پروژه بررسي مالكيت فكري و معنوي-50016885

مالكيت فكري,مالكيت معنوي,پژوهش مالكيت فكري و معنوي,مالكيت‌هاي ادبي و هنري,مالكيت‌هاي صنعتي و تجاري,فقهي و حقوقي,دانلود پروژه بررسي مالكيت فكري و معنوي|50017096|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پروژه بررسي مالكيت فكري و معنوي آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.


دانلود پروژه بررسي مالكيت فكري و معنوي

این پروژه در قالب word قابل ویرایش، آماده پرینت و ارائه به عنوان پروژه پایانی می باشد


قالب: Word

تعداد صفحات: 65

توضیحات:
متن حاضر پژوهشي است در باب مالكيت فكري كه از آن به مالكيت معنوي نيز تعبير مي‌شود. اين نوع از مالكيت در دو شكل عمده مورد بحث قرار مي‌گيرد كه هركدام مصاديق متفاوتي را شامل مي‌شوند:
1- مالكيت‌هاي ادبي و هنري، كه شامل آثار سمعي و بصري، تجسمي، مكتوب و‌... مي‌باشد.
2- مالكيت‌هاي صنعتي و تجاري كه شامل اسماء تجارتي، علائم تجارتي و صنعتي، حق اختراع، حق دانش فني، طرح‌هاي صنعتي و... مي‌گردد. امروزه در حقوق هر چند مختصر ولي با دقت به تك‌تك اين شاخه‌ها و متفرعات آنها پرداخته شده كه هركدام قابليت سرفصل واقع شدن براي تحقيق و تتبع را دارا مي‌باشند. در اين مقاله بحث مالكيت فكري به طور كلي مدنظر بوده و از اين ميان بيش‌تر شاخه مالكيت‌هاي ادبي و هنري مورد توجه قرار گرفته است و در مجموع سعي شده در حد توان، پيشينه تاريخي بحث، نظرات فقهي و حقوقي مورد بررسي قرار گيرد و در انتها با توجه به اينكه در غرب به ابعاد گسترده‌تري از اين موضوع توجه شده است تلاش شده با اشاره به قوانين اتحاديه اروپا، خواننده محترم با مصاديق جديد و راهكارهاي جلوگيري از سوء استفاده‌هاي مختلف از اين نوع مالكيت آشنا گردد.
اولاً: هدف از طرح موضوع، آشنايي هرچه بيش‌تر خوانندگان با مالكيت فكري و استعدادها و ظرفيت‌هاي بحث مي‌باشد تا انگيزه‌ها را براي تتبع هرچه بيش‌تر تحريك نمايد. لذا به برخي مسائل مانند تغيير برخي فتاواي آورده شده (فتواي آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني و بنا بر قولي فتواي امام خميني يا مواضع اخير جمهوري اسلامي ايران) پرداخته نشده است. ثانياً با ملاحظه جمهوري اسلامي ايران در سال 1381 پيرو لايحه دولت مبني بر پيوستن ايران به كنوانسيون‌هاي برن و پاريس در زمينه حقوق مالكيت‌هاي فكري و تصويب مجلس شوراي اسلامي و شوراي نگهبان، به آخرين اصلاحيه‌هاي اين كنوانسيون متعهد شده است.مطالب دیگر:
📂تحقیق درباره اندازه گيري زيرالنون به روش كروماتوگرافي📂تحقیق درباره اندازه‌گيري مزيت نسبي در صنعت قطعه‌سازي خودرو كشور 📂تحقیق درباره اندازه گیری و راهکارهای بهره وری مدیران📂تحقیق درباره اندیشه های اسلامی📂تحقیق درباره انرژی خورشیدی 📂تحقیق درباره خوارج 📂تحقیق درباره خواص گلابی📂تحقیق درباره خواص گیاهان دارویی📂تحقیق درباره خیار گلخانه ای 📂تحقیق درباره خیارهای دریایی📂تحقیق درباره دامهای شیطان رجیم📂تحقیق درباره دانه های روغنی📂تحقیق درباره داور (دادگستر)📂تحقیق درباره دبير انجمن بهبود تغذيه ايران📂تحقیق درباره دكتر لطـف‌الله يـارمحمـدي📂تحقیق درباره مارها📂تحقیق درباره درسهاي زندگي📂تحقیق درباره دستگاه و وسائل موتوري بالابر📂تحقیق درباره دفتر بسيج هزاران برگ زرين دارد📂تحقیق درباره دكتربرات قباديان📂تحقیق درباره دوره نوجواني📂پاورپوینت معماری راز جاودانگی📂تحقیق درباره دیپلماسی در آذربایجان📂تحقیق درباره ديفرانسيل📂تحقیق درباره دين بودا