تحقیق درباره زنبور عسل در قرآن -1793412

تحقیق درباره زنبور عسل در قرآن , زنبور عسل در قرآن ,زنبور عسل |1793623|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق درباره زنبور عسل در قرآن آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 16 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

در جلوترین قسمت بدن قرار داشته و شامل اعضای زیر است: دو عدد چشم مرکب ، سه عدد چشم ساده ، دو عدد آنتن و دهان با خرطوم. بزرگی چشمها وسیله‌ای است که زنبوردار به کمک آن به راحتی می‌تواند زنبور نر را از کارگر تشخیص دهد. زیرا چشمهای زنبور نر بزرگتر بوده و از عقب سر بهم می‌رسند، ولی در زنبور کارگر و ملکه بهم نمی‌رسند. کار آنتنها ، لمس کردن و بوییدن است. زنبور به کمک خرطوم ، شهد را از روی گلها جمع آوری و از راه دهان به داخل کیسه عسلی می‌فرستد.

سینه

از سه حلقه کیتینی درست شده و اعضای زیر به آن اتصال دارند: چهار عدد بال یا پر که دو عدد آنها بالهای جلویی و دو عدد دیگر بالهای عقبی هستند. شش عدد پا که جفت عقب آن دارای حفره‌هایی به نام سبد می‌باشند و زنبور عسل در دوران فعالیت خود گرده‌های گل در آن پر و با خود به کندو حمل می‌کند. این سبدها در کارگران بزرگتر از نرها هستند.

شکم

در قسمت انتهایی بدن قرار داشته، از 6 حلقه کیتینی پشتی و 6 قطعه شکمی تشکیل شده است. در انتهای شکم مخرج برای دفع مدفوعات دیده می‌شود. از راه همین مخرج ، زنبور قادر است خاری را که در داخل بدنش جای دارد، خارج کرده و نیش بزند. زنبور نر نمی‌تواند نیش بزند، چون اصلا نیش ندارد.مطالب دیگر:
الکترومغناطیس (Electromagnetism)امواج الکترومغناطیسیانجمن جهاني هسته‌اي (WNA)آنچه بايد در باره انواع فشار سنج ها بدانيداندازه گیری آسمانانرژی الکتریکیانرژي تجديد پذير چيستانرژی چیست انرژی زمین گرمایی انرژی گرمایی انرژی هسته ایانرژيانعطافپذيرى دماسنج مقاومتی انواع دماسنجهاانواع لیزرآهنربايي كره زمين بحران فیزیک مدرن و نظریه های نوینتاريخچه بمب اتمبمب الکترومغناطیسی Electromagenetic Bomb بودجة نانوتكنولوژي اروپا و آمريكابودجه در جهان و ایران پايان فيزيكپايه های منطقی نظريه سی.پی.اچپروتيين‌ها