عنوان: نقش سیستم‌های اجرای پروژه در توانمندسازی بخش خصوصی-50058674

|50058885|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد عنوان: نقش سیستم‌های اجرای پروژه در توانمندسازی بخش خصوصی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.


نقش سیستم‌های اجرای پروژه در توانمندسازی بخش خصوصیچکیده:

سیستم اجرای پروژه که انتخاب آن یکی از مباحث عمده مطرح در مدیریت استراتژیک پروژه‌هاست، به مجموعه‌ای از فرایندها اطلاق می‌گردد که در آن نوع قرارداد، روش پرداخت، محدوده مسئولیت هر یک از طرفین قرارداد، روابط فیمابین دست اندرکاران پروژه و نحوه توزیع و تخصیص ریسک در دوره حیات پروژه تبیین می‌شود. شیوه‌ها و روش‌های مختلفی جهت تقسیم‌بندی انواع سیستم‌های اجرای پروژه پیشنهاد شده است، همچنین معیارهای گسترده‌ای نیز جهت انتخاب سیستم بهینه اجرا تاکنون مورد بحث قرار گرفته است. واضح است که انتخاب و به‌کار‌گیری هر یک از سیستم‌های اجرا تابع ضوابط اصولی خاصی است. مثلث سنتی اجرای پروژه‌ها از سه راس کارفرما، مشاور و پیمانکار تشکیل شده است. با بررسی مشکلات و معضلات اجرایی پروژه‌ها در سال‌های اخیر، روند کاهش ریسک‌های کارفرما و انتقال آنها به دیگر عوامل اجرایی از راه‌های مهم در پیشبرد هرچه کاراتر پروژه‌ها شناخته شده است. از طرف دیگر کاهش تصدی‌گری کارفرما مستلزم اولاً شناخت درگیری‌های این عامل که از منظر این نوشتار، بخش دولتی است بوده و ثانیاً تلاش در کاهش و یا انتقال این دخالت‌هاست. لذا هدف از گفتار پیش‌رو شناخت و تعریف وظایف کارفرمایی در بخش دولتی و بررسی راه‌های موجود جهت ورود و حمایت بیشتر از بخش خصوصی از منظر مدیریت استراتژیک، قراردادها و چرخه پیشنهادی عمومی جهت بهبود روند ساخت تجهیزات در بخش دولتی می‌باشد.


کلیدواژه‌ها: مدیریت استراتژیک، سیستم‌های اجرای پروژه، کارفرمای دولتی، بخش خصوصی، قراردادهای اجراییلینک مقاله در سایت سیویلیکا:


http://www.civilica.com/Paper-DOMESTICDEV01-DOMESTICDEV01_010

مطالب دیگر:
📒تحقیق درباره گزیده ای از اخلاق و رفتار امام حسین علیه السلام📒تحقیق درباره گسترش و تجمع توده خشک گندم ARS تحت فشار📒تحقیق درباره گل شمعدانی📒تحقیق درباره گياه خشخاش📒تحقیق درباره ماشینهای جوشکاری جریان مستقیم 📒تحقیق درباره مبارزه علیه جرایم ساماندهی شده 📒تحقیق درباره مباني غيبت و ظهور حضرت مهدي عليه السلام📒تحقیق درباره مباني و تفاوت‏ها در فقه زنان📒تحقیق درباره محبت به خداوند📒تحقیق درباره محلول شيميايي📒تحقیق درباره مختصر تاريخ چاپ📒تحقیق درباره مد و مدگرایی📒تحقیق درباره مديران خلاق 📒پاورپوینت اصول نظام بازرگانی در سازمان تجارت جهانی 📒تحقیق درباره كودهاي مناسب براي شاليزار📒تحقیق درباره کاربرد ریاضی در معماری📒تحقیق درباره کمک فنر📒تحقیق درباره کودکی حضرت محمد📒تحقیق درباره گل گندم📒تحقیق درباره گنیما📒تحقیق درباره گوجه فرنگی📒تحقیق درباره گياهان مرتعي📒تحقیق درباره لا الله الا الله محمد رسول الله📒تحقیق درباره لباس و پوشش در سيره نبوى📒تحقیق درباره لولر لیزری