تحقیق حقوق دریاها-50016881

حقوق دریاها,حقوق بین الملل,آب‌های سرزمینی,قانون اساسی دریاها,دولت ساحلي,دانلود تحقیق حقوق دریاها|50017092|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق حقوق دریاها آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.


دانلود تحقیق حقوق دریاها

این پروژه در قالب Word قابل ویرایش، آماده پرینت و ارائه به عنوان پروژه پایانی می باشد


قالب: Word

تعداد صفحات: 6

توضیحات:
حقوق دریاها
شاخه‌ای از حقوق بین‌الملل عمومی است که به موضوعات مربوط به دریاها می‌پردازد. منبع اصلی این شاخه از حقوق کنوانسیون ملل متحد در مورد حقوق دریاها‏ مصوب ۱۹۸۲ است. این قرارداد به «قانون اساسی دریاها» معروف است و تا فوریه ۲۰۰۹ بیش از ۱۵۷ کشور به آن پیوسته‌اند.
حقوق دریاها شامل تعریف آب‌های سرزمینی، حق دولتها برای ماهیگیری و استخراج منابع از بستر اقیانوس‌ها و کنترل دریانوردی می‌گردد.
به طور کلی در خارج از منطقه‌ای که با نام آب‌های سرزمینی شناخته می‌شود، اصل آزادی دریا حاکم است. این به معنای آزادی ماهیگیری، ناوبری تجاری و مسافرتی چه با کشتی و چه با هواپیما است. همچنین شامل آزادی کشیدن خط لوله و کابل، آزادی تحقیقات علمی، آزادی احداث پایگاه‌های نظامی و حتی آزادی استفاده از اقیانوس به عنوان زباله‌دانی می‌شود.
مجموعه قواعد و مقررات حاكم بر روابط ميان دولت‌ها، اعم از دولت‌هاي ساحلي و دولتهاي محصور در خشكي و يا سازمان‌هاي بين المللي در رابطه با مناطقي از دريا كه مي‌تواند تحت صلاحيت يك دولت ساحلي و يا در ماوراء‌ صلاحيت دولت‌ها باشد.مطالب دیگر:
📗پاورپوینت بررسي سبك اسناد (مكان كنترل) و عزت نفس در دانشجويان پژوهشگران📗پاورپوینت مدارهاي مرتبه اول📗پاورپوینت خلاصه کتاب آسيب شناسي رواني1 تالیف ديويسون، نيل و كرينگ ترجمه دكتر مهدي دهستاني📗پاورپوینت بحران نرم‌ افزار و بررسي پيچيدگي نرم‌ افزار📗پاورپوینت خلاصه کتاب روان شناسي تربيتي تالیف دكتر علي اكبر سيف📗پاورپوینت خلاصه کتاب روان شناسی تربيتی تالیف دکتر علی اکبر سيف📗پاورپوینت تحلیلی بر نظام ملی نوآوری ایران📗پاورپوینت خلاصه کتاب روان شناسي عمومي تالیف اتكينسون، اسميت، بم و هكسما📗پاورپوینت خلاصه کتاب روانشناسي رشد2 (نوجواني و بلوغ) تالیف دكتر علي اكبر شعاري نژاد📗پاورپوینت ارتقای سلامت و بهبود کیفیت زندگی📗پاورپوینت بیماری پارکینسون📗پاورپوینت عبور لوله گاز ترکمنستان از افغانستان به پاکستان📗پاورپوینت مسموميت با گاز منوكسيد كربن📗پاورپوینت اوريون📗پاورپوینت سرعت نور📗پاورپوینت نیروگاه های اقیانوسی📗پاورپوینت دارودرماني و گياهان دارويي📗پاورپوینت نحوه تولید کامل قطعات اویل پمپ (فرآیند تولید اویل پمپ)📗پاورپوینت نظام سلامت📗پاورپوینت پایگاه داده های بقراطی📗پاورپوینت بررسی اصول معماری در ایران📗پاورپوینت خاورشناسی و برخی نظریات خاورشناسان در رابطه با اسلام📗تحقیق اصول كلي رادار و عملكرد آن📗تحقیق ارت، حفاظت و برقگير📗تحقیق اتوماسيون توسط سيستم هاي نتوماتيك