شبیه سازی عددی آب شستگی موضعی در پایه پل های استوانه ایتحت جریان های غیر دائمی-50037166

|50037377|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد شبیه سازی عددی آب شستگی موضعی در پایه پل های استوانه ایتحت جریان های غیر دائمی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مشخصات نویسندگان مقاله

تایماز اسماعیلی - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه های هیدرولیکی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ت
سعید خرقانی - استادیار دانشکده آب، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور
امیر احمد دهقانی - استادیار گروه هندسی آب، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان


چکیده مقاله:

پل ها از جمله سازه های بسیار کلیدی در شاهراه های ارتباطی هر کشور هستند که هر گونه مشکل در زمان بهره برداری از آنها خسارات قابل توجهی را تحمیل می نماید. سازه پل در زمان وقوع سیلاب یعنی زمانی که نیاز مبرمی جهت تردد وجود دارد، با خطر انهدام در اثر پدیده آب شستگی موضعی مواجه است. از این رو همواره در طراحی پل ها باید تمهیدات لازم جهت مقابه با این پدیده در نظر گرفته شود. از جمله روش های مقابله با آب شستگی موضعی می توان به قرار دادن پی پایه پل ها در عمقی بیش از عمق آب شستگی(متناظر با سیل طرح) اشاره نمود. هر چند، در نظر گرفتن حداکثر سیلاب طرح با دوره بازگشت های زیاد برای محاسبه عمق آب شستگی در جهت اطمینان است، لیکن این کار توجیه اقتصادی نخواهد داشت. بنابر این چنانچه بتوان بصورت زمانی حداکثر عمق آب شستگی را متناظر با هیدرو گراف سیلاب محاسبه نمود، می تواند به اقتصاد طرح کمک فراوانی شود. در این مقاله با استفاده از مدل عددی سه بعدی SSIIM ، آب شستگی اطراف پایه های پل تحت جریان های غیر دائمی شبیه سازی گردید. جهت صحت سنجی مدل عددی از داده های آزمایشگاهی موجود در این زمینه استفاده گردیده است.


کلیدواژه‌ها:

آب شستگی موضعی - مدل عددی - هیدروگراف سیلاب - جریان غیر دائمی.


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


اسماعیلی, تایماز؛ سعید خرقانی و امیر احمد دهقانی، ۱۳۸۸، ، هشتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، شیراز، دانشگاه شیراز


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (اسماعیلی, تایماز؛ سعید خرقانی و امیر احمد دهقانی، ۱۳۸۸)
برای بار دوم به بعد: (اسماعیلی؛ خرقانی و دهقانی، ۱۳۸۸)مطالب دیگر:
🔥دانلود پاورپوینت کارگاه تصویری کار با گچ🔥دانلود پاورپوینت سیستم های اطلاعات بازاریابی MKIS🔥دانلود پاورپوینت افزایش بهره وری و تفکر ناب🔥دانلود پاورپوینت پیامد های اقتصادی پیاده سازی IRFS🔥پاورپوینت جزوه آموزشی طراحی سازه های بتن آرمه یک🔥پاورپوینت معرفی پروفسور بهرام شیردل🔥پاورپوینت تغییرات ویرایش چهارم آیین نامه 2800 نسبت به ویرایش سوم🔥پاورپوینت کتاب و درس شیمی عمومی 1🔥پاورپوینت تفسیر کاربردی استاندارد 2800 و کاربرد آن در ETABS🔥پاورپوینت کتاب و درس طیف سنج مولکولی 🔥پاورپوینت کتاب و درس طراحی الگوریتم ها🔥پاورپوینت راهنمای مبحث چهارم - الزامات عمومی ساختمان🔥پاورپوینت کتاب و درس علم شیمی🔥پاورپوینت آشنایی با بیمه عمومی🔥پاورپوینت آموزش مبحث ششم - بارهای وارد بر ساختمان🔥پاورپوينت حسابداری مالیاتی🔥پاورپوينت حسابداری پیشرفته 2🔥پاورپوینت کتاب ساختار فایل ها (ذخیره و بازیابی اطلاعات)🔥پاورپوينت حسابداری صنعتی یک🔥پاورپوینت بررسی و طراحی سازه های بلند🔥پاورپوینت چگونه ایمنی کلاس تربیت بدنی و ورزش را حفظ کنیم🔥پاورپوینت مفهوم بنيادي در امنيت شبكه🔥پاورپوینت طراحی ساختمان پژوهشگاه اقیانوس شناسی بندرعباس🔥پاورپوینت قوانین معاملات بورس🔥پاورپوینت دوره آموزشی مبحث هشتم ( سازه هایی با مصالح بنایی )