مننژیت حاد باکتریایی در نوزادان و کودکان-50017781

مننژیت,مننژیت حاد باکتریایی,نوزادان و کودکان,مننژیت حاد باکتریایی در نوزادان و کودکان,هموفیلوس,استرپتوکوکوس پنومونیا,نیزریا منینژیدیس,اپیدمی|50017992|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد مننژیت حاد باکتریایی در نوزادان و کودکان آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.


دانلود مقاله
این فایل در قالب Word قابل ویرایش، آماده پرینت و ارائه به عنوان پروژه پایانی می باشد

قالب: Word


تعداد صفحات: 25
توضیحات:

مننژیت باکتریایی یکی از عوامل مهم مرگ و میر و بیماری در نوزادان و کودکان در تمام دنیا می باشد. معرفی واکسن هایی از نوع پروتئین های متصل شونده علیه هموفیلوس انفلونزا نوع B، استرپتوکوکوس پنومونیا و نیزریا منینژیدیس وضعیت اپیدمی مننژیت باکتریایی را کاملاً متحول کرد. باکتری های مشکوک به عوامل ایجاد کننده مننژیت یک نوع اورژانس پزشکی به شمار می آیند و نیاز به آزمایش های آنتی میکروبیال بدون هیچ تأخیری دارند، اما شناسایی پاتوژن هایی که به داروهای ضد میکروبی به طرز فزاینده ای مقاومت نشان می دهند، فاکتور مهمی در انتخاب و آزمایش های ضد میکروبی مبتنی بر پرهیز دارد. در حال حاضر استراتژی های پیشگیرنده و درمان مننژیت باکتریایی بر پایه ی درک ناقصی از مسایل پاتوژنتیکی قرار دارند. بنابراین تحقیقات بیشتری پیرامون مننژیت لازم و ضروری است. این تحقیق اطلاعاتی راجع به اپیدمی، مسائل پاتوژنتیکی، روش های تشخیصی جدید، آزمایش های ضد میکروبی مبتنی بر پرهیز، و درمان های کمک کننده در رابطه با بیماری مننژیت باکتریایی حاد در کودکان و نوزادان ارائه می کند.
مقدمه
مننژیت باکتریایی یکی از انواع مننژیت های آلوده کننده ی پرده ی عنکبوتیه و زیرین مغز می باشد که در واکنش به تولیدات باکتری و ورود باکتری به این ناحیه اتفاق می افتد. در طی پیشرفت این مسأله، بیماری مننژیت پدید می آید که یکی از عوامل مهم مرگ و میر و بروز بیماری در نوزادان و کودکان به شمار می رود، هرچند میزان مرگ و میر و شدت بیماری در سنین و موقعیت های جغرافیایی متفاوت، که بیمار در آن مستقر است و ارگانیزم های سبب شونده متفاوت است. بیمارانی که در معرض ریسک مرگ و میر و بروز بیماری شدید قرار دارند، شامل نوزادان تازه متولد شده ای هستند که در کشورهای کم درآمد زندگی می کنند و گروهی از کودکان که به باسیل گرم (gram) منفی و استرپتوکوکوس پنومونیا آلوده شده باشد. شدت بیماری در حضور (عدد پایین در مقیاس کمای گلاسکو)، آلوده شدن با ارگانیزم های مقاوم به آنتی بیوتیک ها و دانش اندک در ارتباط با عامل بیماری زا از مننژیت فاکتورهای افزایش دهنده ی مرگ و میر و بیماری شدید پیرامون مننژیت باکتریایی می باشند.
مننژیت باکتریایی یک اورژانس پزشکی به شمار می رود، بنابراین اقدامات فوری می بایست به منظور شناسایی ویژه و تست های درمانی آنتی بیوتیک به سرعت آغاز شوند. مرگ و میر ناشی از مننژیت باکتریایی درمان نشده 100% بوده و حتی در حالت درمان ایده آل نیز ممکن است مرگ و میر و شدت بیماری اتفاق بیفتد. عوارض عصبی معمولاً در بیماران نجات یافته از مننژیت دیده می شود، خصوصاً بعد از مننژیتی که عامل آن پنوموکوکال باشد.مطالب دیگر:
آزمون هوشی سانتوچی (4 تا 6 ساله)آزمون مکعب های کهسآزمون شناختی تشخیصی کیآزمون عزت نفس پپآزمون عزت نفس آیزنکآزمون حافظه بینایی کارادآزمون لینکن - اوزرتسکی مقیاس رشد حرکتیآزمون رورشاخآزمون وکسلر کودکان (همراه با کتاب راهنما و تصاویر مکعب ها و...)پاورپوینت درباره زندگی کانگورو مخصوص کودکانپاورپوینت درباره جغدها (مخصوص ابتدایی ها)پاورپوینت بلوک سیمانی دیواری در 26 اسلاید کاملا قابل ویرایش به طور کامل و جامع همراه با شکل و تصاویر و جدولاجاره ‌نامه A3 مطابق با استاندارد سازمان ثبت اسناد و املاکطرح تراکت دستگاه کارتخوانلیبل آبلیمو طراحی شده با فتوشاپ (10*5.58 سانتی متر)پاورپوینت درباره زندگی کانگورو مخصوص کودکان (اسلاید دوم)نقشه سازه اتوکد ویلایی بتنی با جزئیات اجرایی سقف شیبدار با خرپای فلزیفایل محاسباتی ایتبس ساختمان ویلایی بتنی با سقف شیب دار فلزینقشه اتوکد جزییات اجرای سقف کاذبنقشه سازه اتوکد ساختمان بتنی با جزئیات اجرایی سقف شیبدار فلزی 2نقشه سازه ساده اتوکد جزئیات اجرایی سقف شیبدار با خرپای فلزینقشه اجرایی معماری، سازه و فایل محاسبات ساختمان مسکونی 4 طبقهمفهوم IP در تجهیزات الکترونیکی و صنعتیدانلودپروژه آموزش ساخت سخت افزار فلشر 8 کانال با قابلیت تغییر افکت و تنظیم سرعت (فلشر پیشرفته)دانلودپروژه آموزش ساخت سخت افزار فلشر 8 کانال با قابلیت تغییر افکت و تنظیم سرعت