پاورپوینت درس 9 جامعه شناسی پایه دهم انسانی باز تولید هویت اجتماعی-50633888

دانلود رایگان پاورپوینت,قابل ویرایش,درس 9,جامعه شناسی,پایه دهم انسانی,قسمت باز تولید هویت اجتماعی|50634099|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت درس 9 جامعه شناسی پایه دهم انسانی باز تولید هویت اجتماعی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

نوع فایل: power point


فرمت فایل: ppt and pptx


قابل ویرایش 32 اسلایدقسمتی از متن پاورپوینت:


درس 9 بازتولید هویت اجتماعی ((چگونگی شکل گیری و تداوم هویت اجتماعی)) جامعه پذیری چه نقشی در بازتولید هویت اجتماعی دارد؟
در یک کندوی زنبور عسل چندین گروه زنبور وجود دارد. هر گروه به صورت غریزی وظایف خود را انجام می دهد. آیا انسان ها نیز به صورت غریزی فعاّلیت های گروهی و جمعی خود را انجام می دهند؟
انسان برخلاف موجودات دیگر، به صورت غریزی نمی داند چه موقعیتی در جهان اجتماعی دارد و در این موقعیت چه وظایفی برعهدۀ اوست. انسان باید موقعیت خود را بشناسد، حقوق و تکالیف خود را یاد بگیرد و با عمل به آنها، هویت اجتماعی خود را شکل دهد. به نظر شما، انسان ها چگونه به جایگاه اجتماعی خود پی می برند و هویت اجتماعی افراد چگونه شکل می گیرد؟ در انگلستان سالانه تعداد زیادی جوجه تیغی در بزرگراه ها و جاده های خارج از شهر، در اثر برخورد با اتومبیل ها کشته می شوند. این جوجه تیغی ها که در جاده ها رفت و آمد می کنند، مطابق غریزه، هنگام ترس، در خود جمع می شوند و به صورت یک گلولۀ تیغی در می آیند این عمل در طبیعت مانع از آن می شود که جانوران خطرناک به جوجه تیغی ها صدمه بزنند؛ ولی اتومبیل ها بدون توجه، آنها را زیر چرخ های خود له می کنند و رد می شوند. جوجه تیغی ها می بینند که همنوعانشان به این شکل از بین میروند؛ ولی قادر نیستند خود و دیگران را از خطر له شدن زیر چرخ های اتومبیل ها آگاه سازند. چرا؟
به نظر شما چه عاملی در زندگی انسان ها، این خلأ را پر می کند؟ هر فرد در یک جهان اجتماعی متولد میشود که به وسیلۀ نسل های قبل از او ایجاد شده است. جهان اجتماعی پس از تولد هر فرد، بخشی از هویت اجتماعی او را تعیین میکند؛ یعنی آن فرد را به عنوان یکی از اعضای خود به رسمیت می شناسد و برای او ویژگی هایی متناسب با موقعیتی که در آن قرار گرفته است، در نظر می گیرد. در این زمینه می توان به صدور شناسنامه برای نوزادان اشاره کرد. آیا در مورد فرایند صدور شناسنامه برای نوزادان و نهادها و سازمان های مرتبط با آن چیزی می دانید؟ جهان اجتماعی برای بقا و تداوم، اعتقادات، ارزشها و شیوۀ زندگی خود را به فرد آموزش می دهد. فرد نیز برای مشارکت در جهان اجتماعی، شیوۀ زندگی در آن را می آموزد و به تدریج با موقعیتش در جهان اجتماعی و حقوق و تکالیفی که برعهده دارد، آشنا می شود. فرد با آموزش های اساسی و ماندگاری که در خانواده میبیند، اوّلین و مهم ترین آشنایی ها را با جهانی که در آن متولدّ شده است، پیدا می کند. مدرسه، گروه های هم بازی، مجالس علمی و مذهبی و رسانه های جمعی، از دیگر عوامل آشنایی افراد با جهانی هستند که در آن زندگی می کنند. به فرایندی که هر فرد برای مشارکت در زندگی اجتماعی دنبال می کند و مسیری که برای شکل گیری هویت اجتماعی افراد طی می شود، جامعه پذیری می گویند. بخوانیم و بدانیم گروه های شغلی یا حرفه ای، همواره یکی از گروه های اجتماعی مهم بوده اند. اعضای هر حرفهبرای خود نوعی منشور اخلاقی داشته اند که دستورالعمل زندگی اعضای آن حرفه را نشان میدهد. در ایران ((فوت نامه ها)) نوعی از این منشورهای شغلی بود. فتوت نامه عبارت بود از دستورالعمل هایی که اهل هر حرفه برای خود داشتنداین پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیزاگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.محصولات مرتبط:


پکیج پاورپوینت های درس جامعه شناسی پایه دهم انسانی: (درس اول الی درس چهاردهم)


پاورپوینت درس 1 جامعه شناسی پایه دهم انسانی کنش‌های ما


پاورپوینت درس 2 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پدیده‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 3 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 4 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تشریح جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 5 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 6 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پیامدهای جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 7 جامعه شناسی پایه دهم انسانی ارزیابی جهان‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 8 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت فردی و اجتماعیپاورپوینت درس 10 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تغییرات هویت اجتماعی


پاورپوینت درس 11 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 12 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 13 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانی


پاورپوینت درس 14 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانیمطالب دیگر:
🔑مقاله رشته حسابداری :مقایسه پذیری حسابداری و تأثیر آن بر کارایی سرمایه گذاری🔑مقاله رشته روانشناسی:بررسی نقش عوامل موثر در ترک اعتیاد🔑مقاله رشته روانشناسی:مقایسه بیماران مبتلا به اختلال اسکیزوفرنی پارانوئید،اسکیزوفرنی غیرپارانوئید و افراد سالم در حافظه یادآوری و بازشناسی🔑نمونه سوالات ریاضی 1 دهم ریاضی فیزیک نوبت خرداد ماه🔑نمونه سوالات ریاضیات و آمار1 دهم انسانی نوبت دی ماه🔑دانلود فیلمهای نتفلیکس🔑دانلود كتاب Nanostructured Semiconductors in Porous Alumina Matrices: Modeling Synthesis and Properties🔑دانلود كتاب Sprayed Concrete Lined Tunnels🔑دانلود کتاب صوتی خداحافظ سالار🔑دانلود کتاب صوتی زنانی که با گرگ ها می دوند🔑بهترین پکیج افزایش آلت تناسلی🔑دانلود كتاب Using and Administering Linux: Volume 2: Zero to SysAdmin: Advanced Topics🔑مقاله رشته پرستاری:اضطراب امتحان و عملكرد تحصيلي دانشجویان دختر پرستاري🔑نمونه سوالات حسابان 1 پایه یازدهم ریاضی فیزیک نوبت دی ماه همراه با راهنمای تصحیح🔑نمونه سوالات حسابان 1 پایه یازدهم ریاضی فیزیک نوبت خرداد ماه همراه با راهنمای تصحیح🔑نمونه سوالات جغرافیا 2 پایه یازدهم درس 1 تا 11🔑نمونه سوالات کل کتاب جغرافیا 3 پایه دوازدهم🔑طرح درس سالانه جغرافیا پایه دوازدهم🔑طرح درس روزانه دنباله های حسابی ریاضی دهم🔑تحقیق درباره فرآیند تولید انرژی هسته ای و کاربرد های آن🔑طرح درس روزانه تقسیم بر دو عدد دو رقمی، صفحه 68 ریاضی چهارم ابتدایی🔑جزوه عملیات واحد 1 مخصوص دانشجویان کارشناسی مهندسی شیمی🔑جزوه کاربرد ریاضیات در مهندسی شیمی به همراه حل نمونه سوالات جامع و کامل🔑جزوه ترمودینامیک مهندسی شیمی 2 مخصوص دانشجویان کارشناسی مهندسی شیمی🔑جزوه عملیات واحد 2 مخصوص دانشجویان کارشناسی مهندسی شیمی