كاهش میزان آبشستگی تكیه­گاه پل با استفاده از آبشكن محافظ-50037178

|50037389|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد كاهش میزان آبشستگی تكیه­گاه پل با استفاده از آبشكن محافظ آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مشخصات نویسندگان مقاله کاهش میزان آبشستگی تکیه­گاه پل با استفاده از آبشکن محافظ

شمسا بصیرت - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه هیدرولیکی دانشگاه صنعتی شاهرود
مجتبی صانعی - عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات آبخیزداری کشور
سید فضل الله ساغروانی - عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شاهرود


چکیده مقاله:

تکیه گاه پلها در سیلاب دشتها از جمله سازههای آسیب پذیر در هنگام وقوع سیلاب می باشند. مسئله اصلی آسیب پذیری این سازه ها آبشستگی موضعی دماغه آنها می باشد. پدیده آبشستگی موضعی دماغه به علت تنگ شدگی مقطع جریان و وجود گردابه های قوی ایجاد می شود. با توجه به پیچیدگی پدیده و تاثیر پارامترهای زیاد بر این پدیده استفاده از روش های عددی مشکل می باشد. محققین زیادی به طور آزمایشگاهی این پدیده را بررسی کرده اند و برای کاهش میزان آبشستگی روش های مختلفی ارائه شده است، در این تحقیق با استفاده از آبشکن محافظ در سه طول، در 5 فاصله مختلف از تکیه گاه میزان آبشستگی ایجاد شده در دماغه تکیه گاه بررسی شد. نتایج به دست آمده برای تعیین محل و طول مناسب آبشکن محافظ استفاده شده است.


کلیدواژه‌ها:

آبشکن محافظ - آبشستگی موضعی - کوله (تکیه­گاه) پل - مدل آزمایشگاهی


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


بصیرت, شمسا؛ مجتبی صانعی و سید فضل الله ساغروانی، ۱۳۸۸، کاهش میزان آبشستگی تکیه­گاه پل با استفاده از آبشکن محافظ، هشتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، شیراز، دانشگاه شیراز


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (بصیرت, شمسا؛ مجتبی صانعی و سید فضل الله ساغروانی، ۱۳۸۸)
برای بار دوم به بعد: (بصیرت؛ صانعی و ساغروانی، ۱۳۸۸)مطالب دیگر:
📌نقشه ی خطوط همدمای استان هرمزگان📌نقشه ی خطوط همدمای استان زنجان📌نقشه ی خطوط همدمای استان ایلام📌نقشه ی خطوط همدمای استان سمنان📌نقشه ی خطوط همدمای استان کرمان📌نقشه ی خطوط همدمای استان مازندران📌نقشه ی خطوط همدمای استان کرمانشاه📌نقشه ی خطوط همدمای استان مرکزی📌نقشه ی خطوط همدمای استان کردستان📌نقشه ی خطوط همدمای استان لرستان📌طرح توجيهي توليد بلورهای جوهر نعناع📌تحقیق ویندوز 2003 سرور📌در بازکن طراحی شده در سالیدورک📌گیره طراحی شده در سالیدورک📌لگوی مرسدس بنز طراحی شده در سالیدورک📌کمک فنر طراحی شده در سالیدورک📌لگوی BMW طراحی شده در سالیدورک📌کاتر طراحی شده در سالیدورک📌چاقوی نان طراحی شده در سالیدورک📌انبردست طراحی شده در سالیدورک📌گیره و قرقره طراحی شده در سالیدورک📌شمارنده طراحی شده در سالیدورک📌لامپ طراحی شده در سالیدورک📌پارچ طراحی شده در سالیدورک📌آیرودینامیک ماشین طراحی شده در سالیدورک