پاورپوینت درس 11 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی-50633886

دانلود رایگان پاورپوینت,قابل ویرایش,درس 11,جامعه شناسی,پایه دهم انسانی,قسمت تحولات هویتی جهان اجتماعی|50634097|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت درس 11 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

نوع فایل: power point


فرمت فایل: ppt and pptx


قابل ویرایش 27 اسلایدقسمتی از متن پاورپوینت:


درس 11 تحولات هویتی جهان اجتماعی ((علل درونی)) هویت جهان اجتماعی چیست؟
دانستید هویت اجتماعی افراد، محصول عضویت گروهی آنهاست؛ مانند اینکه شهری، روستایی و عشایری بودن شما نتیجة عضویت در یک شهر، روستا یا ایل است. جهان اجتماعی نیز هویت خاصّی دارد. منظور از هویت جهان اجتماعی چیست و چه تفاوتی با هویت اجتماعی افراد دارد؟ ((دانش آموز بودن)) یکی از ویژگی های هویت اجتماعی شماست. دانش آموز بودن محصول عضویت شما در یک مدرسه است، ولی خود مدرسه نیز دارای هویت خاصّی است. مدرسه با پذیرفتن عقاید، ارزشها، هنجارها و نمادهای نهاد تعلیم و تربیت، به رسمیت شناخته می شود. نهاد تعلیم و تربیت نیز یکی از نهادهای جهان اجتماعی است و هویت خود را از جهان اجتماعی کسب می کند. جهان اجتماعی نیز هویتی دارد که از آن به((هویت فرهنگی جهان اجتماعی)) یاد می شود. هویت فرهنگی جهان اجتماعی چیست؟ هویت فرهنگی جهان اجتماعی براساس عقاید و ارزش های اجتماعی آن شکل می گیرد. این هویت هنگامی محقق می شود که در میان مردم، عقاید و ارزش های مشترکی پدید آید. یعنی هرگاه نوعی از عقاید و ارزش ها از سوی افراد پذیرفته و به رسمیت شناخته شود، هویت فرهنگی جهان اجتماعی پدید می آید. هویت فرهنگی جهان اجتماعی، پدیدهای گسترده تر از هویت اجتماعی افراد است. هویت اجتماعی افراد در پرتو هویت فرهنگی جهان اجتماعی شکل می گیرد. هویت فرهنگی جهان اجتماعی، فرصت شکل گیری هویت های اجتماعیِ خانوادگی، شغلی و… متناسب با خود را پدید می آورد و در برابر انواع هویت های اجتماعی که با عقاید و ارزش های آن ناسازگار است، مقاومت می کند. هویت فرهنگی تا زمانی که عقاید و ارزش های مربوط به آن مورد پذیرش اعضای جهان اجتماعی و برای آنها مهم باشد، دوام می آورد. هرگاه عقاید و ارز شها اهمیت و اعتبار خود را نزد اعضای جهان اجتماعی از دست بدهند، دوام هویت فرهنگی با چالش هایی مواجه می شود. تأمّل کنید هویت فرهنگی جهان اجتماعی چه رابطه ای با هویت اجتماعی افراد دارد؟ آیا این دو میتوانند مستقل از یکدیگر وجود داشته باشند؟ برای پاسخ، از نمونۀ زیر کمک بگیرید. هر خانواده، یک گروه اجتماعی است. هویت خانوادگی ما، بخشی از هویت اجتماعی ما و نتیجۀ عضویت در یک خانواده است. در هر جهان اجتماعی به هر شکل از زندگی خانواده نمی گویند، بلکه تنها شکلی از زندگی که براساس عقاید، ارز ش ها و هنجارهای نهاد خانواده باشد، پذیرفته می شود. در مقابل، نهاد خانواده نیز تا زمانی دوام می آورد که گروه های خانوادگی، عقاید، ارزش ها، هنجارها و نمادهای آن را بپذیرند و براساس آن عمل کنند. اکنون شما دربارۀ رابطۀ میان جهان اجتماعی و نهادهای آن فکر کنید. هویت فرهنگی جهان اجتماعی نهادخانواده خانواده ها هویت خانوادگی افراد فرایند تحولات هویتی جهان اجتماعی چگونه است؟
در فصل اول با دو نوع تغییر در جهان اجتماعی آشنا شدید. آیا آنها را به یاد می آورید؟ برخی تغییرات از نوع تغییراتی است که درون یک جهان اجتماعی رخ می دهد ولی برخی تغییرات، یک جهان اجتماعی را به جهان اجتماعی دیگری تبدیل می کند. به این گونه تغییرات اساسی در جهان اجتماعی که هویت جهان اجتماعی را متحول می کند، تحول فرهنگی می گویند. به نظر شما جهان اجتماعی چگونه دچار تحولات فرهنگی می شود؟این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیزاگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.محصولات مرتبط:


پکیج پاورپوینت های درس جامعه شناسی پایه دهم انسانی: (درس اول الی درس چهاردهم)


پاورپوینت درس 1 جامعه شناسی پایه دهم انسانی کنش‌های ما


پاورپوینت درس 2 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پدیده‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 3 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 4 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تشریح جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 5 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 6 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پیامدهای جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 7 جامعه شناسی پایه دهم انسانی ارزیابی جهان‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 8 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت فردی و اجتماعی


پاورپوینت درس 9 جامعه شناسی پایه دهم انسانی باز تولید هویت اجتماعی


پاورپوینت درس 10 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تغییرات هویت اجتماعیپاورپوینت درس 12 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 13 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانی


پاورپوینت درس 14 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانیمطالب دیگر:
📂پاورپوینت کارگزار (ویژه ارائه کلاسی درس های مدیریت سرمایه گذاری و تصمیم گیری در مسائل مالی)📂تحقیق امضاي ديجيتالي📂تحقیق زبان های برنامه نویسی📂پاورپوینت معرفی شش بنای معروف معماری مصر📂پاورپوینت عایق ماندگار (ICF)📂پاورپوینت سازه های پارچه ای📂پاورپوینت بازار فرابورس در ایران📂پاورپوینت بورس کالا📂پاورپوینت بازار بورس نیویورک📂تحقیق نگاشت پايگاه داده به پايگاه داده تحليلي📂پاورپوینت خلاصه کتاب جامعه شناسي خانواده نعمت الله تقوي📂پاورپوینت نقش و تأثیر گنبد در معماری اسلامی📂پاورپوینت عناصر معماری همساز با اقلیم📂گزارش كارآموزی اجرای ساختمان بتنی📂گزارش کارآموزی احداث ساختمان مسکونی اسکلت بتنی📂تحقیق افزایش سرمایه در شرکت های سهامی📂تحقیق کاهش سرمایه در شرکت های سهامی📂تحقیق ماهیت حقوقی پذیره نویسی در حقوق ایران و انگلیس📂پاورپوینت تاریخچه کتابخانه📂پاورپوینت طراحی معماری 5 شهرک مسکونی📂پاورپوینت معماری روستای ثدین1📂پاورپوینت ضوابط و راهنمای طراحی شهری، طرح 5 معماری (شهرک مسکونی)📂پاورپوینت آرایه های معماری اسلامی📂پاورپوینت واحد همسایگی و مرکز محله📂پاورپوینت آموزش مفاهيم ديني و قرآني