تحقیق درباره زيلو بافي-1793420

تحقیق درباره زیلو بافی, زیلو بافی, زیلو|1793631|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق درباره زيلو بافي آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 23 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

نقش پردازي و ترتيب بافت آن

ويژگيهاي زيلو

اندازه زيلو

رنگ زيلو

نقوش زيلو

خط نوشته ها

نقوش زيلوهاي موزه ميبد

منابع و ماخذ

مقدمه

سير تحول هنرهاي ايران را مي توان در رشته هاي مختلف صنايع دستي آن بررسي كرد. هنرمندان و صنعتگران مطابق خواسته سفارش دهندگان آثار شان را ايجاد مي نمودند. شيوه كار يكي بود و فقط پركاري و ظرافت وجه تمايز بين دو كار از هنرمند مي توانست باشد

طرحهاي مورد نظر هنرمندان در رشته هاي مختلف مطابق ابزار و ماده خاصي كه به كار گرفته مي شده كم و بيش متفاوت بوده است. اما موضوع يكسان و همگاني است. چنان كه نقوش گياهي و نقوش تزئيني را مي توان در اكثر آثار و صنايع رايج مشاهده نمود. در حيطه هنرهاي تجسمي هنگامي كه مي كوشيم نقشمايه را تعريف كنيم مطلوب چنان است كه به پالايشي (پر معني) دست يابيم تا به مرز نقش مجرد كامل و روشن برسيم و طبيعي است كه هنرمند براي دستيابي به چنين مقصودي به عوامل بسياري از جمله استعداد آگاهي صبر و تحمل و رنج فراوان نياز دارد و سر لوحه همه اين عوامل عشق و علاقه و ايمان به زيبايي نهفته در طبيعت است.

بي گمان نقشه مايه هاي اصيل چنين پديده آمد ه اند.

در استان يزد موقعيت خاص آب و هوايي وضعيت اقتصادي و نياز از علت هاي روي آوردن مردم به صنايع دستي بوده كه اين صنايع از زمانهاي بسيار دور تا امروز مورد توجه صنعتگران هنرمند و مردم هنر شناس قرار دارد. و در اين ميان زيلو يكي از صنايع معروف استان يزد مي باشد كه قدمت آن به دوره پيش از اسلام مي رسد. در اين پژوهش تلاش بر آن بوده تا در حد امكان گوشه اي از دقت و توجه هنرمند (زيلو باف)را كه در طول دوره هاي مختلف سعي در ساده كردن مفاهيم والا داشته و حاصل ذوق و سليقه و هنرشان در طي ساليان متمادي به صورت شكل هايي ساده و پر مايه به يادگار مانده است بازسازي و ساماندهي كنيم. با مطالعه نقوش زيلو كه گاهاء نام (نقوش تزئيني) بر خود گرفته اند مي توان دريافت كه اين نقوش براستي چيزي نيست جز بيان حس و حال هنرمنداني كه در كمال خلوص و بدون هيچ گونه تكلف و افزون گويي پيام تجسمي شان را بيان نموده اند.

مسلم اين است كه پژوهش حاوي همه نقش مايه هاي بجا مانده نيست. بلكه اختصاري است در حد ظرفيت اين پژوهش و با هدف توجه به ارزشهاي نهفته در نقوش زيلو و سرانجام تعظيمي در مقابل نقش آفرينان گمنام آن.مطالب دیگر:
هنجاریابی آزمون هوش ویلیامز برای کودکان با نارسایی بیناییهنجاریابی پرسشنامه ادراکات محیط یادگیری (pes-Hs)هنجاریابی واعتبار سنجی فرم تجدید نظر شده پرسش نامه شخصیتی آیزنک در جمعیت ایرانیدانلود پاورپوینت انواع نظام های بیمه ایهنجار یابی پرسشنامه بهزیستی اجتماعیپرسش نامه حافظه وکسلرهنجاریابی معاینه مختصر وضعیت شناختی سالمندان شهر تهران1385هنجار یابی مقیاس افسردگی سالمندان (GDS)هنجاریابی آزمون مقیاس کنترل عواطفکاملترین خلاصه کتاب مدیریت منابع انسانی ( مفاهیم ، تئوریها و کاربرد ها ) دکتر آرین قلی پورهنجاریابی آزمون باورهای غیرمنطقی اهواز (4IBT-A)دانلود پاورپوینت نورشناسی ابن هیثمپرسشنامه خودپنداره مربوط به مدرسه یی یسن چنپرسشنامه پکیج آموزش خلاقیتپرسشنامه ی خودپنداره ی تحصیلیپکیج آموزش راهبردهای فراشناختی TREEپکیج آموزش مهارت خودآگاهی و حل مسالهپرسشنامه فرسودگی شغلی ماسلاچپکیج آموزش مهارت های زندگیپرسشنامه تفکر قطعی نگر (یونسی و میرافضل)دانلود پاورپوینت سازمان های بین المللیپرسشنامه صمیمیت اجتماعی میلر و لفکورت (MSI)پرسشنامه علائم مرضی کودکان csi-4پرسشنامه بهزیستی روانشناختیمقیاس ذهن آگاهی (MAAS)