دانلود تحقیق در موردتوسعه پایدار حمل ونقل شهری-50526193

|50526404|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد دانلود تحقیق در موردتوسعه پایدار حمل ونقل شهری آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

نام فایل : توسعه پایدار حمل ونقل شهری


فرمت : .pptx


تعداد صفحه/اسلاید : 16


حجم : 1 مگابایتبسم الله الرحمن الرحیمتوسعه پایدار حمل ونقل شهری
شهر پایدار
شهرهای پایدار شهرهایی هستندکه برای حفظ سلامتی در دراز مدت اقداماتی انجام داده اند. این شهرها چشم اندازی دارند که توسط تمام بخش های جامعه پذیرفته شده می باشد.این شهرها منابع را به شکل صحیح و به اندازه مصرف می کنند. برای رسیدن به پایداری توجه به نقش مردم و شهروندان و آموزش آنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است .
بنا بر تعریف پیتر هال:”توسعه پایدار شهری، شکلی از توسعه امروزی است که توان توسعه مداوم شهرها و جوامع شهری نسل های آینده را تضمین می کند.”
از نظر کالبدی توسعه پایدار شهری یعنی تغییراتی که در کاربری زمین و تراکم و حمل و نقل و اوقات فراغت به عمل می آید تا در طول زمان، شهر را از نظر زیست محیطی قابل سکونت و از نظر اقتصادی بادوام و از نظر اجتماعی همبسته نگه دارد.
نقطه مرکزی و کانون این سیستم ها و پایداریشان جمعیت انسانی است، به دلیل اینکه سلطه انسانها و فعالیتهایشان است که به طور قابل ملاحظه ای محیط جهانی را متاثر ساخته است.
الگوی شهری پایدار می تواند در شکل های مختلف و بیشماری بسته به تاریخ منطقه، فرهنگ، پایه اقتصادی، اقلیم و محیط و سیاست ها نمود پیدا کند.

توسعه پایدار شهری
عوامل اثر گذار بر توسعه پایدار شهری
موضوعات متعامل
پذیرش محلی
عدالت اجتماعی
مناطق متراکم
گوناگونی شهرهای دارای نقاط پرتراکم
حد و مرز افزایش تراکم
سیاست های اجرایی
توسعه پایدار شهری بر مبنای 3 مولفه اصلی:زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی تعریف می گردد.

از آنجایی که پایداری 3 مولفه اصلی فوق به عنوان اهداف اصلی نیز تعریف گردیده است، لذا جهت نیل به این اهداف کلی، سیاستهای اجرایی مورد نظر عبارتند از:

برنامه ریزی فعالیتهای توسعه ای
تعیین عدالت بین نسلی و درون نسلی
تعیین تراکم مناسب شهری
تلفیق و هماهنگی پذیرش توسعه پایدار بین مقامات محلی (شهرداری ها) و مردم (منتفع شوندگان)
هماهنگی بین سطوح توسعه پایدار در شهر، منطقه، سطح ملی و جهانی
تعیین نقش سیستم های حمل و نقل شهری در توسعه پایدار

نقش سیستم حمل و نقل در توسعه شهری پایدار
سیستم حمل و نقل به دو دسته تقسیم می شود:

سیستم حمل و نقل خصوصی که شامل خودروی شخصی و دوچرخه می باشد
و سیستم حمل و نقل عمومی که شامل مترو، اتوبوس، تاکسی و ... می باشد.
حمل و نقل خصوصی
حمل و نقل عمومی
در بحث حمل و نقل خصوصی، استفاده از خودروی شخصی یکی از عوامل تاثیر گذار بر ناپایدار بودن شهرها می باشد و استفاده از دوچرخه یکی از عوامل پایدار نمودن شهرها می باشد.
به عنوان نمونه موردی شهرهایی که از دوچرخه به عنوان وسیله حمل و نقل عمومی استفاده می کنند، شهر بناب در آذربایجان غربی بررسی شد که در این شهر همکاری مسوولان در زمینه آموزش شهروندان و ایجاد پارکینگ و مسیرهای استفاده از دوچرخه به عنوان عامل مهم استفاده از دوچرخه عنوان شد.
حمل و نقل پایدار شهري در واقع حرکت روان وسایل نقلیه مردم و کالاهاست که مستلزم آسایش مردم و پایداري محیط با مطلوبترین هزینه و تلاش است .یک شهر مدرن باید داراي یک سیستم حمل و نقل کارآمد و گسترده براي ایجاد ارتباطات ,دسترسی و ارتباط مابین مناطق مختلف آن باشد0
بهبود سیستم های حمل و نقل عمومی تأثیر مستقیمی بر توسعه پایدار شهری داشته و موجب افزایش بهره وری در الگوی استفاده از زمین میگردد.

راههای مختلف تحقق اهداف توسعه پایدار شهری در نتیجه اجرای برنامه استراتژیک حمل و نقل همگانی:

مقرون به صرفه بودن:

حمل و نقل همگانی شهری، از بعد کلان، مقرون بصرفه ترین و اقتصادی ترین روش برای کاهش مشکلات ترافیک در شهرهای بزرگ میباشد.

منافع مصرف کنندگان:

بهبود شیوه های حمل ونقل همگانی و الگوی استفاده از زمین، باعث افزایش رفاه مصرف کنندگان و قدرت خرید و قدرت انتخاب آنها شده و تأمین منافع شهروندانی که از نظر اقتصادی، اجتماعی و یا فیزیکی ناتوان هستند، مصداق افزایش سطح عدالت اجتماعی میباشد.
چگونگی تأثیر حمل و نقل همگانی بر توسعه پایدار
....مطالب دیگر:
📗دانلود پاورپوینت ابزارهای مالی اسلامی (صکوک)📗دانلود پاورپوینت مهارتهاي تصميم گيري و حل خلاق مسئله📗دانلود پاورپوینت مهارت حل مساله و تصميم گيري📗دانلود پاورپوینت بررسی و کاربرد رنگ در معماری انه📗دانلود پاورپوینت مدیریت فرآیند مشارکت سازمانی📗دانلود پاورپوینت اصول علم اقتصاد 1 از کتاب اقتصاد خرد تالیف دکتر جمشید پژویان📗دانلود پاورپوینت آلیاژهای حافظه دار (SMA)📗تحقیق بررسی تفاوت میان ازدواج دائم و ازدواج موقت📗تحقیق بررسی ازدواج سفید در ایران📗بررسی راهکارهای پیشگیری و عوامل مؤثر بر بزهکاری نوجوانان📗تحقیق بررسی بزهکاری کودکان در ایران📗دانلود پاورپوینت بوم گردی در استان فارس📗دانلود پاورپوینت بررسی بیماری ام اس (MS)📗دانلود پاورپوینت فرهنگ ،آداب و رسوم ایل بختیاری📗تحقیق بررسی رابطه نیازهای روانشناسی و تاب آوری در زوجین📗مبانی نظری و پیشینه پژوهش تعاریف و مفاهیم نیازهای روان شناختی📗مبانی نظری و پیشینه پژوهش تعاریف و مفاهیم تاب آوری📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم حاکمیت شرکتی📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم ساختار سرمایه📗مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و مفاهیم مدیریت سود📗مبانی نظری و سوابق تحقیق تعریف و هدفهای حاکمیت شرکتی (فصل دوم)📗مبانی نظری و سوابق تحقیق تعاریف و مفاهیم سود و مدیریت سود (فصل دوم)📗مبانی نظری و سوابق تحقیق تعاریف و مفاهیم سهام بازدهی و سهام جایزه (فصل دوم)📗مبانی نظری و سوابق تحقیق تعاریف و مفاهیم بانکداری الکترونیکی (فصل دوم)📗مبانی نظری و سوابق تحقیق تعاریف و مفاهیم آموزش و آموزش کارکنان (فصل دوم)