دانلود پاورپوینت در مورد کاربرد خرد کن ها در کشاورزی مدرن -تعداد صفحات 19 اسلاید-50067875

کاربرد خرد کن ها,خرد کن های کشاورزی,ماشین الات خرد کن کشاورزی,ماشین الات کشاورزی,نقش خرد کن ها در کشاورزی,ادوات کشاورزی,ماشین های خرد کن کشاورزی|50068086|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد دانلود پاورپوینت در مورد کاربرد خرد کن ها در کشاورزی مدرن -تعداد صفحات 19 اسلاید آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

19 اسلاید


مقدمه :


خرد کردن علوفه روشی است که در کنار روش بسته بندی کردن علوفه خشک و کاه ، به طور وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد . از خرد کنهای علوفه ( ماشینهای برداشت علوفه سیلو کردنی ) به طور عمده برای خرد کردن علوفه در مزرعه و پرتاب کردن مواد به داخل تریلی یا کامیون جهت حمل به محل نگهداری می شود . در بعضی از نقاط ، ذرت محصول عمده سیلو کردنی است ، در حالی که در نقاط دیگر ، ذرت خوشه ای بیشتر استفاده می شود


ماشینهای خردکن علوفه مزرعه ای ، امکان جابه جایی حجم زیادی از علوفه را به وجود می آورند و به این ترتیب جایگزین روشهای دشوار دستی می شوند . اکثر خرد کنهای علوفه برای برداشت انواع مختلف محصولات مناسبند . از دماغه های بردارنده برای جمع آوری محصولات نواری شده استفاده می شود . دماغه های محصول ردیفی برای قطع مستقیم و برداشت کل گیاه ذرت و ذدت خوشه ای مورد استفاده قرار می گیرد .


دو نوع مهم و معمول خردکنهای علوفه مزرعه ای عبارتند از : خردکنهای علوفه مزرعه ای عبارتند از : خردکنهای علوفه چکشی یا عمودی و خردکنهای علوفه تیغه – برش یا برش – دقیق


خرد کنهای چکشی ( خردکنهای عمودی ) :


حدودا تا قبل از سال 1950 ، کلیه خردکنهای علوفه مزرعه ای از نوع تیغه – برشی یا برش – دقیق بودند که در آنها زا دستگاه برش (دستگاه خرد کن ) نوع چاقوی چرخی و یا چاقوی استوانه ای استفاده می شد . از آن زمان تاکنون از خردکنهای چکشی ( شکل مقابل ) ‌برای خرد کردن علوفه در مزرعه استفاده شده است .


این نوع خردکنها از ماشینهای خرد کن نوع تیغه – برشی ارزانتر بوده و برای خرد کردن انواع مختلفی از محصولات به کاربرده می شوند .


خردکنهای چکشی علوفه سرپا را رد یک محل قطع می کنند .از این خردکنها همچنین میتوان برای برداشت محصولات نوار شده و ساقه های باقی مانده ذرت استفاده نمود . قسمت اصلی یک خرد کن چکشی ، گودنده یا روتور آن است . گودنده یک محور عرضی است که چاقو ها یا تیغه های چکشی (چکشها ) به آن متصل شده اند .( شکل زیر ) .


با چرخش گودنده ، چاقو های چکشی ساقه محصول را از طریق ضربه زدن قطع می کنند . به محل محصول در اطراف محیط خارجی چکشها ، در زیر محفظه فلزی ، محصول قطع و تا حدودی کوبیده و خرد می شود .


چاقوهای چکشی معمولا در حالت لولایی و قابل انعطاف ، بر روی محور گردنده سوار شده اند ، اما در موقع کار ، نیروی گریز از مرکز باعث می شود تا آنها دروضعیت مستقیم و شعاعی قرار گیرند .


اگر جسمی خارجی به چکشها بر خورد کند ، عمل لولایی باعث می شود تا بدون آسیب رسیدن به ماشین و یا با آسیب دیدگی ناچیز ماشین ، چکشها در اطراف جسم خارجی منصرف شوده و یا نوسان گشتند .مطالب دیگر:
وضع عمومي علم و ادب در قرن هفتم و هشتم شعر فارسي در قرن هفتم و هشتمطرح توجیهی پرورش ماهی های زینتی و آکواریومیبررسی فرآیند آغاز خلقت انسان از دیدگاه قرآن و اسلامبررسی تاريخچه و مفهوم و پيدايش اعدادبررسی انواع عناصر و مواد شیمیایی مورد استفاده در ساخت حشره کش ها و ویژگی های آنهابررسی ويژگيهاي زنان در عرفان و ارزش معنوی زنانبررسی تاریخچه و سرگذشت دانش پزشكي تا رنسانسبررسی جاذبه های گردشگری استان همدانراههاي تقويت تشكلهاي صنعتي براي ورود به بازار كاربررسی جایگاه زنان در عرصه مديريت اشتغال و مدیریت زنانبررسی تاثير کم کاري بر امنيت اجتماعيانواع ارز و بازار ارز در ایرانبررسی انواع فرآیندهای مهندسي بافت بيوپسي داربست پليمري فراکاشتبررسی و آشنایی با رگرسيون چند متغيريبررسی چگونگی رفتار مناسب با كودكانبررسی مفهوم شکر نعمت در قران و سنتجایگاه نماز در برنامه‌هاي حكومت اسلاميمقدمه‌اي بر تحقيق تاريخ ايران در روزگار نوبررسی نقش و ارتباط رهبری در یک سازمانبررسی تعادل بين كار و تحصيل و ضرورت مديريت آن به منظور جلوگيري از عوارض عدم تعادل بين كار و تحبررسی زندگینامه و آثار پروین اعتصامیبررسی بکارگیری رنگ در معماری و شهربازیشش سيگما مدیریت استاندارد کیفیت بررسي نقش تيمها در اجراي فرآيند شش سيگمامديريت و مديريت رفتار سازمان و مديريت و رهبري بهينه تر رفتار سازماني در پروژه هاآثار فردي و اجتماعي نماز و آثار معنوی نماز