پاورپوینت درس 5 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان‌های اجتماعی-50633892

دانلود رایگان پاورپوینت,قابل ویرایش,درس 5,جامعه شناسی,پایه دهم انسانی,قسمت جهان‌های اجتماعی|50634103|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت درس 5 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان‌های اجتماعی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.


نوع فایل: power point


فرمت فایل: ppt and pptx


قابل ویرایش 31 اسلایدقسمتی از متن پاورپوینت:


درس 5 جهان های اجتماعی انسان، جهان های اجتماعی متنوعی پدید می آورد جهان اجتماعی یا جهان های اجتماعی؟
نظم و همکاری میان اعضای موجود زنده، یکسان است. آیا همکاری دستگاه تنفس و گردش خون در بدن انسان ها، همیشه و همه جا یکسان نیست؟ همچنین نظم و همکاری حیواناتی که به صورت جمعی زندگی میکنند، طیّ عصرهای متمادی تغییری نمی کند؛ مثلاً زنبور عسل از هزاران سال قبل تاکنون با نظام واحدی زندگی میکند. آیا زندگی جمعی زنبورهای عسل سبلان و اجداد آنها در گذشته و تمامی زنبورهای عسل دنیا یکسان نیست؟
به نظر شما جهان اجتماعی انسان ها نیز تنها یک شکل دارد؟ شیر و آهو دو حیوان متفاوت اند. شیرها نیز خودشان با یکدیگر تفاوت هایی دارند. تفاوت شیر و آهو در ویژگی های اساسی آنهاست، ولی تفاوت شیرهای مختلف با یکدیگر در ویژگی های سطحی آنهاست. به نظر شما تفاوت میان جهان های اجتماعی، بیشتر مانند تفاوت میان شیر و آهو است یا مانند تفاوت میان شیرهای مختلف؟ در کتاب منطق با مفهوم نوع، آشناشدید. شیر و آهو دو نوعِ حیوانی هستند. می دانید تفاوت شیر و آهو در ویژگی های ذاتی آنهاست، ولی تفاوت شیرهای مختلف، در ویژگی های عرََضی آنهاست. آیا انسان ها تنها یک نوع جهان اجتماعی می سازند یا انواعی از جهان های اجتماعی را پدید می آورند؟ چرا؟ جهان های اجتماعی یکسان اند یا متفاوت؟
همۀ ما در جهان اجتماعی متولّد میشویم و پس از ما نیز، جهان اجتماعی همچنان وجود دارد. اگر ما فقط جهانی را ببینیم که در آن متولد شده ایم، شاید گمان کنیم جهان اجتماعی تنها یک شکل دارد. ولی هنگامی که چشم خود را بر جوامع دیگری می گشاییم که هم اینک در دیگر نقاط دنیا وجود دارند؛ یا وقتی به تاریخ گذشتۀ خود رجوع میکنیم و جهان خود را با آنان مقایسه میکنیم، به تنوع جهان های اجتماعی پی میبریم. بخوانیم و بدانیم در جهان غرب، نوعی تقسیم کار میان جامعه شناسان و مردم شناسان شکل گرفته بود. وظیفۀ جامعه شناسی، مطالعۀ جوامع صنعتی و شهری پیشرفته (جوامع غربی) بود و مردم شناسی به مطالعۀ جوامع ساده و ابتدایی می پرداخت. جامعه شناسان غربی، جوامع ابتدایی را متعلق به گذشتۀ بشر می پنداشتند که در دوران کودکی یعنی مراحل اولیۀ رشد خود باقی مانده اند (جوامع غیرغربی). وقتی مردم شناسان بنا به وظیفۀ حرفه ای خود، با فرهنگ های غیرغربی مواجه شدند، به پیچیدگی و عمق آنها و اشتباه جامعه شناسان غربی پی بردند. از این رو، یکی از مهم ترین انتقادها به خودمداری فرهنگ غرب و تصور سادۀ آن از سایر فرهنگ ها را مردم شناسان مطرح کردند. علت تفاوت و تنوع جهان اجتماعی انسان ها چیست؟
دانستید زندگی اجتماعی انسان ها بر خلاف زندگی سایر موجودات زنده، متنوع است و صورت های گوناگون دارد. بچه لاک پشتی که تازه از تخم خارج میشود، از ساحل به طرف دریا حرکت میکند و بدون راهنمایی بزرگترها وارد دریا میشود و به لاکپشت های دیگر می پیوندد، میداند چه چیزی را باید بخورد؛ از چنگ چه حیواناتی باید فرار کند و کدام یک  از آنها با او کاری ندارند و... .
به نظر شما چه نیرویی این جانور کوچک را راهنمایی می کند؟ رفتار سایر موجودات زنده، ناآگاهانه یا غریزی است؛ ولی جهان اجتماعی را انسانِ آگاه و خلّق پدید می آورد.


این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیزاگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.محصولات مرتبط


پکیج پاورپوینت های درس جامعه شناسی پایه دهم انسانی: (درس اول الی درس چهاردهم)


پاورپوینت درس 1 جامعه شناسی پایه دهم انسانی کنش‌های ما


پاورپوینت درس 2 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پدیده‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 3 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 4 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تشریح جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 5 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 6 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پیامدهای جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 7 جامعه شناسی پایه دهم انسانی ارزیابی جهان‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 8 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت فردی و اجتماعی


پاورپوینت درس 9 جامعه شناسی پایه دهم انسانی باز تولید هویت اجتماعی


پاورپوینت درس 10 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تغییرات هویت اجتماعی


پاورپوینت درس 11 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 12 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 13 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانی


پاورپوینت درس 14 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانی
مطالب دیگر:
📗پاورپوینت آماده بررسي مدل‌ها و نرم‌افزارهاي شبيه‌سازي الماني ترافيك📗پاورپوینت آماده بررسی حمل و نقل عمومي و تاریخچه و وسایل آن📗پاورپوینت آماده بررسی حمل و نقل کارخانه ای و وسایل آن و مروی بر سیستم های حمل و نقل اتوماتیک📗پاورپوینت آماده برنامه ريزی و کنترل توليد و موجوديها📗پاورپوینت آماده بررسی سامانه مولتی پلکس خودرو Car Multiplex System📗پاورپوینت آماده بررسی کار آفرین و کار آفریــنی و مروری بر دستورالعمل تدوین طرحی برای کسب و کا📗پاورپوینت آماده بررسی دوربین های دیجیتال و تجهیزات و اجزای آنها📗پاورپوینت آماده بررسی رسوب شيميايي فاز بخار(CVD) و توليد نانولوله‌هاي کربني به روش CVD📗پاورپوینت آماده طراحی شبکه های جمع آوری فاضلاب شهری📗پاورپوینت آماده تکنولوژی پیشرفته در صنعت خودرو و بررسی سیستم های پیشرفته الکترونیکی برای پاید📗پاورپوینت آماده بررسی ممریستور (Memristor) و کاربرد آن📗پاورپوینت آماده آشنای با انرژی و نیروگاه های بادی📗پاورپوینت آماده اصول و کاربرد تستهای غیر مخرب در جوشکاری📗پاورپوینت آماده مديريت در واحدهاي توليدي و افزايش ميزان توليد و كيفيـت محصولات تولـيد📗پاورپوینت آماده آموزش فتوشاپ و اصول آن📗پاورپوینت آماده شرح مدار چراغ مه شکن عقب خودروی RD📗پاورپوینت آماده شرح مدار بوق خودروی RD📗پاورپوینت آماده بررسی انواع و کاربرد سنسورها 50 اسلاید پاورپ📗پاورپوینت آماده بررسی اصول صنایع شیمیائی📗پاورپوینت آماده آرام کردن و تصور هدایت شده در زمینه توانبخشی (بازسازی) ورزشی📗پاورپوینت آماده ارزیابی خط مشی در شرایط عدم قطعیت📗پاورپوینت آماده بررسی آلودگی صوتی هواپیما و پیامدهای آن📗پاورپوینت آماده اموزش مهارتهای پيشرفته ورزش بدمينتون📗پاورپوینت آماده آموزش شبکه های کامپيوتری📗پاورپوینت آماده بررسی ورزش واليبال و تجهیزات و قواعد و تغذیه آن