پاورپوینت درس 3 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان اجتماعی-50633895

دانلود رایگان پاورپوینت,قابل ویرایش,درس 3,جامعه شناسی,پایه دهم انسانی,قسمت جهان اجتماعی|50634106|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت درس 3 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان اجتماعی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.





نوع فایل: power point


فرمت فایل: ppt and pptx


قابل ویرایش 31 اسلاید



قسمتی از متن پاورپوینت:


درس 3 جهان اجتماعی دنیای گسترد ۀ ما چه تصوّری از جهان اجتماعی دارید؟ جهان، واژهای است که معمولاً برای اشاره به مجموعه های بزرگ به کار میرود. مانند جهان طبیعت،جهان غرب، جهان اسلام و… مجموعه پدیده های اجتماعی نیز((جهان اجتماعی)) را شکل می دهند. بعضی اوقات انسانها برای اینکه پدیدهه ای ناشناخته را بشناسند، آنها را با پدیده هایی آشنامقایسه می کنند. در مقایسۀ پدیده ها با یکدیگر، شباهت ها و تفاوت های آنها آشکار می شود. برای اینکه جهان اجتماعی را بهتر بشناسیم، میتوانیم آن را با پدیدههای مختلفی مقایسه کنیم. برخی جهان اجتماعی را با موجودات زنده، مقایسه کرده اند؛ مانند سعدی که می گوید: ((بنی آدم اعضای یک پیکرند)).
به نظر شما((موجود زنده)) و ((جهان اجتماعی)) چه شباهت ها و تفاوت هایی باهم دارند؟ در درس علوم تجربی آموخته اید که بدن موجودات زنده (گیاهان و حیوانات) ویژگی های مشترکی دارند. اندام و اعضای متفاوتی دارند، مثلا گیاه، ریشه، ساقه و برگ دارد و بدن انسان، قلب، مغز، دست و... دارد.
اعضای آنها به یکدیگر وابسته اند و هرکدام نیازهای دیگری را تأمین می کنند.
اعضا برای حفظ حیات موجود زنده، در ارتباط با یکدیگر عمل می کنند.
اعضا برای تأمین هدف مشترک، از چینش و نظم مناسبی برخوردارند.
و ...
آیا می توانید با توجه به تصاویر صفحۀ بعد، ویژگی های بالا را برای دوستانتان تشریح کنید؟ جهان اجتماعی مانند یک موجود زنده، اعضای مختلفی دارد و این اعضا در ارتباط با هم، از نوعی نظم برخوردارند. نظم از ویژگی های مهم جهان اجتماعی است.
به نظر شما چه تفاوت هایی میان بدن موجود زنده و جهان اجتماعی وجود دارد؟ عضویت اعضا در بدن موجودات زنده و نظم آنها تکوینی است؛ یعنی براساس آگاهی و ارادۀ اعضا به وجود نمی آید و به همین دلیل با ارادۀ اعضا تغییر نمیکند؛ ولی عضویت در جهان اجتماعی و نظم میان اعضای آن، با اراده و آگاهی انسان ها تعریف میشود و با قرارداد آنها به وجود می آید. جهان اجتماعی بیشتر شبیه یک بازی گروهی است. در بازی گروهی مثل فوتبال، افراد مختلفی عضوند که عضویت و نقش هر کدام توسط همه اعضا تعریف یا پذیرفته می شود. در زمین فوتبال بازیکنان، داوران و تماشاگران آگاهی های مشترکی دارند. آنها قواعد بازی را می دانند؛ از عضویت یکدیگر اطلاع دارند؛ وظایف و انتظارات یکدیگر را میشناسند و آنها را میپذیرند.
آیا بدون این آگاهی های مشترک، بازی فوتبال ممکن میشود؟ کارگران، کشاورزان، دانش آموزان، معلمان، … و نهادهایی چون آموزش و پرورش، خانواده و … اعضای جهان اجتماعی هستند. این اعضا، تنها هنگامی که عضویت جهان اجتماعی را پذیرفتند، به آن راه مییابند و نقشی را به عهده می گیرند و متناسب با نقش خود، از حقوق و تکالیفی برخوردار می شوند که خود و دیگران از این عضویت و حقوق و تکالیف آن آگاهی دارند. بنابراین جهان اجتماعی و نظم آن، تکوینی نیست، بلکه اعتباری است؛ یعنی با آگاهی و ارادۀ انسان ها شکل می گیرد. علاوه بر این، آگاهی و شناختی که جهان اجتماعی براساس آن شکل میگیرد، آگاهی فردی و خصوصی نیست؛ بلکه نوعی آگاهی مشترک و عمومی است. آیا از کتاب مطالعات اجتماعی سال گذشته به یاد دارید که به این ((مجوعه آگاهی های مشترک)) چه می گویند؟



این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.



با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.



با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.



بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.



مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز



اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.



ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.



محصولات مرتبط


پکیج پاورپوینت های درس جامعه شناسی پایه دهم انسانی: (درس اول الی درس چهاردهم)


پاورپوینت درس 1 جامعه شناسی پایه دهم انسانی کنش‌های ما


پاورپوینت درس 2 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پدیده‌های اجتماعی



پاورپوینت درس 4 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تشریح جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 5 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 6 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پیامدهای جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 7 جامعه شناسی پایه دهم انسانی ارزیابی جهان‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 8 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت فردی و اجتماعی


پاورپوینت درس 9 جامعه شناسی پایه دهم انسانی باز تولید هویت اجتماعی


پاورپوینت درس 10 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تغییرات هویت اجتماعی


پاورپوینت درس 11 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 12 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 13 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانی


پاورپوینت درس 14 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانی



مطالب دیگر:
تحقیق بررسی دیده بان جهانی کارآفرینی و شاخص های GEM در کارآفرینی ایرانپاورپونیت محاسبه و ارزیابی شاخصهای فعالیتهای کارآفرینی در شهر تهراننقش فعالیتهای خواندن در خانه در پیش بینی راهبردهای فراشناختی و شناختی خواندن و درک مطلب دانش آموزان مقطع چهارم ابتداییتحقیق به 8 دلیل باید کارآفرین شویدسفرنامه ناصر خسرو و معرفی ابنیه و مکانهای تاریخی با توجه به اصول و اصطلاحات معماریآرایه های ادبی علم بیان و بدیع در کتاب فارسی پایه هشتم مقطع متوسطهآرایه های ادبی علم بیان و بدیع در اشعار کتاب فارسی پایه نهم مقطع متوسطهآرایه های ادبی علم بیان و بدیع در اشعار کتاب فارسی پایه دهم مقطع متوسطهآرایه های ادبی علم بیان و بدیع در اشعار کتاب فارسی پایه دوازدهم مقطع متوسطهآرایه های ادبی علم بیان و بدیع در اشعارکتاب فارسی پایه یازدهم مقطع متوسطهمفهوم عشق در ادبیات فارسیآشنایی مختصر با استخر - اندازه های فنی و نكات بهداشتیتاریخچه خوشنویسیتحقیق کامل در مورد اسکلت بدن و مغزتحقیق تزریق پر کنندگی به منظور پایدار سازی خاک های غیر چسبیدهتحقیق روان شناسی تربیتتحقیق و بررسی رابطه جسم و روانقوانین داوری هندبالتحقیق در مورد بتن سبکتحقیق در رابطه آب در کشاورزیتحقیق در مورد زنبورهاقوانین فوتسالقوانین و مقررات بازی تنیستزریقات ایمن و غیر ایمن - wordپاورپوینت مبانی نظریه پلاستیسیته با نگرش به سوی ایجاد و توسعه یک روش عمومی عددی برای محاسبه تنش