مقاله نورولوژی-50017848

نورولوژی,مقاله نورولوژی,عوارض نارسایی مزمن,منونوروپاتی,دانلود مقاله نورولوژی|50018059|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد مقاله نورولوژی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود مقاله نورولوژی
این فایل در قالب Word قابل ویرایش، آماده پرینت و ارائه به عنوان پروژه پایانی می باشد

قالب: Word


تعداد صفحات: 21
توضیحات:

(chromic kidney disease (CKD آسیب دائمی کلی است که کلیه توانایی کارکرد لازم برای زنده نگه داشتن فرد را دارد که ولی در(end stage renal diseae )ESRD کلیه توانای کارکرد برای زنده نگهداشتن فرد را ندارد و نیازمند پیوند کلیه یا دیالیز می‌شود.
نارسایی مزمن کلیه (CRF) یک روند پاتوفیزیولوژیک است که به علل متعدد ایجاد شده و منجر به کاهش پیشرونده غیرقابل جبران تعداد و عملکرد نفرون ها شده و نهایتاً منجر به نارسایی انتهای بیماری کلیوی (ESRD) می‌شود.
ESRD در اکثر موارد در اثر دیابت و یا پرفشاری خون ایجاد می‌شود، ولی دیگر علل آن شامل مشکلات مادرزادی، خونریزی زیاد، واکنش‌های دارویی و یا آسیب و ترومای کلیه است.
بهترین راه پیشگیری از ESRD، پیشگیری از CRD است که شامل کنترل مناسب فشارخون و دیابت می‌باشد.
تمامی سیستم‌های بدن بر اثر نارسایی مزمن کلیه دچار آسیب شده و عوارض ناشی از آسیب آن‌ها خود را به صورت علائم بالینی نشان می‌دهد. البته یک بیمار مبتلا به نارسایی مزمن کلیه ممکن است همه این علایم را نداشته باشد. ظاهر شدن علائم بالینی در یک بیمار به میزان شدت نارسایی مزمن کلیه در او بستگی دارد.
بعضی از بیماران که در مراحل اولیه قرار دارند، ممکن است بدون علامت باشند و تنها از روی آزمایش ها متوجه نارسایی کلیه در آن‌ها شوند. در حالی که بیماران مبتلا به نارسایی پیشرفته کلیه، تقریباً تمامی علائم بالینی را دارند.
اقدامات لازم برای بیماران مبتلا به نارسایی مزمن کلیه شامل جلوگیری از پیشرفت نارسایی کلیه با کنترل دقیق فشار خون، قند خون، چربی خون و پرهیز از موارد مضر برای کلیه ها مثل قطع سیگار و استفاده از داروهای مفید مثل خانواده ACE-I (کاپتوپریل و …) می‌باشد.
زمانی که نارسایی مزمن کلیه به مرحله پیشرفته می‌رسد، سطوح خطرناک مایعات، الکترولیت ها و مواد زائد می‌تواند در بدن تجمع پیدا کنند.مطالب دیگر:
📚پرسشنامه سلامت سازمانی مدرسه📚پرسشنامه سنجش انگیزه مدیریت📚پرسشنامه سنجش خلاقیت تورنس📚پاورپوینت سلول های بنیادی پرتوان القایی از تولید تا کاربرد📚چشم سوم وفعال کردن آن📚پاورپوینت گزارش یک مورد سندرم بک ویت - ویدمن📚گرداب موفقیت با استفاده از پیامهای پنهانی یا سابلیمینال📚آشنایی با رایانه📚آشنایی با محیط 3DS MAX📚آشنایی با مفاهیم پایگاه داده‌ها📚آشنایی با نرم افزار Starry Night Deluxe 2.1📚منطق حاكم بر پروسه كنترل تأسیسات📚آشنایی با نرم‌‌افزارهای آماری📚آشنایی كامل با DVD📚مقاله در مورد آمپلی📚آموزش DNS📚آموزش ASP 3.0 برای مبتدیان📚اثر تغییر پارامترها بر پایداری دینامیكی و تداخل PSS ها (و اثبات برتری آن بر روش كلاسیك)📚آموزش FLASH MX📚آموزش front page xp📚برق خورشیدی (فتوولتائیک)📚آموزش Html📚آموزش SQL📚آموزش الكترونیكی (رهیافتی نوین در فرآیند آموزش)📚آموزش برنامه Corel Draw