نقش حسابرس در بازار سرمایه-50017840

حسابرس,بازار سرمایه,نقش حسابرس در بازار سرمایه,حسابداری و حسابرسی,نقش اقتصادى حسابرسى,سرمایه گذاری|50018051|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد نقش حسابرس در بازار سرمایه آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود مقاله
این فایل در قالب Word قابل ویرایش، آماده پرینت و ارائه به عنوان پروژه پایانی می باشد

قالب: Word


تعداد صفحات: 21
توضیحات:

انسان‌ها به گونه‌ای تدریجی مفهوم مشارکت و ارزش آن را آموختند‌. آن‌ها به تدریج دریافتند که اگر نیروی کار‌، منابع و امکانات خود را در هم آمیزند می‌توانند بیشتر از آنچه که به تنهایی قادرند کار انجام دهند و منافع بیشتری کسب کنند.
بر این اساس و رفته‌رفته‌، آرزوی بشر یعنی سرمایه‌گذاری‌، کار کردن با دیگران و مشارکت برای نیل به هدف مشترک‌، تحقق عملی پیدا کرد و رشد و تکامل اجتماعی را به همراه آورد.
یکی از آثار بسیار با اهمیت ناشی از تحولات گسترده اجتماعی‌، اقتصادی‌، فرهنگی و سیاسی پس از رنسانس در اروپا‌، نیاز به منابع مالی هنگفت برای فعالیت‌های اقتصادی و در نتیجه، تاسیس شرکت‌های بزرگ با تجمیع سرمایه‌های اندک گروه کثیری از مردم بود. تاسیس شرکت‌ها و رواج نقل و انتقال حقوق مالکیت موجب شد تا دولت‌ها با وضع قوانین و مقررات حقوق مالکیت‌، روابط بین سهامداران و نحوه اداره شرکت‌ها را به نظم درآورند. در پی این تحولات‌، ایجاد بازار‌های پول و سرمایه از عوامل با اهمیت دیگری بود که به رشد و گسترش شرکت‌های بزرگ و افزایش تعداد سهامداران و سایر ذی‌نفعان بازار سرمایه انجامید. از آنجا که مالکان و سهامداران مستقیما در اداره شرکت‌ها نقش نداشتند‌، اداره شرکت‌ها را به گروه حرفه‌ای دیگری به نام مدیران واگذار كردند. این تحول با اهمیت در نحوه اداره شرکت‌های بزرگ موجب پیدایش قشر جدیدی از افراد تحت عنوان مدیران کارآمد و حرفه‌ای شد. بدین ترتیب‌، اندیشه جدایی مالکیت از مدیریت که به نظر می‌رسد یکی از با‌اهمیت‌ترین رخداد‌های اواخر سده نوزده و اوایل سده گذشته است، شکل گرفت. ساختار جدید مالکیت و مدیریت شرکت‌ها، مسوولیتي گسترده‌ و نقشی تاریخی فراروی حرفه حسابداری و حسابرسی قرارداد.مطالب دیگر:
📚پاورپوینت درباره گونه های تریکوسترونژیلوس (یک نوع بیماری خاص)📚پاورپوینت درباره لوپوس اریتماتوی سیستمیک (SLE)📚پاورپوینت درباره مادسیج یعنی دهکده علم و دانش ایران📚پاورپوینت درباره مادسیج📚پاورپوینت درباره مايعات و جامدات📚تحقیق درمورد حسابداري صنعتي 📚تحقیق درمورد خـازن‌ 14 ص 📚تحقیق درمورد خربزه – هندوانه 10 ص 📚تحقیق درمورد خلاصه قوانين داوري فوتبال 16 ص 📚تحقیق درمورد دايره هاي عدد نويز 32 ص 📚تحقیق درمورد در ژرفای آبی شنا در اعماق دریاها بدون اکسیژن 10ص 📚تحقیق درمورد درآمد 📚تحقیق درمورد درباره اعتصاب 📚تحقیق درمورد دستگاه آبياري هوشمند 9 ص 📚پاورپوینت درباره محاسبات دارویی📚پاورپوینت درباره مدارهای ترکیبی📚پاورپوینت درباره مدیریت پروژه های فناوری اطلاعات با مدل CMMI📚پاورپوینت درباره مدیریت زخم های فشاری📚پاورپوینت درباره مدیریت محیط زیستی📚پاورپوینت درباره مدیریت و کنترل پروژه های نرم افزاری📚پاورپوینت درباره مديرت موفق📚پاورپوینت درباره مديريت استراتژیك از ایده تا عمل📚پاورپوینت درباره مديريت اقتضائی📚پاورپوینت درباره مراحل انجام هزينه و تشخيص و وصول درآمدها📚پاورپوینت درباره مراقبتهاي پس از زایمان