تحقیق درباره سیاره مشتری -1820717

تحقیق درباره سیاره مشتری , سیاره مشتری , سیاره|1820928|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق درباره سیاره مشتری آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 9 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

ستاره شناسان در جولای 1994 شاهد رویداد منحصر به فردی در این سیاره بودند. برخورد 21 تکه از شهاب سنگ شومیکر-لوی 9 (Shoemaker-Levy 9) که به اتمسفر مشتری برخورد کرد. این برخورد منجر به وقوع انفجارهای مهیب و پراکندگی مقدار بسیار زیادی گرد و خاک در منطقه ای با وسعت بیشتر از قطر کره زمین گردید.
ویژگی های فیزیکی مشتری
مشتری یک گوی غول پیکر از گاز، مایع و مقدار بسیار ناچیزی سطح جامد می باشد. سطح این سیاره ترکیبی است از ابرهای متراکم و غلیظ قرمز، قهوه ای، زرد و سفید رنگ. این ابرها در مناطقی با رنگ روشن به نام حوزه و مناطقی با رنگ تیره به نام کمربند به شکل موازی با استوا به طور منظم دور سیاره چرخیده شده اند.
مدار و گردش
مشتری در مداری بیضی شکل به دور خورشید گردش می کند. یک دور کامل مشتری به دور خورشید معادل 4333 روز زمینی و یا تقریبا 12 سال زمینی می باشد.
مشتری علاوه بر گردش به دور خورشید، حول محور طولی خود نیز گردش می کند. زاویه این محور حدود 3 درجه می باشد.
مشتری سریع تر از دیگر سیارات به دور خود می چرخد. یک روز در مشتری معادل 9 ساعت و 56 دقیقه می باشد. دانشمندان نمی توانند سرعت گردش درون این غول گازی را به طور مستقیم اندازه گیری کنند. آنها نخست میانگین سرعت ابرهای قابل رویت این سیاره را محاسبه کردند.

مشتری امواج رادیویی از خود متساطع می کند که توسط تلسکوپ های مستقر در زمین نیز قابل ردیابی می باشد. دانشمندان با مطالعه این امواج سرعت گردش سیاره را محاسبه نمودند. قدرت این امواج طی یک الگوی ثابت که در هر 9 ساعت و 56 دقیقه تکرار می شود، تغییر می کند.
سرعت زیاد گردش مشتری باعث برآمدگی این سیاره در استوا و مسطح شدن قطبها گردیده است. قطر استوایی این سیاره 7 درصد بیش از قطر قطبی آن است.مطالب دیگر:
📃پاورپوینت نقش تجارت الکترونیک در مدیریت زنجیره تامین به منظور کسب مزیت رقابتی📃پاورپوینت تعاریف و مفاهیم پایه انواع سیستم های تولید📃طرح لایه باز برنامه کلاسی طرح 6📃طرح جدید آگهی ترحیم مادر به صورت لایه باز📃ترجمه کتاب READ THIS 2📃کتاب جادوی فکر بزرگ📃فایل صوتی فارسی کنفرانس آموزشی کوین ترودو📃طرح لایه باز گلاب دو آتشه 9.4*5.6 سانتی متر📃طرح لایه باز عرق کاسنی به صورت لایه باز📃پاورپوینت فرهنگ سازمانی و ارتباطات موثر در سازمان مبتنی بر ارزش های اسلامی📃آشنایی با رشته عمران📃طرح آگهی تشییع جنازه و ترحیم مادر📃پاورپوینت سقف کاذب در 72 اسلاید کاملا قابل ویرایش به طور کامل و جامع همراه با شکل📃طرح لایه باز لوح تقدیر (لوح تقدیر دانشجویی، تقدیر نامه مدارس)📃طرح برچسب عسل طبیعی طراحی با فتوشاپ📃طرح لایه باز برنامه کلاسی طرح 7📃پاورپوینت فصل چهاردهم کتاب تئوری اثباتی حسابداری تالیف زی مرمن و واتز ترجمه پارسائیان📃پاورپوینت میراگرها در 26 اسلاید به طور کامل و کاربردی همراه با تصاویر📃پاورپوینت مصالح ساختمانی یوبوت U BOOT در 25 اسلاید کاملا قابل ویرایش همراه با شکل و تصاویر اجرایی📃طرح لایه باز تراکت پیتزا فروشی و فست فود📃پاورپوینت کاربرد استراتژیک سیستم های اطلاعاتی سازمانی📃پاورپوینت درباره معرفی زنجان📃پاورپوینت سقف دال دوطرفه مجوف در 50 اسلاید به طور کامل و جامع همراه با تصاویر اجرایی و کاربردی📃پاورپوینت درباره معرفی یزد📃پاورپوینت و اسلاید در مورد تبریز