نقش تجارت برده در آفریقا-50017802

تجارت برده,نقش تجارت برده در آفریقا,سیاه‌ پوستان,برده‌داری در آفریقا,نمودار تجارت مثلثی,بهره‌کشی از مردم|50018013|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد نقش تجارت برده در آفریقا آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود مقاله
این فایل در قالب Word قابل ویرایش، آماده پرینت و ارائه به عنوان پروژه پایانی می باشد

قالب: Word


تعداد صفحات: 20
توضیحات:

مقدمه
تاریخ برده داری مرز، نژاد یا جغرافیایی نمی‌شناسد. هر نژادی - اعم از سیاه و زرد و سفید و سرخ - هم برده بوده است و هم برده دار. کمتر ملت یا مذهبی است که دامانش از لوث تجارت زندگی انسان‌ها پاک باشد. مردم هموطنان، هم نژادان، هم‌کیشان، هم نسلان و حتی بستگان خویش را بر به بردگی گرفته اند. حتی خود برده ها نیز برده داشتند. سفید پوست‌ها همسایه‌ها و دشمنان خود را به بردگی می‌کشانند. در آفریقا، سیاه‌پوستانی که هرگز سفید پوستی ندیده بودند، دشمنان سیاه ‌پوست قوم و قبیله هایشان را به بردگی می‌گرفتند.
در اروپا و در خلال قرون وسطی، تجار مسیحی از راه خرید و فروش برده‌ها سرمایه‌های کلانی اندوختند. مسلمانان در سپاهیان خود از بردگان مذکر و در حرم‌هایشان از بردگان زن و خواجگان استفاده می‌کردند.
هیچ‌کس نمی‌داند بردگی دقیقاً از چه زمانی آغاز شده است، اما این پدیده از زمان آغاز تاریخ ثبت شده، بخشی از جامعه بشری بوده است. خرید و فروش همنوعان بشری صرفاً در همین چند صد سال اخیر خلاف قوانین و سنن اجتماعی تلقی شده است. ارجاعات واقع‌ بینانه به بردگان به مثابه کارگران اجیر شده و بی ‌اجر و مزد را در داستان آفرینش در کتاب مقدس می‌توان یافت. لوح‌های گلی مکشوف در منطقه‌ای که گویا نخستین مناطق مسکونی در آن‌ پا گرفته‌اند - میان رودهای دجله و فرات در عراق امروزی - ثابت می‌کند که در شهرها و روستاهای آن دوران نیز وجود داشته است. ما نمی‌توانیم به یقین، سال یا حتی قرن شروع برده‌داری را معین کنیم، اما شرایط پا گرفتن این فرهنگ را می‌توان شناسایی کرد.
فهرست
مقدمه
سؤال تحقیق
فرضیه تحقیق
برده‌داری در آفریقا
تجارت برده
نمودار تجارت مثلثی
تعداد برده‌ها
اثرات تخریبی تجارت برده
تجارت برده هائیتی
تجارت برده در مهاجرنشین های ایالات متحده
تجارت برده در انگلستان توسعه می‌یابد
تجارت مدرن در انگلستان
برده اسیر در خیابان‌های شیک اروپا
بهره‌کشی از مردم
نتیجه گیری
منابعمطالب دیگر:
📜تحقیق کانی های ثانوی📜پاورپوینت بهداشت در حوادث و سوانح📜پاورپوینت بهداشت کاربری تجهیزات پزشکی، الکترونیکی و مخابراتی در رسانه ها و سایت های خبری📜پاورپوینت بیماری متاگونیموس یوکوگاوایی📜تحقیق ادبیات ایران📜تحقیق ادبـيات داستاني📜تحقیق بررسی شعر نو (نیمایی)📜تحقیق با چنين نزديكي، دوريم دور📜تحقیق تاريخ بيهقي📜تحقيق در مورد زبان فارسی (گرامر)📜تحلیل آماده در مورد ادبیات كوچه ي بي نام📜تحقیق توصيف حلقات📜تحقیق تئاتر شاعرانه و شرق📜تحقیق جان اف کندی📜تحقیق چند انسان برجسته📜تحقیق حروف ابجد📜تحقیق در مورد حروف اضافه رابط بين زمان و مکان📜تحقیق حضرت نوح📜تحقیق خيام📜تحقیق دلايل اصلي ناكامي در يادگيري زبان📜تحقیق رستم و سهراب📜تحقیق ريشه تاريخي ضرب المثل📜تحقیق زبان شناسی📜تحقیق زندگي نامه امام موسي صدر📜تحقیق زندگي نامه انيشتين