پاورپوینت درس 4 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تشریح جهان اجتماعی-50633894

دانلود رایگان پاورپوینت,قابل ویرایش,درس 3,جامعه شناسی,پایه دهم انسانی,قسمت جهان اجتماعی|50634105|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت درس 4 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تشریح جهان اجتماعی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

نوع فایل: power point


فرمت فایل: ppt and pptx


قابل ویرایش 33 اسلایدقسمتی از متن پاورپوینت:


درس 4 تشریح جهان اجتماعی ((اجزا و لایه های جهان اجتماعی)) جهان اجتماعی از چه اجزایی تشکیل شده است؟
در درس گذشته با کمک مقایسه، تصویری از جهان اجتماعی به دست آوردیم. می خواهیم با همین روش و به تدریج، تصویری را که از جهان اجتماعی داریم، کامل تر کنیم.
در پزشکی، دانشی به نام تشریح یا کالبدشناسی وجود دارد که اجزای بدن انسان و محل قرار گرفتن آنها را شناسایی می کند. دربارۀ آن، چه می دانید؟
به نظر شما اجزای جهان اجتماعی را چگونه میتوان شناخت؟ دربارۀ تشریح آورده اند؛ دانشی است که دربارۀ اعضای بدن انسان و چگونگی ترکیب آنها بحث می کند و اهدافی چند دارد؛ از جمله معرفت به کمال صنع الهی و دست یافتن به علل امراض و درمان آنها، تشریح اساس پزشکی است. از این رو گفته اند: طبیب بی بهره از تشریح، به ندانستن علم طب شهره است!
شما فکر می کنید تشریح جهان اجتماعی چگونه صورت می گیرد؟ اجزای آن کدام اند و شناسایی آنها چه فایده ای دارد؟ بخوانیم و بدانیم در دروس گذشته بارها جهان اجتماعی و موجود زنده را با هم مقایسه کردیم و در درس های آینده نیز از این روش برای شناخت بهتر جهان اجتماعی کمک می گیریم. در این باره لازم است به یک نکتۀ بسیار مهم توجه کنیم که استفادۀ نادرست از مقایسه، آسیب های جبران ناپذیری دارد. یکی از استفاده های نادرست، این است که صرفاً بر شباهت های پدیده های مورد مقایسه تأکید کنیم و تفاوت های آنها را نادیده بگیریم. حتماً متوجه شده اید که ما در مقایسۀ جهان اجتماعی و موجود زنده، هم به تفاوت ها و هم به شباهت های آنها توجه داریم. بنابراین باید از این اشتباه حذر کنیم که جهان اجتماعی و موجود زنده را کاملا یکسان بپنداریم؛ در حالی که تفاو تهای آنها بسیار عمیق تر است. مثلاً نباید گمان کنیم همان تشریحی که در پزشکی انجام می گیرد، در جهان اجتماعی نیز ممکن است. جهان اجتماعی همانند بدن انسان از اجزای مختلفی تشکیل شده است. دانشمندان، جهان اجتماعی را براساس معیارهای مختلف تقسیم بندی و اجزای آن را شناسایی می کنند. اندازه و دامنه پدیده های اجتماعی، اجزای جهان اجتماعی اند و میتوان آنها را بر اساس اندازه و دامنه از یکدیگر تفکیک کرد. به این ترتیب طیفی در جهان اجتماعی ترسیم می شود که در کی سوی آن، پدیده های اجتماعی خرُد مانند کنشهای اجتماعی افراد، و در سوی دیگرِ آن پدیده های کلان، مانند فرهنگ و جامعه قرار دارند. به نظر شما پدیده هایی مانند گروه ها و سازمان ها در کجای این طیف جای می گیرند؟ چرا؟ کلان میانه خُرد آیا می توانید پدیده های اجتماعی زیر را روی طیف خُرد کلان قراردهید؟
کلاس، مدرسه، نظام آموزشی
به نظر شما تقسیم بندی پدیده های اجتماعی به خُرد و کلان چه فوایدی دارد؟ برای پاسخ به این پرسش، به میزان اثرگذاری خود بر پدیدههای اجتماعی خرد و کلان یا اثرپذیری از آنها بیندیشید. مثلاً می توان بیکاری و راه های درمان آن را در سه مورد زیر با یکدیگر مقایسه کرد:این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیزاگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.محصولات مرتبط


پکیج پاورپوینت های درس جامعه شناسی پایه دهم انسانی: (درس اول الی درس چهاردهم)


پاورپوینت درس 1 جامعه شناسی پایه دهم انسانی کنش‌های ما


پاورپوینت درس 2 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پدیده‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 3 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان اجتماعیپاورپوینت درس 5 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 6 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پیامدهای جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 7 جامعه شناسی پایه دهم انسانی ارزیابی جهان‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 8 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت فردی و اجتماعی


پاورپوینت درس 9 جامعه شناسی پایه دهم انسانی باز تولید هویت اجتماعی


پاورپوینت درس 10 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تغییرات هویت اجتماعی


پاورپوینت درس 11 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 12 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 13 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانی


پاورپوینت درس 14 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانیمطالب دیگر:
📎پاورپوینت جراحی لاپاراسکوپی📎پاورپوینت خشونت در پرستاری📎پاورپوینت خطرسنجی سکته های قلبی عروقی📎پاورپوینت خود مراقبتی📎پاورپوینت خونریزی در دوران حاملگی📎پاورپوینت درباره ریکاوری📎پاورپوینت درباره خفگی📎پاورپوینت درباره اسهال📎پاورپوینت درباره استفراغ 📎پاورپوینت داروهای مورد استفاده در بیماری های گوارشی📎پاورپوینت داروهای ضد سرفه 📎پاورپوینت داروهای شایع در ICU📎پاورپوینت زیج حیاتی و فرم های آماری📎پاورپوینت داروهای سالبوتامول، آتروونت و سروتاید📎پاورپوینت فوریت های متابولیک📎پاورپوینت خونریزی های غیر طبیعی رحم📎پاورپوینت خونریزی رحمی غیر طبیعی📎پاورپوینت درباره سوختگی📎پاورپوینت در مورد سخت زایی📎پاورپوینت کاردیوورژن و دفیبریلاسیون📎پاورپوینت در مورد مسمویت📎پاورپوینت فوریت های محیطی 📎پاورپوینت دستورالعمل پیشگیری از ترومبوامبولی📎پاورپوینت کلیاتی در مورد آسیب های کودکان📎پاورپوینت فیزیولوژی قاعدگی