37-روش قابلیت اطمینان در طراحی لرزه ای سازه ها-50081044

|50081255|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد 37-روش قابلیت اطمینان در طراحی لرزه ای سازه ها آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مشخصات نویسندگان مقاله روش قابلیت اطمینان در طراحی لرزه ای سازه ها

احمد شوشتری - استادیار گروه عمران، دانشکده مهندسی، دانشگاه فردوسی مشهد
مهدی اکبری لر - کارشناس ارشد سازه


چکیده مقاله:

در این پژوهش یکی از روشهای که با نام "طراحی بر اساس عملکرد" شناخته می شوند، ارائه می شود. در این روش معادله های طراحی بر این اساس بدست آمده اند که عملکرد سازه(تغییر مکان نسبی بین طبقه ای و یا شکل پذیری) در هنگام طراحی با احتمال مشخصی از حد معینی تجاوز نکند. بنابراین، سازه طراحی شده با احتمال مشخصی به عملکرد مطلوب می رسد، به عبارت دیگر سازه طراحی شده از قابلیت اطمینان مشخصی برخوردار می باشد. برای استفاده از این روش به طیف طراحی شبه شتاب با شکل پذیری های ثابت نیاز است. به همین منظور ابتدا این طیف ها تهیه شده اند. سپس چند ساختمان فولادی با تعداد طبقات مختلف و سیستم بادبند همگرا، ابتدا با آئین نامه 2800 طراحی شده اند. سپس این سازه ها مجددا با روش "قابلیت اطمینان" طراخی می شوند. رفتار سازه های طراحی شده با تحلیل بار افزون غیر خطی سنجیده می شود. نتایج نشان می دهد در سازه های بادبندی طراحی شده مطابق آیین نامه 2800، ستونهای مجاور بادبندها دارای ضعف هستند و شکل پذیری بسیار کمی در هنگام زلزله دارند.


کلیدواژه‌ها:

طراحی بر اساس عملکرد - تحلیل بار افزون غیر خطی - عملکرد مطلوب - قابهای بادبندی


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


شوشتری, احمد و مهدی اکبری لر، ۱۳۸۵، روش قابلیت اطمینان در طراحی لرزه ای سازه ها، هفتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده عمران

در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (شوشتری, احمد و مهدی اکبری لر، ۱۳۸۵)
برای بار دوم به بعد: (شوشتری و اکبری لر، ۱۳۸۵)مطالب دیگر:
📒پاورپوینت تاثیر ارتفاع بر فعالیت های ورزشی📒پاورپوینت سیستم اعصاب مرکزی انسان📒پاورپوینت لاکتات و فعالیت بدنی📒آزمایشگاه تکنولوژی بتن آزمایش تعیین وزن مخصوص مصالح سنگی در حالت کوبیده نشده📒طرح لایه باز شربت عرقیات گیاهی قالب دار📒پکیج کامل استخدامی آتش نشانی به همراه پاسخنامه📒پکیج کامل آزمون استخدامی آموزش و پرورش به همراه پاسخنامه📒جزوه آموزشی استخدامی آتش نشانی📒سوالات عمومی استخدامیها به همراه پاسخنامه📒آزمایشگاه تکنولوژی بتن آزمایش تعیین وزن مخصوص مصالح سنگی (در حالت کوبیده شده)📒پاورپوینت مکاتب مدیریت استراتژیک (مهندس محمد انصاری)📒طرح برچسب لایه باز عرق شاطره📒یک سری نمونه سوالات امتحانی تشریحی درس اجرای سازه های فلزی و بتنی در قالب فایل word📒طرح لایه باز آگهی هفتم پدر طراحی شده با نرم افزار فتوشاپ📒پاورپوینت بیوزنز میتوکندری📒پاورپوینت اصول و ضوابط طراحی پله📒پاورپوینت اعتیاد به انواع مواد مخدر و عوارض و نحوه درمان آنها📒پاورپوینت انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی و عوارض آنها📒پاورپوینت تعریف و اصول مدیریت عملکرد📒پاورپوینت تاثیر محیط سرد بر فعالیت های ورزشی📒طرح لایه باز برچسب عرق نعنا دو آتشه📒پیشگیری از اعتیاد شناخت انواع مواد مخدر و عوارض ناشی از سوء مصرف آن📒فرم لایه باز حواله خروج کالا از یک شرکت📒پاورپوینت قالب گیری و روشهای آن📒دانلود پاورپوینت ERP در ایران