دانلود پاورپوینت معماری منطبق برکویر-50058690

|50058901|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد دانلود پاورپوینت معماری منطبق برکویر آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

کویرها اعجاب انگیزترین ,خشن ترین و در عین حال از زیباترین جاذبه های طبیعی هستند و کسانی که به دلایلی با این مناطق سر و کار دارند یا در حواشی آن زندگی می کنند انسان هایی خاص و با آرامشی عمیق هستند.


کویر:
کویرها سرزمین های کم بارانی هستند که بارندگی سالانه آن ها بین ۱۰-۱۰۰میلیمتر است.
سه منطقه مشخص کویر در ایران : کویر مرکزی ,کویر لوت و کویر جازموریان
با حرکت از کوهپایه ها به سمت مرکز کویر با شرایط خشک تر و غیر قابل تحملی روبرو می شویم.
سکونتگاهای انسانی در دشتها ,به دلیل وجود سفره های آب زیر زمینی شکل گرفت.
در امتداد دشت ها,سیلاب های فصلی دره هایی را حفر کرده اند که تنگه نامیده شده و محلی برای دامداری ,باغداری و کشاورزی های محدود می باشد.
سکونتگاه های فصلی که در مناطق شمال کویر مرکزی کلاته نامیده می شوند آخرین اشکال سکونت انسان در این مناطق است.
بعد از کلاته,با کم شدن ارتفاع و نزدیک شدن به مرکز کاسه کویر با پدیده ای به نام ریگ مواجه می شویم که همان تپه های ماسه های روان و به نوعی سمبل کویر می باشند این مناطق گاه تا فاصله بسیار کمی از مناطق سکونتی انسان امتداد پیدا می کنند. نمونه جالب این نزدیکی روستای مصر در منطقه خور و بیابانک است .


_ ویژگی های معماری مناطق گرم و خشک
_ تدابیر معماری سنتی برای بهره گیری از امکانات محیطی
_ آب انبار
_ انواع آب انبارها
_ منابع تامین آب آب انبارها
_ آب انبار های مناطق جنوبی
_ نحوه تهویه آب انبار از طریق بادگیر
_ یخچال
_ آسباد
_ آسیاب
_ بادگیر
_ اتاق بادگیر
_ گودال باغچه
_ حیاط نارنجستان
_ شبستان چیست
_ راه کارهای ارائه شده طراحی برای خانه های کویری
_ روند طراحی خانه های اکولوژیک
_ سازه و مصالح خانه های اکولوژیک
_ مدیریت انرژی


منابع:
اقلیم و معماری —— مرتضی کسمایی
شیوه های معماری ایرانی———- پیرنیا
بررسی اقلیمی ابنیه سنتی ایران ——— وحید قبادیان
مصالح شناسی معماری ایران
مجلات معماری


این فایل دارای ۴۸ اسلاید به صورت پاورپوینت میباشدمطالب دیگر:
📚پاورپوینت اورژانس های زنان و زایمان📚پاورپوینت زندگی در نواحی ساحلی 📚افزايش بهره وري و تفکر ناب📚الگو برداری در سازمانها 📚آموزش solidworks به زبان ساده📚خرید های خارج از کشور📚کار با مدیران مافوق📚جامع ترین و کاملترین آموزش کنترل پروژه در 94 اسلاید پاور پوینت قابل ویرایش📚تحقیق مدیریت عملکرد در 84 اسلاید پاور پوینت قابل ویرایش📚سيستم مديريت توليد MRP II در 100 اسلاید پاورپوینت قابل ویرایش📚110 عکس متحرک برای پاورپوینت📚اطلاعات جمع آوری کنید صفحه ۵۳ علوم هفتم چگونه رزمندگان به منظور عبور از عرض رودخانه اروند از پدیده جزر ومد استفاده میکردند؟📚جمع آوری اطلاعات صفحه 39 علوم هفتم📚اطلاعات جمع آوری کنید صفحه ۱۱۲ علوم نهم📚جمع آوری اطلاعات صفحه 99 علوم نهم📚پکیج آزمون های ماهانه تمامی پایه اول تا ششم📚پاورپوینت خیام نیشابوری 📚پاورپوینت خوشنویسی 📚حل مشکل frp (اکانت گوگل ) در اندروید 6📚پاورپوینت تئوری های سازمان و مدیریت در جهان امروز (سازمان های یادگیرنده)📚پاورپوینت مبحث امنیت اطلاعات📚پاورپوینت مطالعه سازمان های آینده📚پاورپوینت ENDOCRINOLOGY (مطالعه کامل غدد و هورمون ها)📚پاورپوینت انواع درب📚پاورپوینت برنامه اجرایی کار پیمانکاران