كاربرد الگوریتم های فراابتكاری در بهینه سازی شبكه های توزیع آب شهری-50037179

|50037390|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد كاربرد الگوریتم های فراابتكاری در بهینه سازی شبكه های توزیع آب شهری آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مشخصات نویسندگان مقاله کاربرد الگوریتم های فراابتکاری در بهینه سازی شبکه های توزیع آب شهری

سید عبدالناصر موسویان - کارشناس ارشد مهندسی عمران گرایش آب دانشگاه فردوسی مشهد
محمد باقر شریفی - استادیار گروه عمران دانشگاه فردوسی مشهد
حبیب رجبی مشهدی - دانشیار گروه برق دانشگاه فردوسی مشهد


چکیده مقاله:

شبکه های آبرسانی شهری از جمله زیر ساخت هایی هستند که با توجه به هزینه های زیادی که در زمینه های ساخت، مصالح و نگهداری دارند، مورد توجه محققین قرار گرفته اند . طیف وسیعی از تحقیقات در بهینه سازی شبکه های آبرسانی به کاهش دادن هزینه این زیر ساخت ها اختصاص یافته است . در این مقاله شبکه آبرسانی شهر تربت جام مورد بررسی قرار می گیرد. این شبکه شامل 97 لوله و 79 گره می باشد که توسط دو منبع با ارتفاع هیدرولیکی 950 مت ر و 970 متر تغذیه می شود. در این شبکه با در نظر گرفتن قیود حداقل فشار و حداکثر سرعت، به انتخاب قطرهای مناسب در لوله ها پرداخته می شود . در این مقاله به کاربرد سه الگوریتم فراابتکاری و ارائه یک الگوریتم هایبرید (MMAS-GA-HS) در بهینه سازی شبکه آبرسانی شهر تر بت جام پرداخته شده است . نتایج تجربی نشان داد که الگوریتم هایبرید بهتر از سایر روش های تکاملی به جواب بهینه همگرا می شود همچنین الگوریتم ژنتیک نیز نسبت به روش های کلونی مورچه ها و جستجوی هارمونی از توانایی بیشتری جهت رسیدن به جواب بهینه برخوردار است. در انتها نیز به چگونگی اتصال پویا بین دو نرم افزار MATLAB و EPANET پرداخته شده است.


کلیدواژه‌ها:

بهینه سازی - الگوریتم های فراایتکاری - شبکه های توزیع آب شهری


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


موسویان, سید عبدالناصر؛ محمد باقر شریفی و حبیب رجبی مشهدی، ۱۳۸۸، کاربرد الگوریتم های فراابتکاری در بهینه سازی شبکه های توزیع آب شهری، هشتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، شیراز، دانشگاه شیراز


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (موسویان, سید عبدالناصر؛ محمد باقر شریفی و حبیب رجبی مشهدی، ۱۳۸۸)
برای بار دوم به بعد: (موسویان؛ شریفی و رجبی مشهدی، ۱۳۸۸)مطالب دیگر:
📌نقشه زمین شناسی شهرستان گچساران📌نقشه زمین شناسی شهرستان کهگیلویه📌پروژه های دانشجویی کار بر روی تصویر با سی شارپ📌آموزش ایتبس 2013 مطابق با آیین نامه های جدید📌سورس جامعه مجازی دانشجویی با امکانات عالی و کد کامل در asp.net با زبان سی شارپ📌نقشه زمین شناسی شهرستان اهواز📌نقشه زمین شناسی شهرستان اندیمشک📌نقشه زمین شناسی شهرستان باغملک📌نقشه زمین شناسی شهرستان بهبهان📌نقشه زمین شناسی شهرستان دزفول📌نقشه زمین شناسی شهرستان هندیجان📌نقشه زمین شناسی شهرستان ایذه📌نقشه زمین شناسی شهرستان لالی📌نقشه زمین شناسی شهرستان مسجد سلیمان📌نقشه زمین شناسی شهرستان امیدیه📌نقشه زمین شناسی شهرستان رامهرمز📌پیچ گوشتی طراحی شده در سالیدورک و کتیا📌مقایسه تأثیر الگوی مبتنی بر روش مشارکتی و الگوی مبتنی بر روش یادگیری انفرادی+ پرسشنامه 177صفحه ای📌مجموعه کامل و گام به گام آموزش تصویری ArcGIS (مقدماتی تا پیشرفته)📌آموزش تصویری اسکیس با نرم افزار اتوکد📌نقشه اتوکد جزیره کیش📌نقشه های اجرایی سوله با اتصالات پیچ و مهره ای📌نقشه زمین شناسی شهرستان شوش📌نقشه زمین شناسی شهرستان شوشتر📌پریز برق طراحی شده در سالیدورک و کتیا