مقاله بررسي خواص دارويي زعفران-50016910

زعفران,خواص دارويي زعفران,تحقیق زعفران,مقاله زعفران,مقاله خواص دارويي زعفران,مقاله بررسي خواص دارويي زعفران|50017121|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد مقاله بررسي خواص دارويي زعفران آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.


دانلود مقاله بررسي خواص دارويي زعفران

این فایل در قالب Word قابل ویرایش، آماده پرینت و ارائه به عنوان پروژه پایانی می باشد


قالب: Word

تعداد صفحات: 15

توضیحات:
مقدمه:
در حاشيه كوير و زمينهاي خشك و تشنه جنوب خراسان، استهبانات فارس و مناطقي از كرمان، يزد، سمنان، اصفهان واستان مركزي همگام با طراوت بارانهاي پاييزي، گلي از درون خاك هويدا مي شود كه نامش زعفران است. دستهاي زحمتكش زنان و كودكان دهقان اين گلها را چيده و گرانترين ادويه جهان را بسان مرواريد از صدفهاي اين گلهاي زيبا و ارغواني رنگ جدا مي سازند تا نشان دهند كه كشور ايران با قدمت چند هزار ساله همچنان بزرگترين توليد كننده زعفران و سرچشمه سلطان ادويه هاست. اين محصول با عطر و طعم منحصر به فرد خود بر فرهنگ بسياري از كشورهاي جهان سيطره يافته است و امروزه در بسياري از كشورهاي اروپائي و آمريكائي گرانترين غذاها را با عطر و طعم اين محصول مزين و معطر مي سازند.


گياه شناسي:
زعفران مزروعي گياهي است علفي و چند ساله با نام علمي Crocus sativus اين گياه از خانواده زنبق ( Iridacea ) بوده كه در اوايل پاييز يا در اوايل بهار گل مي دهد. زعفران داراي ساقه زير زميني مدور، سخت، گوشتدار و تو پر بوده كه پوسته فيبري قهوه اي رنگي آنرا احاطه نموده است. ساقه زير زميني اين گياه را در اصطلاح كشاورزان پياز و در گياهشناسي بنه يا كرم Corm)) مي گويند. پوشش گل ازسه كاسبرگ و سه گلبرگ همرنگ بنفش تشكيل شده به طوري كه تشخيص كاسبرگها از گلبرگها مشكل مي باشد. برگها در جنس Crocus باريك ، بلند و ناوداني مي باشند. مجموع برگها و گل در داخل يك پوشش لوله اي بنام چمچه قرار دارند. تعداد پرچم ها سه عدد بوده و طول پرچمها دو برابر بساك است. بساك زعفران زرد رنگ بوده و تخمدان گل در داخل چمچه و در چند سانتيمتري سطح خاك قرار دارد.مطالب دیگر:
🔥تحقیق وحي و تكامل نبوت🔥تحقیق از کودکی پیامبر (ص) تا واقعه غدیر🔥تحقیق شناخت قرآن🔥تحقیق قرآن شناسی (تحلیل و بررسی)🔥تحقیق گناه و قدرت توبه🔥تحقیق خانواده و تربيت فرزندان🔥تحقیق مباني فقهي و حقوقي اعتبار شهادت زنان در اثبات دعاوي🔥تحقیق قصه های کامل قرآن🔥تحقیق نماز و پرستش پروردگار🔥تحقیق فضيلت و آثار و فوايد تلاوت قرآن كريم🔥تحقیق مسئله حجاب🔥تحقیق یهودیان و حضرت محمد (ص)🔥تحقیق زندگی نامه فاطمه (س)🔥تحقیق فداکاری بی نظیر حضرت علی (ع)🔥تحقیق مصلح جهاني در كتب اديان🔥تحقیق مردم مدينه و رسول اكرم (ص)🔥تحقیق فلسفه خلقت انسان از نظر اسلام🔥تحقیق مسیحیت و یهودیت🔥تحقیق عيد قربان🔥تحقیق دین و اخلاق🔥تحقیق جوان از ديدگاه قرآن و معصومان🔥تحقیق بررسی خلقت جهان در اندیشه اسلامی🔥تحقیق مساله ارتباط علم و دين در جهان اسلام🔥تحقیق مرگ و زندگی بعد از آن🔥تحقیق معاد در ادیان دیگر