پاورپوینت درس 10 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تغییرات هویت اجتماعی-50633887

دانلود رایگان پاورپوینت,قابل ویرایش,درس 10,جامعه شناسی,پایه دهم انسانی,قسمت تغییرات هویت اجتماعی|50634098|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت درس 10 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تغییرات هویت اجتماعی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
نوع فایل: power point


فرمت فایل: ppt and pptx


قابل ویرایش 34 اسلایدقسمتی از متن پاورپوینت:


درس 10 تغییرات هویت اجتماعی فرصت ها و محدودیت های تغییرات هویتی در جهان اجتماعی تحرک اجتماعی چیست؟
منظور از موقعیت اجتماعی، جایگاهی است که فرد در جامعه یا در یک گروه اجتماعی دارد. ما با شناخت موقعیت اجتماعی فرد، دربارۀ او اطلاعاتی به دست میآوریم؛ مانند اینکه با چه کسانی در ارتباط است؛ چه انتظاراتی باید از او داشته باشیم؛ چگونه باید با او رفتارکنیم و… . کسب هویت های اجتماعی جدید، با تغییراتی در موقعیت اجتماعی افراد همراه است. این تغییرات موقعیتی چه انواعی میتواند داشته باشد؟ دانش آموزی دربارۀ این موضوع که ((در آینده می خواهید چه کاره شوید؟)) نوشته بود((داشتم فکر می کردم، دوست دارم یک مامان خوب و مهربون بشم، شاید بخوام یک خانم دکتر یا یک خانم معلم بشم، شاید هم یک خانم خانه دار، راستی دندانپزشک هم خوبه، مددکار هم همین طور و… پیش خودم فکر کردم هر کاره ای که بشم، مهم اینه که فردی مفید برای خودم و جامعه ام باشم تا پدر و مادرم به وجودم افتخار کنند. به قول مادرم بچّه ها باقیات الصّالحات پدر و مادر و معلماشونن! چه بسا من هم باقیات الصّالحات آنها شدم. خدا را چه دیدی!)) موضوع((در آینده می خواهید چه کاره شوید؟)) چه اهمیتی دارد که برخی معلمانِ نگارش، اصرار دارند دانش آموزان دربارۀ آن مطلب بنویسند؟ آیا منظور، صرفاً پرسش از شغل آیندۀ آنهاست؟ شما چه برداشتی از این پرسش دارید و چگونه به آن پاسخ می دهید؟ افراد در بدو تولد، هویت اجتماعیِ انتسابی خود را به صورت انفعالی در محیط خانواده و... می پذیرند. با گذر زمان، آنها به گونه ای فعاّل، با محیط اجتماعی خود برخورد میکنند؛ هویت اکتسابی خود را به دست می آورند و متناسب با این هویت اجتماعی جدید، از موقعیت اجتماعی جدیدی برخوردار میشوند. جابه جایی افراد از یک موقعیت اجتماعی به موقعیت اجتماعی دیگر را تحرک اجتماعی میگویند.
تحرک اجتماعی انواعی دارد: صعودی، نزولی و افقی. تحرک اجتماعی افقی صعودی نزولی افقی کارمند یک اداره، هنگامی که مدیر بخشی از اداره می شود یا مدیر یک بخش، هنگامی که مدیر کل می شود، تحرک اجتماعی صعودی پیدا کرده است. مدیر اداره هنگامی که از مدیریت عزل می شود و به صورت کارمند عادی به کار خود ادامه میدهد، تحرک اجتماعی نزولی دارد. شخصی شغل خود را تغییر میدهد، در صورتی که شغل جدید، موقعیت اجتماعی او را تغییر ندهد، تحرک اجتماعی افقی دارد. مانند کارمندی که از یک بخش اداره به بخش دیگر منتقل می شود.
آیا میتوانید برای هر یک از انواع تحرک اجتماعی نمونه های دیگری مثال بزنید؟ در همۀ کشورها رده بندی مشاغل وجود دارد ولی ردهبندی در کشورهای مختلف کیسان نیست. برخی مشاغل در بعضی کشورها از اهمیت بیشتری برخوردارند و بالعکس. باید به یاد داشته باشیم که موقعیت اجتماعی افراد صرفاً تابع مشاغل آنها نیست؛ بلکه به عوامل دیگری مانند علم، ایمان، تقوا، هنر، احترام و… نیز بستگی دارد. آیا میتوانید به ملاک های دیگری اشاره کنید؟ بخوانیم و بدانیم مسدود بودن راه ارتقا و تحرک اجتماعي صعودی را انسداد اجتماعي مي گويند. باز بودن راه تحرك اجتماعي به معناي امكان دسترسي افراد محروم و كمتر برخوردار جامعه، به موقعيت هاي اجتماعي بالاتر است.این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیزاگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.محصولات مرتبط:


پکیج پاورپوینت های درس جامعه شناسی پایه دهم انسانی: (درس اول الی درس چهاردهم)


پاورپوینت درس 1 جامعه شناسی پایه دهم انسانی کنش‌های ما


پاورپوینت درس 2 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پدیده‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 3 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 4 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تشریح جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 5 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 6 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پیامدهای جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 7 جامعه شناسی پایه دهم انسانی ارزیابی جهان‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 8 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت فردی و اجتماعی


پاورپوینت درس 9 جامعه شناسی پایه دهم انسانی باز تولید هویت اجتماعیپاورپوینت درس 11 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 12 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 13 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانی


پاورپوینت درس 14 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانیمطالب دیگر:
تحقیق در مورد خمیر بیسکویتتحقیق با موضوع پست الكترونیكی و نیاز كتابخانه ها و مراكز اطلاع رسانی به آنتحقیق کامل کشاورزی 86 صتحقیق با موضوع آشنایی با پورت USBتحقیق با موضوع تاثیر و اینترنت بر تحول بازارکارتحقیق با موضوع تاریخچه Cad/Camتحقیق واقعه کشتار هفده شهریور 57 (جمعه سیاه) و پیامدهای آنتحقیق با موضوع تاریخچه GPSتحقیق با موضوع تاریخچه پستمقاله نقش ورزش بر سلامتیتحقیق با موضوع تاریخچه کامپیوترتحقیق با موضوع تاریخچه هوش مصنوعیمقاله رهیافتهای تاریخی در اندیشه امام خمینی (ره)تحقیق با موضوع تجزیه و تحلیل امكانپذیر و طرح پیشنهادی سیستمتحقیق در مورد سقوط سامانیانتحقیق با موضوع تجزیه و تحلیل سیستمها و روشهاتحقیق با موضوع تخمین هزینه های نرم افزارتحقیق با موضوع پیدایش تصویرسازی گرافیكیتحقیق در مورد شهید آیت الله سید حسن مدرستحقیق با موضوع (file allocation table) fatتحقیق با موضوع تعریف و طبیعت هوش مصنوعیپاورپوینت درمان شناختی اختلالات اعتیادیتحقیق با موضوع تغییر محیط اوراکل 8تحقیق با موضوع تفاوت YAHOO و GOOGLE تفاوت پست الکترونیک Yahoo و GMailتحقیق با موضوع تكنولوژی ذخیره و بازیابی اطلاعات توسط اشعه لیزر