اثر طول آب­شكن­ در محافظت از سواحل رودخانه در فرسایش كناره­ی سیلابدشت­ها به روش مدل فیزیكی-50037168

|50037379|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد اثر طول آب­شكن­ در محافظت از سواحل رودخانه در فرسایش كناره­ی سیلابدشت­ها به روش مدل فیزیكی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مشخصات نویسندگان مقاله اثر طول آب­شکن­ در محافظت از سواحل رودخانه در فرسایش کناره­ی سیلابدشت­ها به روش مدل فیزیکی

بابک امین نژاد - دانشجوی دکتری مهندسی عمران آب و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واح
مجتبی صانعی - عضو هیات علمی مرکز تحقیقات حفاظت خاک و آبخیزداری کشور
مهدی کمالزاده - دانشجوی کارشناسیارشد مهندسی عمران سازههای هیدرولیکی دانشگاه آزاد ا


چکیده مقاله:

آبشکن ها سازه هایی هستند که اغلب به صورت عمود بر مسیر جریان رودخانه از کناره به سمت داخل رودخانه ساخته می شوند. وظیفه اصلی این سازه ها حفاظت از کناره های رودخانه است. طول آبشکن از پارامترهای مهم در کنترل آبشستگی می باشد و پایداری آبشکن در اثر آب - شستگی هنگام برخورد جریان به خصوص به دماغه آبشکن دارای اهمیت فراوانی است. بدین منظور برای بررسی مطالعات مربوط به آب شستگی، با مدل سازی فیزیکی؛ از سه آبشکن متوالی با سه طول مختلف و به صورت یکطرفه و با سه دبی؛ طراحی و آزمایش شد. و الگوی کلی آبشستگی اطراف آبشکن ها ارائه و با یکدیگر مقایسه شده اند.


کلیدواژه‌ها:

آب­شکن - فرسایش کناره - سیلابدشت - سازه تثبیت­کننده - آب‌شستگی


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


امین نژاد, بابک؛ مجتبی صانعی و مهدی کمالزاده، ۱۳۸۸، اثر طول آب­شکن­ در محافظت از سواحل رودخانه در فرسایش کناره­ی سیلابدشت­ها به روش مدل فیزیکی، هشتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، شیراز، دانشگاه شیراز


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (امین نژاد, بابک؛ مجتبی صانعی و مهدی کمالزاده، ۱۳۸۸)
برای بار دوم به بعد: (امین نژاد؛ صانعی و کمالزاده، ۱۳۸۸)مطالب دیگر:
اسید نوکلئیک مبتنی بر حسگر زیستی الکتروشیمیایی برای بررسی تسهیم شده عوامل زیستیاستخراج میکرو فاز جامد با متفرق کننده به کمک فراصوت به همراه نانوذرات TiO2 به عنوان جاذب برای تعیین گونه های جیوهبررسی تطبیقی تصویرگری خورشید در اشعار شاعران قرن ششممبانی و ماهیت QFDخانه کیفیت QFDدرک مشتری و خواسته های او در انجام پروژه QFDارزیابی رویکرد چهار مرحله ای QFDمبانی نظری تنگه هرمز از دیدگاه كنوانسیون های 1982 و 1958 حقوق دریاها و حقوق ایرانتنگه هرمز از دیدگاه كنوانسیون های 1982 و 1958 حقوق دریاها و حقوق ایرانتشریح روشهای مختلف ازدیاد برداشت از مخازن نفتی در ایرانبررسی تزریق گاز به میادین نفتی به عنوان یكی از روشهای موثر ازدیاد برداشتروشهای ازدیاد و صیانت از مخازن برای بهبود عملكرد مخازن نفتی در ایرانبررسی روشهای میکروبی ازدیاد برداشت در مخازن نفتیپاورپوینت ازدیاد برداشت از مخازن نفت سنگینپاورپوینت یک طرح کارآمد برای انتقال ویدئویی بر روی شبکه های موردیبررسی نتایج اندازه گیری و تجزیه و تحلیل صفات و مولفه های های فیزیولوژیکی رشد گندمرژیم حقوقی تنگه هرمز و بررسی آن از نگاه کنوانسیون 1982 حقوق دریاهااصول حقوقی موجود بر تنگه های بین المللیپروپوزال اثر تنش خشکی و تراکم بوته بر عملکرد و شاخص های رشد فیزیولوژیکی گندم دورومپیشینه تحقیق اثر تنش خشکی و تراکم بوته بر عملکرد و شاخص های رشد فیزیولوژیکی گندم دورومبررسی فرمان آتش به اختیار رهبری و تحلیل اهداف برای این فرماننقش نانوذرات در ساخت سلول های خورشیدیشیمی تشعشع برای توسعه انرژی هسته ای مدرنپاورپوینت تخمین تراوایی با استفاده از نمودارهای چاه پیمایی،تحلیل اطلاعات آنالیز مغزه و کاربرد منطق فازی در آنکمّی سازی سطح پیکوگرم برخی از هورمونهای رشد در ادرار گاو با استفاده از میکرواستخراج قطره ای حباب در قطره ترکیب شده با حلال