حذف آزمایشگاهی مواد نفتی از آب آلوده با كمك خاك دارای محتوی آلی بالا (Peat)-50037180

|50037391|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد حذف آزمایشگاهی مواد نفتی از آب آلوده با كمك خاك دارای محتوی آلی بالا (Peat) آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مشخصات نویسندگان مقاله حذف آزمایشگاهی مواد نفتی از آب آلوده با کمک خاک دارای محتوی آلی بالا (Peat)

هستی هاشمی نژاد - دانشجوی دکتری عمران – محیط زیست، ، دانشگاه شیراز
ایوب کریمی جشنی - استادیار بخش راه و ساختمان و محیط زیست، دانشگاه شیراز
ناصر طالب بیدختی (شناسه پژوهشگر - Researcher ID: ۳۳۶)
استاد بخش راه و ساختمان و محیط زیست، دانشگاه شیراز
پرویز منجمی - استادیار بخش راه و ساختمان و محیط زیست، دانشگاه شیراز


چکیده مقاله:

آلودگی آب به مواد نفتی امروزه یکی از مشکلات زیست محیطی جدی و روب هرشد در ایران م یباشد. نشت بنزین از مخازن ذخیره زیرزمینی قدیمی، مخازن پمپ بنزینها و به خصوص مخازن پالایشگاههای نفت یکی از دلایل مهم این نوع آلودگی در کشورما است. با توجه به اهمیت این موضوع، جذب ترکیبات نفتی (بنزین) توسط خاک دارای محتوی آلی بالا (Peat) (به عنوان یک جاذب ارزان قیمت) توسط تکنیک Batch adsorption در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته است. در این تحقیق مطالعه تاثیر پارامترهایی همانند pH و درجه حرارت مورد بررسی قرار گرفت. ماکزیمم مقدار جذب درشرایط 8pH و T=10˚C مقدار 76/99mgCOD/gPeat و 733/7mgTPH/gPeat بدست آمد.


کلیدواژه‌ها:

مواد نفتی - جذب - Peat - ایزوترم


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


هاشمی نژاد, هستی؛ ایوب کریمی جشنی؛ ناصر طالب بیدختی و پرویز منجمی، ۱۳۸۸، حذف آزمایشگاهی مواد نفتی از آب آلوده با کمک خاک دارای محتوی آلی بالا (Peat)، هشتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، شیراز، دانشگاه شیراز


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (هاشمی نژاد, هستی؛ ایوب کریمی جشنی؛ ناصر طالب بیدختی و پرویز منجمی، ۱۳۸۸)
برای بار دوم به بعد: (هاشمی نژاد؛ کریمی جشنی؛ طالب بیدختی و منجمی، ۱۳۸۸)مطالب دیگر:
📜اپلیکیشن آموزش هاتا یوگا پیشرفته📜تحقیق حقوق جزاي اسلامي📜کار تحقیقی حساسيت احكام روابط بين الملل📜مقاله استثنائات وارده بر توقيف اموال در قانون اجراي احكام مدني📜تحقیق بررسی حقوقی اشخاص حقيقى📜کار تحقیقی در مورد اشتباه در قتل📜تحقیق در مورد اصول مجلس شوراى اسلامى📜تحقیق در مورد جنسيت و نابرابري جنسيتي📜تحقیق در مورد حقوق زن و مرد در جامعه📜تحقیق در مورد حقوق و تنظيم روابط اجتماعي انسانها📜تحقیق در مورد دیه📜تحقیق در مورد جزيه در اسلام📜تحقیق در مورد قوه مجریه و قضاییه📜تحقیق در مورد سازمان و تشکیلات صندوق بین‌المللی پول📜تحقیق در مورد نفقه📜تحقیق جامع در مورد جايگاه و وظايف مشاورين معاملات ملكي در نظام حقوقی📜تحقیق در مورد نظام قانونی ایران📜تحقیق در مورد حقوق بین الملل جوانان📜تحقیق در مورد حقوق مدني📜تحقیق در مورد حكومت یقین بر شك📜تحقیق در مورد معاضدت حقوقی متقابل📜تعريف حقوق مالكيت معنوي📜تحقیق در مورد حقوق و تكاليف جهانگردان📜تحقیق در مورد حقوق خانواده📜تحقیق چك سفيد امضاء و ماهيت حقوقي آن