اصلاح نظام مدیریتی و اجرایی سیستم بهره برداری و نگهداری از شبكه های آبیاری (مطالعه موردی شبكه های آبیاری استان خوزستان)-50037174

|50037385|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد اصلاح نظام مدیریتی و اجرایی سیستم بهره برداری و نگهداری از شبكه های آبیاری (مطالعه موردی شبكه های آبیاری استان خوزستان) آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مشخصات نویسندگان مقاله اصلاح نظام مدیریتی و اجرایی سیستم بهره برداری و نگهداری از شبکه های آبیاری (مطالعه موردی: شبکه های آبیاری استان خوزستان)

سیامک عباسپور - دانشجوی کارشناسی ارشد کنترل پروژه سازمان آب و برق خوزستان
حجت اله سقاوی - کارشناس ارشد مدیریت اجرایی آب منطقه ای فارس
جمال فیلی - کارشناس ارشد سازه های آبی سازمان آب و برق خوزستان


چکیده مقاله:

وسعت شبکه های مدرن آبیاری و زهکشی در حال بهره برداری استان خوزستان در پایان سال 1378 معادل 217200 هکتار بود. بدیهی است سیستم مدیریتی آن زمان متناسب با سطح اراضی محدودی طرح ریزی و در حال اجرا بود لذا با این دیدگاه که سطح اراضی شبکه های مدرن در حال بهره برداری استان خوزستان در سال 1390 به یک میلیون هکتار خواهد رسید طرح مرحله به مرحله اصلاح نظام مدیریت بهره برداری و نگهداری شبکه های آبیاری استان در سال 1379 تهیه و از همان سال آغاز گرید. این طرح در سه فاز به مرحله اجرا درآمد. در فاز اول که برنامه کوتاه مدت نام گرفت تفکیک قراردادهای تعمیرات و نگهداری از بهره برداری شبکه های آبیاری در دستور کار قرار گرفته و عملیاتی گردید. در فاز دوم که طی سالهای 1380 و 1381 با عنوان برنامه میان مدت به اجرا درآمد، سیستم جامع نظارتی جهت کنترل کیفی و کمی عملیات تعمیرات و نگهداری شبکه های آبیاری تدوین و سپس پیاده سازی گردید. فاز سوم این طرح با عنوان برنامه بلند مدت از سال 1382 آغاز شد. در مرحله اول این فاز استقرار مهندسین مشاور جهت نظارت بر عملیات تعمیرات و نگهداری در دستور کار قرار گرفت. از سال 1383 و در مرحله دوم ضمن شفاف سازی شرح خدمات مهندسین مشاور، مواردی چون تهیه فهرست بهاء خاص عملیات و نگهداری شبکه های آبیاری، تهیه و تدوین دستورالعمل های بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی، تهیه و تدوین طرح بازسازی اساسی شبکه های آبیاری و انجام مطالعات توسعه اراضی شبکه های آبیاری در حال بهره برداری انجام گردید. در این تجربه ضمن ارائه توضیحات در خصوص فازهای مختلف طرح نظام مدیریتی و اجرایی سیستم بهره برداری و نهگداری از شبکه های آبیاری استان خوزستان نتایج حاصل از استقرار این نظام پس از اجرای فاز سوم به تفضیل شرح داده شده است.


کلیدواژه‌ها:

نظام مدیریت - علاج بخشی - تعمیرات و نگهداری - فهرست بهاء


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


عباسپور, سیامک؛ حجت اله سقاوی و جمال فیلی، ۱۳۸۸، اصلاح نظام مدیریتی و اجرایی سیستم بهره برداری و نگهداری از شبکه های آبیاری (مطالعه موردی: شبکه های آبیاری استان خوزستان)، هشتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، شیراز، دانشگاه شیراز


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (عباسپور, سیامک؛ حجت اله سقاوی و جمال فیلی، ۱۳۸۸)
برای بار دوم به بعد: (عباسپور؛ سقاوی و فیلی، ۱۳۸۸)مطالب دیگر:
🔑بررسی بوش سيلندر و تغيير كميت در اندازه و نوع جوانه زاها و جوانه زايي در پوشان قالب و تاُثير آن بر🔑بررسی انواع قالبها و تحليل فرآيندهاي قالبسازي🔑بررسی روان‎شناسي صنعتي و تاریخچه و فلسفه و مبانی آن🔑تجزیه و تحلیل فقر و سیاستهای کاهش آن🔑بررسی رفتار اجتماعی و الگوهاي پيوند گراي استدلال اجتماعي🔑بررسی كودك آزاري و انواع و عوامل و اثرات آن🔑بررسی رباتيك و ربات و دسته بندی آنها🔑بررسی طبقه بندي اختلالهاي رواني بر اساس DSMIV🔑بررسی مسائل اساسي در روان شناسي رشد و نوجواني مانند اضطراب و پرخاشگری و افسردگی و اختلالات عاطف🔑بررسی دستگاه فرز و متعلقات و انواع آن🔑بررسي علل عقب ماندگي دانش آموزان ناشنوا🔑بررسی كودكان استثنايي و مشکلات آنها🔑بررسی بانک ملت شعبه شیروان و بخشهای مختلف و فعالیتهای آن🔑بررسي نقش پياده سازي مدل EFQM در گروه خودرو سازي بهمن🔑معرفی شرکت آی تی مکث فردا و محصولات آن و بررسی برنامه نويسي با نرم افزار MXKIOSK🔑بررسی مرکز آمار و امور شبکه‌ها و خدمات رايانه‌اي آن🔑بررسی صنعت حمل و نقل ريلي و معرفي ماشين آلات و تعمير و نگهداري خطوط ريلي🔑بررسی قالبها و ورقه های فلزی و بهبود عیوب ترک و خوردگی آنها🔑بررسی شرکت شرکت ايران – ترانسفو و روغن ترانسفورماتور و رنگ و لاستیک و سیم مسی و بررسی کنترل کي🔑بررسی چوب و انواع آن و گارگاه چوب بری🔑بررسی طراحي و برنامه نويسي كامپيوتري و معرفي UseCase🔑بررسی عملیات و مراحلاحداث ساختمان مسكوني🔑بررسی حسابداری و شرکت ايزوگام سامان گستر دليجان(سهامي خاص) و حسابداری و امور مالی آن🔑بررسی شرکت افزار کیمیای فارس (FAKC) و دستگاههای فرز و کنترل کیفیت🔑بررسی بیمه و انواع بیمه و خدمات آن و معرفی نمایندگی بیمه سامان