دانلود پاورپوینت در باره ی عوارض دخانیات-2027389

دانلود پاورپوینت آماده, عوارض دخانیات|2027600|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد دانلود پاورپوینت در باره ی عوارض دخانیات آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل : .ppt ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 45 اسلاید

قسمتی از متن اسلاید ها :

مقدمه:
مدارک و شواهد علمی نشان داده است که استعمال دخانیات عمده ترین مشکل قابل پیشگیری بیماریها در جهان است که تاثیر مخربی بر سلامت افراد و بهداشت عمومی دارد.
اعتیاد به سیگار شایعترین، سخت ترین و بدترین نوع اعتیاد است که بسیاری از بیماریها را به همراه خود دارد و ترک آن باعث بازگشت سلامتی فرد خواهد شد. استعمال دخانیات مهمترین عامل مرگهای قابل پیشگیری است.

تعریف اعتیاد:

هر کار یا عملی که وابستگی به وجود آورد، حال این عمل هر چه که باشد سیگار نیز یکی از مواد اعتیادآور است که کشیدن آن به سرعت باعث وابستگی به آن و دروازه ورود به دنیای اعتیاد است.به عبارت دیگر اعتیاد عبارتست از یک تمایل غیر طبیعی نسبت به یک ماده مخدر که فرد نسبت به آن وابستگی جسمی و روحی پیدا می کند.

هزینه روزانه مصرف سیگار:

سرپرست مرکز تحقیقات، پیشگیری و کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده، هزینه روزانه مصرف دخانیات در کشور در حدود 5 میلیارد تومان است. دكتر غلامرضا حيدري افزود: طي تحقيقات انجام شده از سوي جمعيت مبارزه با دخانيات، اولين دريچه ورود افراد به دنياي بزهكاري و مواد مخدر، استعمال سيگار است و دليل اين امر در دسترس بودن دخانيات در جامعه است.مطالب دیگر:
📝راهنمای مقیاس سرسختی روان شناختی📝پرسشنامه گرایش به تفکر انتقادی کالیفرنیا CCTDI📝پرسشنامه مدیریت تضاد پوتنام و ویلسون📝پرسشنامه مردانگی زنانگی 50 ماده ای📝پرسشنامه مقابله مذهبی پارگامنت (RCOPE)📝پرسشنامه مهارت های اجتماعی گرشام و الیوت (فرم معلم)📝پرسشنامه موفقیت ارتقاء📝پرسشنامه تصور از خود بک Beck Self- Concept Test (BSCT)📝پرسشنامه سبک های اسنادی (ASQ)📝فرم کوتاه نسخه فارسی پرسشنامه نظم‌جویی شناختی هیجان (CERQ-P- short)📝پرسشنامه میزان تمایل به اعتیاد📝سیاهه تأثیرات وقایع بر زندگی📝آزمون تحمل ناکامی (ERTO)📝پرسشنامه اعتیاد 20 سوالی📝تست بیش فعالی کودکان (مقیاس نمره گذاری معلم)📝پرسشنامه پابرتری واترلو ( نسخه تجدید نظر شده )📝تست شخصیت شناسی درخت📝پرسشنامه تست دست برتری📝پرسشنامه خود بیمار انگاری📝مقیاس درجه بندی اضطراب هامیلتون (HRSA)📝راهنمای آزمون S.C.L-90📝راهنمای آزمون کمرویی📝آزمون اندر یافت كودكان C.A.T📝راهنمای اجرای شاخص کرنل فرم N2📝پرسشنامه روان شناسی رانندگی