافته است. اين مفهوم تلاشهاي نظري و بنيادي بسياري را به خود معطوف ساخته و نيز در تمامي‌سطوح مديريت و منابع انساني سازمانها اهميت يافته است. اهميت رضايت شغلي از يك سو به دليل نقشي است كه در پيشرفت سازمان و نيز بهداشت و سلامت نيروي كار دارد و يكي از عوامل بسيار مهم در ايجاد نگرش مثبت در فرد نسبت به كارش مي‌باشد و به اعتقاد برخي صاحبنظران كاركناني كه از كار خود رضايت دارند در مقايسه با آنان كه احساس رضايت نمي‌كنند بازدهي يا توليد بيشتري دارند و از ديگر سو به اين علت است كه علاوه بر تعاريف متعدد و گاه پيچيده، محل تلاقي بسياري از حوزه هاي علمي‌مانند روانشناسي، جامعه شناسي، مديريت و حتي اقتصاد و سياست بوده است ( لاوسون[2]و شن[3]، 1998 )

درباره رضايت شغلي نظريه هاي گوناگوني ارائه شده است اما مي‌توان گفت تعالي‌ آنها رضايت شغلي را بر پايه اين سه محور قرار مي‌دهند:

1- توقعات و انتظارات افراد در زمينه موقعيتهاي واقعي، 2- ميزان بر آورده شدن نيازهاي جسمي‌و رواني، و 3- سطح ابقاي ارزشهاي مهم ( نيوتن و كينان[4]، 1991). از اين رو عوامل متعدد و متنوعي زمينه ساز و ايجاد كننده رضايت شغلي مي‌باشند. اين عوامل را مي‌توان از ويژگيهاي شخصيتي، احساسات عاطفي و حالتهاي هيجاني كه جنبه هاي دروني ناميده مي‌شود تا شرايط و ويژگيهاي سازماني، اجتماعي و فرهنگي كه جنبه هاي بيروني به حساب مي‌آيد، مرتب كرد ( تت و مي‌ير[5]، 1993). در زير به تعدادي از اين تعاريف اشاره مي‌گردد.


[1] - ConcePtualization

[2] - Lawson

[3] - Shen

[4] - NewTon and Keenan

[5] - Tett and meyerمطالب دیگر:
📃پاورپوینت حادثه غدیر و فلسفه آن📃تحقیق عوامل موثر بر عضويت اتحاديه كارگري در كشورهاي OECD📃تحقیق اعتصاب و مذاكره📃تحقیق بررسي تأثير خدمات پس از فروش بر فروش كالا📃تحقیق فرصت ها و تهديدهاي اقتصاد ايران📃تحقیق كاهش نرخ سود بانکی و اثر آن بر میزان سرمایه گذاری در ایران📃تحقیق تجارت الكترونيك، منافع اقتصادي و محدوديت هاي داخلي📃تحقیق بررسی روند تحولات اقتصادي- صنعتي ايران و جهان📃تحقیق ربا و رباخوارى در اسلام📃تحقیق حسابداري اموال، ماشين آلات و تجهیزات📃پاورپوینت توسعه مبتني بر جنبه (Aspect-oriented Development )📃تحقیق تئوری های اقتصادی کلاسیک و نئوکلاسیک مدیریت مالی📃پاورپوینت حقوق جزا و جرم شناسی📃پکیج نمونه سوالات حقوق جزای عمومی 1 پیام نور با پاسخ تشریحی📃پکیج شبیه سازی آباکوس و رفتار تیرهای تقویتی بتنی با آرماتورهای خارجی توسط نرم افزار آباکوس📃پاورپوینت دین، هنر و ارتباط آن ها📃پاورپوینت تئوری حسابداری📃پاورپوینت جنسیت و فیزیولوژی جنسیت📃پاورپوینت وضعیت HIV/AIDS در جهان و منطقه📃پاورپوینت معيارهای پذيرش مجله در ISI📃پاورپوینت مهارت های اساسی ارتباط بین فردی📃پاورپوینت مقایسه ارزش تشخیصي سطح اینترلوکین 6با CRP و I/T ratio در تشخیص زود هنگام سپسیس نوزادی📃پاورپوینت هوش مصنوعي و عامل های منطقی📃پاورپوینت هسته‌ زایی و باریون زایی📃پاورپوینت مروري بر آناليز مودال