دانلود تحقیق در موردت چپ دست ها 100 ص-50488463

|50488674|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد دانلود تحقیق در موردت چپ دست ها 100 ص آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

نام فایل : ت چپ دست ها 100 ص


فرمت : .doc


تعداد صفحه/اسلاید : 89


حجم : 30 مگابایتاصل این کتاب تحت عنوان :
Le gaucher dans un monde de droitiers
در سال 1970 به وسیله
Editions Sand
در بروکسل منتشر شده و مولف آن
Gerges Bastin
دکتر در علوم تربیتی و مدیر مرکز روان پزشکی اجتماعی لی یژ است.
توجه به مشکلات روحی و جسمی و تربیتی فرزندان همواره وجهه همت انجمن ملی اولیا و مربیان است و این انجمن می کوشد تا خانواده ها و مربیان را با این مشکلات آشنا سازد و آنان را در مقابله با چنین مشکلاتی یاری دهد.
چپ دستی پدیده ییست که در همه زمان ها و همه جوامع دیده می شود و برخی از ما نیز با آن مواجه بوده ایم و بسا که به خاطر آن از پدر قفا خورده و از استاد جفا برده ایم، بدون آنکه علاج چپ دستی ما شده باشد.
« چپ دستی که به ظاهر پدیده نادری به نظر می رسد در 5 تا 10 درصد افراد هر جامعه دیده می شود و بدین ترتیب مثلاً در حال حاظر 250 تا 500 هزار از دانش آموزان ایران چپ دستند، بنابراین نمی توان مشکل چنین گروه عظیمی را نادیده گرفت، به آن بی اعتنایی کرد، یا چنین پنداشت که با اصرار، تهدید و اعمال فشارهای گوناگون می توان چپ دستی را برطرف ساخت. »
این کتاب ثابت می کند که « چپ دستی به خودی خود نقیصه یا بیماری نیست و به هیچ روی نباید با آن به صورت منفی روبرو شد، بلکه باید سعی کرد برای کودک چپ دست شرایط و امکانات مساعد با چپ دستی او فراهم ساخت. در عین حال، ما می بینیم که گاه چپ دستی با عوارض دیگری، خاصه عقب ماندگی یا ضعف گویا همراه است، که در این موارد نیز درصدد معالجه آن عوارض باید بود، نه خود چپ دستی. »
جای خوش وقتیست که این کتاب به وسیله یک دانشمند متخصص نوشته شده و ترجمه فارسی آن نیز به وسیله یکی از استادان فن صورت گرفته است.
« ما امیدواریم خانواده ها و مربیان که با موارد چپ دستی کودکان مواجه می شوند، این کتاب را مورد مطالعه قرار دهند و به راهنماییهای آن، هم در موارد رفتار با کودک چپ دست، و هم در موارد لزوم مشاوره های پزشکی و روانی توجه کافی مبذول دارند. خاصه آنکه انجمن ملی اولیا و مربیان، برای هر گونه مشاوره و راهنمایی در اختیار آنان است و افراد علاقمند می توانند چه از طریق نوشتن نامه به مجله مکتب مام، و چه از راه مراجعه مستقیم به دفتر انجمن یا شعبات آن در شهرستانها، مشکلات خود را با کارشناسان مطرح سازند.
آصفه آصفی
فهرست مطالب
مقدمه –
به چپ دستان چگونه می نگرند؟
بخش اول –
چپ دستی و نارسایی های آن
بخش دوم –
راهنمایی های مربوط به آموزش
نقش خانواده
نقش مدرسه
مقدمه
به چپ دستان چگونه می نگرند؟
کلمات راست و چپ، راست دست و چپ دست، با ارزش اخلاقی و بار عاطفی بسیاری به کار برده می شوند.
راستی، معمولا مظهر خوبیها و زیبائی هاست، در حالی که کلمه چپ بیشتر بدی و بدیمنی را می رساند. این نکته درخور توجه است که در زبان لاتین کلمه بدیمن به صورت معادل کلمه چپ به کار برده شده است.
به کسی که می تواند با مهارت کار کند معمولا «
Adroit
» می گویند و کسی را که ناشی است، ولو اینکه کارها را با دست راست خود انجام دهد، معمولاً «
...مطالب دیگر:
📝گزارش امکان سنجی مقدماتی طرح تولید کود کمپوست📝گزارش امکان سنجی مقدماتی طرح تولید مایعات شوینده📝گزارش امكان سنجي مقدماتي طرح توليد لوله پلي پروپيلن📝گزارش امکان سنجی مقدماتی طرح تولید یونوبلوك📝گزارش امكان سنجي مقدماتي طرح توليد قطعات پلاستيكي خودرو📝گزارش امکان سنجی مقدماتی طرح تولید فیلم و کیسه پلاستیکی (CPP)📝گزارش امكان سنجي مقدماتي طرح توليد قايق هاي فايبرگلاس📝گزارش امکان سنجی مقدماتی طرح تولید فوم پلی استایرن ضدآتش📝گزارش امكان سنجي مقدماتي طرح توليد قطعات صنعتي پلاستيكي📝گزارش امكان سنجي مقدماتي طرح توليد كود كامل به صورت جامد (NPK)📝گزارش امكان سنجي مقدماتي طرح توليد نايلون و چاپ روي آن📝گزارش امكان سنجي مقدماتي طرح توليد لوله و اتصالات پلي اتيلن📝گزارش امکان سنجی مقدماتی طرح قطعات صنعتی لاستیکی📝گزارش امكان سنجي مقدماتي طرح توليد لوله هاي سوپرپايپ (Superpipe)📝گزارش امكان سنجي مقدماتي طرح توليد مخازن پلي اتيلني📝گزارش امکان سنجی مقدماتی طرح تولید یونوپانل📝مطالعات امکان سنجی مقدماتی طرح تولید عایق ایزولاسیون📝گزارش امکان سنجی مقدماتي طرح توليد لوح فشرده CD و DVD📝گزارش امكان سنجي مقدماتي طرح كلريد آمونيوم📝گزارش امکان سنجی مقدماتی تولید کامپوزیت آلومینیوم-پلی اتیلن (ورق آلومینیوم کامپوزیتی)📝گزارش امکان سنجی مقدماتی تولید کامپوزیت های الیاف شیشه📝گزارش امکان سنجی مقدماتی تولید کامپوزیت های پلی امید📝گزارش امکان سنجی مقدماتی تولید اتانول (الکل طبیعی)📝گزارش امكان سنجي مقدماتي طرح توليد فندك هاي يك بار مصرف📝گزارش امکان سنجی طرح تولید آب باطری