تزریق آب به سفره­های آب زیرزمینی و تاثیر آن در نشست منطقه­ای-50037169

|50037380|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تزریق آب به سفره­های آب زیرزمینی و تاثیر آن در نشست منطقه­ای آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مشخصات نویسندگان مقاله تزریق آب به سفره­های آب زیرزمینی و تاثیر آن در نشست منطقه­ای

محمدمحسن توفیق - دانشیار بخش مهندسی عمران دانشگاه شهید باهنر کرمان
سید امین مسعودزاده - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش خاک و پی دانشگاه شهید باهنر


چکیده مقاله:

افت سطح آب های زیرزمینی و به دنبال آن افزایش تنش های موثر وارد بر لایه های زیرین خاک موجب نشست این لایه ها و بروز پدیده ی فرونشست در سطح زمین می گردد. لیکن با مطالعات و بررسی های صورت گرفته بر نتایج تحقیق های گذشته پی برده شد که در مناطقی از نواحی مرکزی شهر کرمان با وجود بالا آمدن سطح آب زیرزمینی نشست های منطقه ای وجود دارد. مساله ی فوق می تواند به علت نشست اولیه ی ناشی از نیروی نشت رو به پایین آب در اثر تزریق آب ها از طریق چاه های جذبی طی یک جریان اشباع یا غیراشباع باشد. پیوستن آب های سطحی به آب های زیرزمینی به دلیل نشت رو به پایین آب ضمن ایجاد افت در گرادیان هیدرولیکی، باعث افزایش تنش های موثر خواهند گردید.


کلیدواژه‌ها:

نشست - تنش مؤثر - جریان غیراشباع - جریان اشباع - گرادیان هیدرولیکی


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


توفیق, محمدمحسن و سید امین مسعودزاده، ۱۳۸۸، تزریق آب به سفره­های آب زیرزمینی و تاثیر آن در نشست منطقه­ای، هشتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، شیراز، دانشگاه شیراز


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (توفیق, محمدمحسن و سید امین مسعودزاده، ۱۳۸۸)
برای بار دوم به بعد: (توفیق و مسعودزاده، ۱۳۸۸)مطالب دیگر:
📎پاورپوینت مفاهیم کلی و اندازه گیری عملکرد یک سیستم کامپیوتری📎پاورپوینت و تحقیق اندازه گیری عمومی سیستم های کامپیوتری📎پاورپوینت بهایابی کیفیت و مدیریت کیفیت جامع📎پاورپوینت و تحقیق مدل های محدود (Finite Models)📎پاورپوینت حسابداری سرقفلی📎پاورپوینت شناسایی درآمد📎پاورپوینت و تحقیق ارزیابی عملکرد و پیش بینی سیستم های کامپیوتری📎پاورپوینت و تحقیق مدل های صف بندی سیستم های کامپیوتری📎پاورپوینت و تحقیق شبیه سازی سیستم های کامپیوتری📎پاورپوینت مکانیک خاک و ژئوتکنیک📎پاورپوینت استخراج داده ها، تجزیه و تحلیل و اندازه گیری سیستم های کامپیوتری📎پاورپوینت انتخاب ابزار ارزیابی کارایی سیستم و استفاده از آن📎پاورپوینت و تحقیق آنالیز معماری سیستم های کامپیوتری📎تحقیق ترانسفورماتور جرقه و مشعل و سوخت پاش📎تحقیق دیود و سیلیکن📎جزوه مشخصات ساختمان، نگهداري و اگاهي در مورد ربات HHI (H120)📎تحقیق ربات خط یاب با کنترل فازی📎تحقیق رباتیک📎پاورپوینت و تحقیق تجزیه و تحلیل سیستم عامل ها📎پاورپوینت ارگونومي و مهندسي انساني📎تحقیق بررسی نحوه انتخاب Data Storage در شبکه های حسگر📎پاورپوینت ارگونومی و آنتروپومتری در تناسب انسان و کار📎پکیج مقالات ترانسفورماتور📎مدارهای الکتریکی📎تحقیق ميكروكنترلرها