پاورپوینت درس 2 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پدیده‌های اجتماعی-50633896

دانلود رایگان پاورپوینت,قابل ویرایش,درس 2,جامعه شناسی,پایه دهم انسانی,قسمت پدیده‌های اجتماعی|50634107|download
مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت درس 2 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پدیده‌های اجتماعی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
نوع فایل: power point


فرمت فایل: ppt and pptx


قابل ویرایش 25 اسلایدقسمتی از متن پاورپوینت:


درس 2 پدیده های اجتماعی آنچه با هم پدید می آوریم کنش اجتماعی چیست؟
به تنهایی مشغول خوردن غذا هستید که دوستی وارد می شود. چه تغییری در کنش شما رخ می دهد؟ لباس پوشیدن شما در موقعیت های مختلف، متفاوت است؛ زیرا شما در پوشیدن لباس، دیگران را در نظر می گیرید. با در نظر گرفتن دیگران، کنش فردی شما به یک کنش اجتماعی تبدیل میشود. منظور از کنش اجتماعی چیست؟ ما به دوست خود سلام میکنیم یا پاسخ سلام او را می دهیم. با ورود معلم به کلاس، از جا بر می خیزیم. هنگام سوار شدن به اتوبوس، حق تقدّم را رعایت می کنیم و به هم تعارف می کنیم. هنگام گفت وگو، به حرکات و سخنان طرف مقابل توجه می کنیم و... . ویژگی مشترک این کنش ها چیست؟ کنش ها انواعی دارند. برخی مانند تفکّر و تخیّل، کنش درونی و برخی مانند راه رفتن و نشستن، کنش بیرونی هستند. برخی از آنها، فردی و برخی اجتماعی اند. کنش اجتماعی، نوعی کنش است که با توجه به دیگران انجام می شود. در کنش اجتماعی، آگاهی و ارادۀ کنشگر، ناظر به دیگران، ویژگی ها و اعمال آنهاست. کنش اجتماعی، تنها در حضور فیزیکی دیگران صورت نمی گیرد. وقتی راننده ای پشت چراغ قرمز می ایستد، مقرراتی را رعایت می کند که مورد قبول دیگران است. به همین دلیل کنش او اجتماعی است. حتّی رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در نیمه شب و به دور از چشم دیگران و حتی دوربین مخفی، کنش اجتماعی است. به نظر شما، کنش هایی که در حضور دیگران ولی بدون توجه به آنها اتفاق می افتند کنش اجتماعی اند؟ برای مثال وقتی فردی در کلاس درس حضور دارد، ولی بی توجه به اطرافیان، در ذهن خود رودخانه ای خروشان را تخیل می کند، کنش اجتماعی انجام داده است؟
هرگز وجود حاضرِ غایب شنید ه ای من در میان جمع و دلم جای دیگرست نمونه بیاورید دانستید که در کنش اجتماعی، آگاهی و ارادۀ کنشگر، ناظر به دیگران، ویژگی ها و اعمال آنهاست. برای شناخت عمیق تر کنش اجتماعی، لازم است کمی بیشتر به واژۀ((دیگران)) بیندیشید. کسانی که کنشگران با توجه به آنها، دست به کنش می زنند، متفاوت اند. در اینجا انواع مختلفی از آنها ذکر شده است. تلاش کنید در ارتباط با هر کدام، یک کنش اجتماعی مثال بزنید.
غریبه/ آشنا
دوست/ دشمن
گذشتگان/ معاصران/ آیندگان
مؤمن/ کافر/ منافق با این مثالها متوجه می شوید؛ کنشی که ناظر به هر کدام از موارد بالا صورت میگیرد، آداب و قواعد خاصیّ می خواهد. آیا تا کنون فکر کرده اید که این آداب چگونه شکل می گیرند، چگونه دوام می آورند یا تغییر می کنند؟
(برای آشنایی با آداب مناسبات و ارتباطات انسان با دیگران، می توانید به کتاب مفاتیح الحیاة آیت الله جوادی آملی مراجعه کنید.) پدیده های اجتماعی کدام اند و چگونه شکل میگیرند؟
به پدیده های اطرافتان توجه کنید. با کمک دبیر خود تعدادی از آنها را روی تخته بنویسید. برخی از پدیده هایی که نوشته اید، اجتماعی اند. آیا می توانید آنها را مشخص کنید؟ چرا این پدیده ها را اجتماعی میدانید؟
این پدیده ها چه ارتباطی با کنش اجتماعی دارند؟ در درس هنر، یکی از سرمشق هایی که از روی آن خط می نوشتند این جمله بود: ((ادب آداب دارد)). اگر از شما خواسته می شد که دربارۀ این جمله مطلبی بنویسید، چه می نوشتید؟این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیزاگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.محصولات مرتبط


پکیج پاورپوینت های درس جامعه شناسی پایه دهم انسانی: (درس اول الی درس چهاردهم)


پاورپوینت درس 1 جامعه شناسی پایه دهم انسانی کنش‌های ما


پاورپوینت درس 2 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پدیده‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 3 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 4 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تشریح جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 5 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 6 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پیامدهای جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 7 جامعه شناسی پایه دهم انسانی ارزیابی جهان‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 8 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت فردی و اجتماعی


پاورپوینت درس 9 جامعه شناسی پایه دهم انسانی باز تولید هویت اجتماعی


پاورپوینت درس 10 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تغییرات هویت اجتماعی


پاورپوینت درس 11 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 12 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 13 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانی


پاورپوینت درس 14 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانیمطالب دیگر:
پکیج کسب درآمد اینترنتی میلیونی (روزانه ۵۰۰۰۰۰ تومان)100 نکته بسیار مهم حقوق مدنیلایه باز فتوشاپ پوستر آتلیه عکاسیتغییر رنگ چشم(طبیعی)دفترچه های عمومی 3 دوره ازمون قبل آزمون های استخدامی آموزش و پرورشدانلود رایگان نمونه سوالات کار آفرینی آموزشیسير انديشه های سياسی و تحول نهادهای اداریدانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی تخصصی حسابداریجزوه دینامیک ماشین دانشگاه امیرکبیرمجموعه جزوات ریاضی1،ریاضی مهندسی و معادلات دیفرانسیل دانشگاه امیرکبیر به همراه نمونه سوالات پایان ترمجزوه انتقال حرارت دانشگاه صنعتی شریفجزوه انتقال حرارت 1و2 دانشگاه صنعتی امیرکبیرمجموعه جزوات طلایی دانشگاه MIT (لاتین)مجموعه جزوات مقاومت مصالح 1و2 دانشگاه شریف و امیرکبیردانلود نمونه سوالات خیاطی با اندازه گیری مستقیم روی پارچه | 204 سوال فنی حرفه ای با جوابجزوه طراحی اجزا 2 و حل المسائل طراحی اجزا 1و2جزوه کنترل اتوماتیکجزوه ارتعاشات دانشگاه امیرکبیردانلود نمونه سوالات شلوار دوزی فنی حرفه ای | 340 سوال با پاسخنامهدانلود نمونه سوالات هنر در خانه فنی حرفه ای | 1090 سوال با جوابدانلود نمونه سوالات استخدامی بانک ملیدانلود نمونه سوالات استخدامی بانک صادراتبی کد کردن ecu زانتیا 2000بهترین و کامل ترین مجموعه آموزش تکنیکال بازار فارکسگورستان دیوانگان ری بردبری