مطالعه آزمایشگاهی و عددی الگوی جریان حول آبشكن در قوس 90 درجه-50037186

|50037397|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد مطالعه آزمایشگاهی و عددی الگوی جریان حول آبشكن در قوس 90 درجه آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مشخصات نویسندگان مقاله مطالعه آزمایشگاهی و عددی الگوی جریان حول آبشکن در قوس 90 درجه

ماندانا ناجی ابهری - کارشناس ارشد مهندسی آب، دانشگاه تربیت مدرس،دانشکده فنی و مهندسی
مسعود قدسیان - استاد هیدرولیک، دانشگاه تربیت مدرس،پژوهشکده مهندسی آب
محمد واقفی -
نیما پناه پور -


چکیده مقاله:

آبشکنها سازههای هیدرولیکی میباشند که جهت جلوگیری از فرسایش سواحل رودخانهها مورد استفاده قرار میگیرند. با توجه به طبیعت سه بعدی و پیچیده جریان در مسیرهای قوسی شکل، در صورت استقرار آبشکن در قوس، الگوی جریان پیرامون این سازه پیچیده تر خواهد شد. در این تحقیق الگوی جریان اطراف آبشکن در قوس 90 درجه با بستر صلب در شرایط تغییر موقعیت آبشکن در طول کانال (15، 30، 45، 60 و 75 درجه) با دبی ثابت 45 لیتر بر ثانیه و هندسه ثابت آبشکن مورد بررسی قرار گرفته است. تغییرات الگوی جریان شامل جریانهای طولی، جریانهای ثانویه در مقاطع عرضی مختلف کانال و نیز توزیع تنش برشی با استفاده از مدل عددی SSIIM محاسبه و با مقادیر اندازه گیری های آزمایشگاهی مقایسه گردیده است. آزمایشات درکانال آزمایشگاهی با زاویه مرکزی 90 درجه انجام گرفته است. دیواره و بستر این کانال صلب بوده و از شیشه ساخته شده و توسط قالب های فلزی پایدار شده است. نتایج حاصل از مدلسازی عددی نشان داد که مدل عددی SSIIM در شبیهسازی الگوی جریان در اطراف آبشکن توانمند عمل کرده و از تطابق خوبی با اندازه گیری های آزمایشگاهی برخوردار است.


کلیدواژه‌ها:

آبشکن - الگوی جریان - قوس 90 درجه - مدل عددی SSIIM.


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


ناجی ابهری, ماندانا؛ مسعود قدسیان؛ محمد واقفی و نیما پناه پور، ۱۳۸۸، مطالعه آزمایشگاهی و عددی الگوی جریان حول آبشکن در قوس 90 درجه، هشتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، شیراز، دانشگاه شیراز


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (ناجی ابهری, ماندانا؛ مسعود قدسیان؛ محمد واقفی و نیما پناه پور، ۱۳۸۸)
برای بار دوم به بعد: (ناجی ابهری؛ قدسیان؛ واقفی و پناه پور، ۱۳۸۸)مطالب دیگر:
📚تحقیق در مورد صبر و بردباری 📚پاورپوینت dakal hafari 📚تحقیق در مورد صنعت مبلمان در روسیه 7 ص 📚تحقیق در مورد صفات خدا در قرآن 📚پاورپوینت dandanpezeshkiye jamee negar 📚تحقیق در مورد طبقه بندي خاك 9 ص 📚تحقیق در مورد طبقه بندی کردن تیپ در گاو های شیری هلشتاین 8ص 📚پاورپوینت daneha tahghigh daneshamozi 📚تحقیق در مورد طراحي بلبرينگ چرخ تريلر 11 ص 📚تحقیق در مورد طراحي فنداسيون گسترده بر چشمه هاي و نيكلر 11 ص 📚پاورپوینت damesh 📚تحقیق در مورد طراحی معمار مجازی در مدارس IT 📚تحقیق در مورد طرح طرقبه 11 ص 📚تحقیق در مورد طرحى از سيماى عسكرى(ع) 📚تحقیق در مورد طرز برخورد صحيح با خانمها 📚پاورپوینت damparvari 📚تحقیق در مورد عاشورا به روايت تاريخ 17ص 📚پاورپوینت daneshmandan riazi irani 📚تحقیق در مورد عاشورا و عصر امروز 19 ص 📚تحقیق در مورد عدالت اجتماعي 7ص 📚تحقیق در مورد عدالت در دیدگاه علی 10 ص 📚پاورپوینت danehaye roghani 📚تحقیق در مورد عدالت در نهج البلاغه 15 ص 📚پاورپوینت Daneshpour 📚تحقیق در مورد عدل