پاورپوینت درس 14 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانی-50633883

دانلود رایگان پاورپوینت,قابل ویرایش,درس 14,جامعه شناسی,پایه دهم انسانی,قسمت هویت ایرانی|50634094|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت درس 14 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
نوع فایل: power point


فرمت فایل: ppt and pptx


قابل ویرایش 46 اسلایدقسمتی از متن پاورپوینت:


درس 14 هویت ایرانی
((ابعاد جمعیتی و اقتصادی)) جمعیت هر جامعه چه رابطهای با هویت آن دارد؟
در معرفی جوامع به ویژگی های جمعیتی آنها مانند تعداد جمعیت، جوان و پیر، روستایی و شهری، بیکار و شاغل بودن جمعیت و… اشاره میکنند. چرا که جمعیت هر جامعه، بخشی از هویت آن محسوب میشود. چه رابطهای میان جمعیت و هویت جوامع وجود دارد؟ اولین شرط بقای هر جامعه، جمعیت آن است. وضعیتی را تصور کنید که جمعیت یک جامعه منقرض شود. در آن صورت، آن جامعه نابود می شود. در صورت نبود یا کمبود اعضای جامعه، بسیاری از فعالیت های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بر زمین می ماند. امّا آیا صرف اندازۀ جمعیت، کفایت می کند؟ آیا یک جمعیت غیرمسئول و بی تفاوت می تواند نیازهای جامعه را برطرف سازد؟ به نظر شما جمعیت هر جامعه، بر ثروت، امنیت، قدرت و منزلت آن در میان سایر جوامع چه تأثیری دارد؟ جمعیت یک جامعه چه رابطه ای با هویت آن دارد؟ جوامع مختلف برای تأمین جمعیت مطلوب خود، چه می کنند؟ جامعۀ ما از این نظر چه وضعیتی دارد؟ برای پاسخ به پرسش های بالا، لازم است برخی از مطالب اساسی کتاب را با هم مرور کنیم. در یکی از درس ها دربارۀ تفاوت جهان طبیعی و جهان اجتماعی بیان شد که جهان اجتماعی پدیده ای معنادار است. همچنین گفته شد که به آگاهی ها و معانی مشترکی که جهان اجتماعی براساس آن ساخته میشود، فرهنگ می گویند. آیا این درس را به یاد می آورید؟ در درس دیگری گفته شد که هویت هر جهان اجتماعی براساس فرهنگِ (عقاید و ارزش های کلان)) آن شکل می گیرد و به همین دلیل از آن به((هویت فرهنگی)) تعبیر میشود. آیا به یاد دارید این نکات را در چه درسی آموختید؟
یک بار دیگر رابطۀ آگاهی (معنا)، فرهنگ و هویت جهان اجتماعی را در کلاس بازگو کنید. تشریح این رابطه، به شما کمک میکند تا به رابطة جمعیت و هویت جهان اجتماعی پی ببرید. شما با گسترة جهان اجتماعی و چگونگی گسترش آن آشنایید. گسترش جهان اجتماعی از طریق گسترش فرهنگ و معانی آن صورت می گیرد. هر عاملی که در گسترش فرهنگ و معانی مؤثر باشد، در بسط هویت جهان اجتماعی اثرگذار است. راه گسترش هر فرهنگ، شناختن (اندیشیدن)، پذیرفتن و عمل کردن به آن است. شناختن و عمل کردن صرفاً از عهدۀ افراد و اعضای جهان اجتماعی برمی آید. اعضای جهان اجتماعی، حامل و عامل فرهنگ و معانی آن هستند. هرچه حاملان و عاملان یک فرهنگ و معانی آن بیشتر باشند، آن فرهنگ، بسط بیشتری می یابد. این روند را به خوبی میتوان در گسترش معانی و ارزش های خانواده مشاهده کرد. با ازدواج و تش یکل خانواده، مودّت و رحمت میان زن و مرد ایجاد میشود با تولّد اوّلین فرزند، مودّت و رحمت میان اعضای خانواده بیشتر میشود و رحمت و مودّتی که میان زن و شوهر وجود دارد، به رابطۀ فرزند و والدین نیز تسرّی می یابد. با تولّد فرزندان بعدی و بزرگ تر شدن خانواده، این معانی و ارزش ها گسترده تر می شود. با گسترش خانواده ها و ایجاد نسبت هایی چون پدربزرگ، مادربزرگ، خاله، دایی، عمّه، عمو، پسرعمو و… نظام خویشاوندی شکل می گیرد که باز هم زمینۀ گسترش بیشتر مودّت و رحمت را فراهم می سازد.این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیزاگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.محصولات مرتبط:


پکیج پاورپوینت های درس جامعه شناسی پایه دهم انسانی: (درس اول الی درس چهاردهم)


پاورپوینت درس 1 جامعه شناسی پایه دهم انسانی کنش‌های ما


پاورپوینت درس 2 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پدیده‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 3 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 4 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تشریح جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 5 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 6 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پیامدهای جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 7 جامعه شناسی پایه دهم انسانی ارزیابی جهان‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 8 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت فردی و اجتماعی


پاورپوینت درس 9 جامعه شناسی پایه دهم انسانی باز تولید هویت اجتماعی


پاورپوینت درس 10 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تغییرات هویت اجتماعی


پاورپوینت درس 11 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 12 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 13 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانی
مطالب دیگر:
🔥پاورپوینت با موضوع بررسی محیط داخلی (فصل پنجم کتاب مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک در عمل تالیف دکتر سهیل سرمد سعیدی)🔥پاورپوینت با موضوع انتخاب و تعیین استراتژی (فصل ششم کتاب مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک در عمل تالیف دکتر سهیل سرمد سعیدی)🔥پاورپوینت اجرای استراتژی (فصل هفتم کتاب مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک در عمل تالیف دکتر سهیل سرمد سعیدی)🔥پاورپوینت ارزیابی و کنترل استراتژی (فصل هشتم کتاب مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک در عمل تالیف دکتر سهیل سرمد سعیدی)🔥پاورپوینت کارت امتیازی متوازن (BSC) و تحلیل بخشهای آن🔥طرح برچسب شیره خرما به صورت لایه باز (قالب دار)🔥پاورپوینت و اسلاید درباره کشور مصر دارای 116 اسلاید🔥اسلاید درباره کشور هندوستان (اسلاید کامل درباره کشور هند)🔥مقاله ترجمه شده با موضوع طراحی زنجیره تامین استوار با تولید چابک تحت عدم قطعیت تقاضا (به همراه مقاله اصلی)🔥مقاله ترجمه شده با موضوع طراحی شبکه زنجیره تامین خون در حالت بحران به صورت کارا و اثرگذار🔥مقاله ترجمه شده با موضوع فرایند تصادفی طراحی زنجیره تامین تحت شرایط عدم قطعیت ( به هماره مقاله اصلی)🔥ترجمه شده با موضوع یک مدل چند دوره ای مکانیابی و تخصیص برای زنجیره تامین خون در شرایط اضطراری🔥مقاله ترجمه شده مدل مکانیابی و تخصیص برای ارائه دهندگان خدمات با قابلیت کاربرد در سازمان غیرانتفاعی بهداشت و درمان🔥مقاله ترجمه شده مکانیابی و تخصیص برای شبکه بیمارستانی تحت شرایط عدم قطعیت (به همراه مقاله اصلی)🔥مقاله ترجمه شده هماهنگی زنجیره تامین با نرخ تقاضای وابسته به موجودی و قرارداد تاخیر در پرداخت (به همراه مقاله اصلی)🔥مقاله ترجمه شده یک رویکرد یکپارچه رباست با جریان رو به جلو - عقب در زنجیره تامین محصولات با طول عمر کوتاه🔥مقاله ترجمه شده استراتژی های هماهنگی در یک زنجیره تامین معکوس سه سطحی برای سود اقتصادی و اجتماعی🔥مقاله ترجمه شده بررسی قیمت گذاری و هماهنگی در زنجیره تامین با در نظرگرفتن سرقت برای کالاهای دیجیتال🔥مقاله ترجمه شده بهینه سازی و هماهنگ سازی در زنجیره تامین با به کارگیری قرارداد تسهیم بر درآمد و سطح خدمت با تقاضا و عرضه غیر قطعی🔥مقاله ترجمه شده قراردادهای تسهیم بر درآمد و تخفیف برای هماهنگی یک زنجیره تامین با عمر کوتاه محصولات🔥مقاله ترجمه شده کنترل تغییرات زمان تحویل با استفاده از تجهیزات حمل و نقل معتبر: یک طرح انگیزشی برای هماهنگی زنجیره تامین🔥مقاله ترجمه شده مکانیزم هماهنگ سازی یک زنجیره تامین دو سطحی با درنظرگرفتن تقاضای حساس به قیمت و تخفیف🔥ترجمه شده هماهنگی نقطه سفارش مجدد تامین کننده: یک مکانیزم هماهنگی برای زنجیره تامین با زمان تحویل طولانی تامین کننده🔥پاورپوینت فصل پنجم کتاب سیمای سازمان تالیف گرت مورگان ترجمه دکتر اصغر مشبکی با موضوع آفرینش واقعیت های اجتماعی سازمان ها همانند فرهنگ ها🔥مقاله ترجمه شده هماهنگی در زنجیره تامین با به کارگیری قرارداد تاخیر در پرداخت دو سطحی: مطالعه درباره تقاضای وابسته به مدت تاخیر