وجود معنایی خیر از دیدگاه واژه شناسان-50017855

وجود معنایی خیر,دیدگاه واژه شناسان,وجود معنایی خیر از دیدگاه واژه شناسان,معنای واژه خیر,دیدگاه ابن منظور پیرامون واژه خیر|50018066|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد وجود معنایی خیر از دیدگاه واژه شناسان آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود مقاله
این فایل در قالب Word قابل ویرایش، آماده پرینت و ارائه به عنوان پروژه پایانی می باشد

قالب: Word


تعداد صفحات: 13


توضیحات:

1-1
2-1-1 وجود معنای خیر از دیدگاه ابوخلیل فراهیدی
کتاب العین نوشته ابوخلیل فراهیدی است که از متقدم ترین فرهنگ لغت¬ها به حساب می‌آید. به همین دلیل به طور مختصر پیرامون واژه‌ها سخن گفته است و تنها به نکات مهم و قابل اعتنای کلمه، در عین توجه به مشتقات آن اشاره نموده است.
مثلاً در باب خیر گفته است، این کلمه به عنوان صفت برای مرد و زن به کار می‌رود، وقتی می‌گویی «رجل خیر وامراه خیره» بدین معناست که فضل و ارزش در خوبی و صلاح خود را به دست آورده است.
البته درباره وامراه خیره، اضافه می‌کند که منظور از خوبی و خیر، زیبایی صورت و نژاد نیز مطرح است.
هم استناد به آیه قرآن می‌خواند که: فیهن خیرات حسان (الرحمن/70).
منظور آن است که در زیبایی، پاکی، بهترین است. جالب این¬جاست که اگر کلمه خیر برای غیر انسان صفت قرار گیرد، بر وزن فعال (خیار) می‌آید.مطالب دیگر:
🔥تحقیق در مورد محلول شيميايي 🔥تحقیق در مورد مدیریت منابع انسانی 🔥تحقیق در مورد مدیریت فرایند حوادث 13 ص 🔥تحقیق در مورد مراحل تقسیم میتوز و میوز 🔥تحقیق در مورد مدیریت و برنامه ریزی 🔥تحقیق در مورد مراقبت پرستاري قبل از عمل جراحي در بخش جراحي 30 ص 🔥تحقیق در مورد مرز را پرواز تیری می دهدسامان 17 ص 🔥تحقیق در مورد محيط پيدايش اسلام 17 ص 🔥تحقیق در مورد محدوديتهاي اصل آزادي پخش مستقيم برنامه هاي ماهواره اي 🔥تحقیق در مورد مختصري بر تاريخ هنر در ايران و جهان 🔥تحقیق در مورد مدار تلويزيون 120 ص 🔥تحقیق در مورد مديريت اسناد 117ص 🔥تحقیق در مورد مديريت تحول سازماني و رويكردهاي ترويج كشاورزي 0478 🔥تحقیق در مورد مديريت اسلامي 21 ص 🔥تحقیق در مورد مديريت ارتباط با مشتري 🔥تحقیق در مورد مديريت بيمه 19 ص 🔥تحقیق در مورد مديريت بازرگاني 15 ص 🔥تحقیق در مورد مديريت و ارتباطات 19 ص 🔥تحقیق در مورد مدیریت بحران 12 ص 🔥تحقیق در مورد مديريت علمی 12 ص 🔥تحقیق در مورد مديريت منابع انساني در سازمانهاي تحقيق و توسعه 20 ص 🔥تحقیق در مورد مدیریت مشارکتی 40 ص 🔥تحقیق در مورد مرز ميان پنهان و آشكار پولشويي 17 ص 🔥تحقیق در مورد مروري بر RUP و قابليت‌هاي آن در توليد نرم‌افزار 18 ص 🔥تحقیق در مورد مسئوليت مدير 14 ص