پژوهش مقایسه کلی ایران و ترکیه-50017778

ایران و ترکیه,مقایسه کلی ایران و ترکیه,تمدن های ایران,پژوهش مقایسه ایران و ترکیه,دانلود پژوهش مقایسه ایران و ترکیه|50017989|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پژوهش مقایسه کلی ایران و ترکیه آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود پژوهش مقایسه کلی ایران و ترکیه
این فایل در قالب Word قابل ویرایش، آماده پرینت و ارائه به عنوان پروژه پایانی می باشد

قالب: Word


تعداد صفحات: 60
توضیحات:

ترکیه Turkey
ترکیه در خاور با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان (نخجوان)، ارمنستان، و گرجستان؛ در جنوب خاوری با عراق و سوریه؛ و در شمال باختری (بخش اروپایی) با بلغارستان و یونان همسایه‌است. همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه، از باختر با دو دریای کوچک مرمره و اژه، و از جنوب باختر با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. دو تنگه راهبردی بسفر و داردانل نیز در اختیار ترکیه‌است.
پهناوری ترکیه ۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر مربع (۳۷ام) است. ترکیه کشوری کوهستانی و نسبتا پرباران است. شکل این کشور مانند یک مستطیل است که از سوی خاور و باختر امتداد یافته‌است. ترکیه با قرار گرفتن در یکی از حسّاس‌ترین مناطق جهان، دارای موقعیّت جغرافیایی راهبردی و بسیار خوبی است و گذرگاه جنوب باختر آسیا و اروپا به شمار می‌آید و کشورهای بسیاری، به ویژه ایران از خاک ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده می‌کنند.
ترکیه حدود ۷۲ میلیون تن (براورد ۱۳۸۷) جمعیت دارد، که حدوداً ۷۵ درصد مردم سنی و ۱۵ تا ۲۵ درصد هم علوی هستند. با این که حکومت ترکیه لائیک است ولی بسیاری از مردم هنوز به دین اسلام پایبند هستند و عید فطر و عید قربان در این کشور تعطیل رسمی است. همچنین در ترکیه حدود ۷۵ درصد مردم ترک و ۲۰ درصد نیز کرد هستند که بیشتر در جنوب خاور کشور زندگی می‌کنند امّا به تدریج با مهاجرت، در نواحی دیگر به‌ویژه استانبول و آنکارا نیز جمعیت چشمگیری را تشکیل داده‌اند.
زبان رسمی ترکیه، ترکی (استانبولی) است که در گذشته با خط عربی (عثمانی) نوشته می‌شد و از زمان تشکیل جمهوری ترکیه توسط آتاترک در سال ۱۳۰۲ هجری خورشیدی (۱۹۲۳) با خط لاتین نوشته می‌شود. ترکیه در میانه دو فرهنگ شرقی و غربی قرار دارد هرچند فرهنگ این کشور به شرق بسیار نزدیکتر است تا به غرب.
ترکیه با نام امپراتوری عثمانی در چند سده گذشته، بخش‌های بزرگی از خاورمیانه و جنوب خاوری اروپا را در دست داشت. تا اینکه پس از جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراتوری عثمانی، جمهوری ترکیه به رهبری مصطفی کمال پاشا آتاترک در سال ۱۳۰۲ (۱۹۲۳) تأسیس شد.مطالب دیگر:
🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک رهبری دانشی🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق سیستم اطلاعات منابع انسانی🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق جامعه پذیری سازمانی🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش سازمانی🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق حسابرسی🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق تمرکز مالکیت🔑دانلود پاورپوینت روش شناسی تجزیه و تحلیل مباحث ویژه مدیریت دولتی🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق بررسی ماهیت جرایم اقتصادی در حقوق ایران بانگاهی برکنوانسیون بین الملل🔑گزارش کارآموزی کمپوت و کنسرو به صورت کامل🔑هوش مفاهیم و تعاریف تربیتی، تحلیلی و کاربردی هوش🔑رسالت آموزش و پرورش در بالا بردن رشد علمی کشور🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق بیمه🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش رقابتی🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظام نگهداشت🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت زنجیره تامین🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق مسئولیت پذیری اجتماعی🔑سیستم های حفاظتی🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت دانش مشتری در سازمان🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت ارتباط با مشتری🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق حفظ منابع انسانی و رضایت شغلی🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق عناصر آمیخته بازاریابی 4p🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق تصمیم گیری در سرمایه گذاری🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق ساختار سرمایه🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق روش های تأمین مالی🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق دانش مداری سازمان