بررسی اثر موقعیت قرارگیری پایه پل استوانه ای بر عمق آبشستگی در قوس رودخانه ها-50037172

|50037383|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد بررسی اثر موقعیت قرارگیری پایه پل استوانه ای بر عمق آبشستگی در قوس رودخانه ها آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مشخصات نویسندگان مقاله

علیرضا مسجدی - استادیار گروه آبیاری دانشگاه آزاد اسلامی واجد اهواز
محمدمهدی رویوران - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه های آبی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحق
حسین کاظمی (شناسه پژوهشگر - Researcher ID: ۲۴۹۰)
دانشجوی کارشناسی ارشد سازه های آبی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحق


چکیده مقاله:

یکی از مهمترین دلایل تخریب پل ها بخصوص در مواقع سیلابی، آبشکستگی موضعی در اطراف پایه پل می باشد. از جمله پارامترهای موثر در طراحی پل ها، آبشکستگی ایجاد شده در اطراف پایه های پل در موقعیت های مختلف قوس رودخانه ها است. بدین منظور جهت تحقیق در خصوص بررسی عمیق آبشکستگی در اطراف پایه پل در قوس رودخانه، آزمایش هائی در یک فلوم آزمایشگاهی با قوس 180 درجه با R/B = 4/7 از نس پلاکسی گلاس انجام پذیرفت. در این تحقیق با قرار دادن یک پایه استوانه ای به قطر 6 سانتی متر در فلوم فیزیکی در موقعیت های صفر، 30، 60، 90، 120، 150 و 160 درجه با دبی های 24، 28، 30 و 32 لیتر بر ثانیه و عمق ثابت 12 سانتی متر پدیده آبشکستگی حول پایه در حالت آب زلال مورد بررسی قرار گرفت. برای مصالح کف فلوم از ماسه طبیعی با دانه بندی یکنواخت با D50=2mm و ضریب یکنواختی 1/7 استفاده شد. نتایج این تحقیق نشان می دهد حداکثر عمق آبشکستگی هنگام نصب پایه استوانه ای در طول قوس متناوب بوده و در موقعیت 60 درجه بیشترین آبشکستگی ایجاد گردید. همچنین با افزایش دبی جریان در کلیه موقعیت ها، عمق آبشکستگی نیزافزایش یافت.


کلیدواژه‌ها:

آبشستگی موضعی - پایه پل - دماغه پایه پل - قوس 180 درجه - جریان ثانویه


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


مسجدی, علیرضا؛ محمدمهدی رویوران و حسین کاظمی، ۱۳۸۸، ، هشتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، شیراز، دانشگاه شیراز


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (مسجدی, علیرضا؛ محمدمهدی رویوران و حسین کاظمی، ۱۳۸۸)
برای بار دوم به بعد: (مسجدی؛ رویوران و کاظمی، ۱۳۸۸)مطالب دیگر:
📒پاورپوینت حقوق شهروندی📒پاورپوینت ماده27قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان📒بلوک اتوکد طرح های نرده📒فایل اتوکد نمونه نرده گذاری پله📒نقشه اتوکد آبروی طاقی سنگی یک دهانه 6 متری به ارتفاع 3متر📒نقشه اتوکد آبروی قوطی زیر خاکی دو دهانه 2 متری📒پاورپوینت ارائه توسعه و کاشت میوه هلو📒مدیریت حریم پایتخت بررسی تجارب جهانی📒مالیات بر ارزش زمین ویژگی‌ها، مزیت‌ها و تأثیر آن بر درآمد شهرداری تهران📒ایمنی در زمین‌های بازی عمومی📒بازیافت ضایعات لاستیک📒دانلود فایل ورد Word پروژه بررسی مدار شیر ترمز اتوماتیک لکوموتیو📒پاورپوینت تاثیر اقلیم بر معماری📒پاورپوینت اقلیم در معماری اسلامی📒پاورپوینت بررسی اقلیم گرم و خشک📒بلوک اتوکد گیاهان در پلان📒بلوک اتوکد گیاهان در نما- 1📒بلوک اتوکد گیاهان در نما- 2📒بلوک اتوکد گیاهان در نما- 3📒بلوک اتوکد گیاهان در نما- 4📒بلوک اتوکد گیاهان در نما- 5📒بلوک سه بعدی اتوکد گلدان -1📒بلوک سه بعدی اتوکد گلدان -2📒بلوک سه بعدی اتوکد گلدان -3📒نقشه اتوکد معماری جایگاه سوخت